CineStill Redrum - nowy średnioformatowy film „redscale” w limitowanej edycji

Autor: Maciej Luśtyk

4 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Z okazji zbliżającego się Halloween, CineStill przygotowało coś specjalnego, co spodoba się wszystkim fanom analogowego eksperymentowania. Nowy film Redrum to „odwrócony” film 800T, który dostarczy nam wyjątkowo ciepłej, brązowo-pomarańczowej kolorystyki.

Redscale to popularna wśród fanów lomografii technika naświetlania kolorowego filmu od drugiej strony, w ramach której emulsja eksponowana jest poprzez jego czerwonawe podłoże. Owocuje to efektami zbliżonymi do korzystania z pomarańczowego filtra, z tą różnicą, że efekty są dużo mniej przewidywalne.

CineStill Redscale, czyli pomaluj mój świat na żółto i na czerwono

Aby ułatwić cały proces, Cinestill przygotowało specjalny film Redrum, który fabrycznie nawinięty jest „od drugiej strony”. Nie jest to bynajmniej pierwszy film Redscale oferowany na szeroką skalę (materiały tego typu oferowało już m.in. Lomography), ale być może pierwszy, który bazuje na filmie używanym w kinematografii - wszystko bazuje tu bowiem na znanym i lubianym filmie CineStill 800T.

Z racji naświetlania filmu od tyłu, czułość filmu spada 4-krotnie, przez co CineStill Redrum oznaczony jest jako film o czułości ISO 200. Film nie posiada też warstwy antyhalacyjnej, co wedługg producenta zapewniać ma lepszą ostrość i ciekawszą kolorystykę. Film może być wołany w standardowym procesie C-41.

A jeśli chodzi o efekty, według producenta dramatyczna czerwono-pomarańczowa kolorystyka doskonale wpisywać ma się w klimat Halloween, ale fani fotografii analogowej z pewnością znajda dla niej wiele innych ciekawych zastosowań. Przykładowe zdjęcia wykonane przy pomocy filmy Redrum możecie zobaczyć poniżej.

CineStill Redrum - zdjęcia przykładowe

Cena i dostępność

Film CineStill Redrum dostępny jest w limitowanej edycji, w cenie 14 dolarów (ok. 55 zł). Na razie wyłącznie w średnioformatowym wariancie 120.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Power Station Newell Asvala - powerbank z gniazdkiem elektrycznym
Power Station Newell Asvala - powerbank z gniazdkiem elektrycznym
Szukasz naprawdę mocnego, ale nadal niewielkiego źródła zasilania na wyjazdy w teren? Power Station Newell Asvala oferuje pojemnośc 41600 mAh i oprócz portów USB...
1
Godox Black Week - oświetlenie foto i wideo do 40% taniej
Godox Black Week - oświetlenie foto i wideo do 40% taniej
Lampy Godox to rozwiązania oferujące jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości na rynku. A teraz można kupić je jeszcze taniej. W ramach promocji na Black Friday,...
2
Newell D-Tap - zasilaj aparaty za pomocą akumulatorów V-Lock
Newell D-Tap - zasilaj aparaty za pomocą akumulatorów V-Lock
Adapter Newell D-Tap to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zwiększyć maksymalny czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu lub na dłużej zapomnieć o konieczności...
10