Philips 27B1U7903 - zaawansowany 10-bitowy monitor 4K, który chce konkurować z EIZO

Autor: Maciej Luśtyk

23 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

MMD, producent monitorów Philips prezentuje kolejny model, który ma za zadanie rywalizować z wysokiej klasy monitorami graficznymi konkurencji. Otrzymujemy m.in. jasną matrycę IPS 4K z podświetleniem MiniLED, wierne odwzorowanie kolorów oraz opcję zasilania urządzeń i łączenia monitorów w grupy przez Thunderbolt 4.

Monitory Philips, choć nadal pozostające niszą w segmencie ekranów graficznych, z roku na rok coraz bardziej się w nim rozpychają, oferując atrakcyjne specyfikacje w atrakcyjnej cenie. Do tej pory celowały jednak raczej w segment budżetowych monitorów graficznych. Nowy Philips 27B1U7903 ma chrapkę na znacznie więcej i oferuje praktycznie wszystko, co potrzebne do profesjonalnej pracy z edycją zdjęć, grafiki czy filmów.

Nowy Philips oferuje topową specyfikację ekranu, która powinna zadowolić nawet wymagających profesjonalistów

Philips 27B1U7903 oferuje nam 27-calowy panel IPS w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 px), z 10-bitową głębią koloru, kontrastem 1300:1, czasem reakcji 4 ms i bardzo dobrym kryciem najważniejszych gamutów (154% sRGB, 99% Adobe RGB, 97,2% DCI-P3 oraz 80,4% Rec2020).

Do tego monitor oferuje podświetlenie w technologii MiniLED, dzięki któremu otrzymujemy aż 2304 stref lokalnego przyciemniania i imponującą maksymalną jasność 1400 nitów w trybie HDR (1000 nitów w trybie SDR). Z kolei zastosowanie technologii Quantum Dot zapewniać ma realistyczną i wyjątkowo poprawną reprodukcję koloru na całej powierzchni panelu - według specyfikacji monitor może pochwalić się imponującym współczynnikiem Delta E < 1.

Na tym dobre wiadomości się nie kończą. Nowy Philips 27B1U7903 oferuje też funkcje Pivot (obrócenie do pionu), technologie FLicker Free i Low Blue Light, opcje MultiView i Picture by Picture, a także oferuje bogaty zestawy portów.

Thunderbolt z zasilanie do 90 W

Otrzymujemy więc 4 standardowe złącza USB-A, port Ethernet, 2 złącza HDMI, port Dipslayport 1.4 a także dwa porty Thunderbolt 4 - jedno typu upstream, z zasilaniem do 90 W (wygodnie podłączymy więc do monitora np. Macbooka Pro) oraz jedno złącze downstream do szeregowego łączenia monitorów.

Cena i dostępność

Biorąc pod uwagę możliwości, monitor atrakcyjnie wypada również pod względem ceny (6105 zł), plasując się na poziomie monitorów z serii EIZO ColorEdge CS.

Więcej informacji znajdziecie na stronie philips.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Profoto Pro-B3 - imponujące 750 Ws energii błysku w mobilnej formie
Profoto Pro-B3 - imponujące 750 Ws energii błysku w mobilnej formie
Mocna, szybka i dokładna. Profoto Pro-B3 to nowa profesjonalna lampa błyskowa, która ma sprostać najbardziej dynamicznym projektom. Oferuje wydajne zasilanie bateryjne i maksymalną energię błysku...
0
Nowy Lexar Workflow - zarządzanie danymi na jeszcze wyższym poziomie
Nowy Lexar Workflow - zarządzanie danymi na jeszcze wyższym poziomie
Lexar rozwija pomysł na modułowy system czytników pamięci. Oparta na bazie sześciodyskowej stacji dokującej nowa linia Lexar Professional Workflow została zaprojektowana w celu usprawnienia...
2
Focus Nordic - największe tegoroczne promocje na kluczowe marki - tylko na Black Friday!
Focus Nordic - największe tegoroczne promocje na kluczowe marki - tylko na Black Friday!
Największy europejski dystrybutor sprzętu foto-wideo przygotował wyjątkowe promocje na Black Friday. Z dużymi rabatami kupicie produkty takich marek jak Tamron, Samyang, Polaroid,...
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)