Zhiyun prezentuje Weebill 2 - zaawansowany gimbal z wyświetlaczem

Autor: Redakcja Fotopolis

2 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Obracany ekran, poprawiona ergonomia, transmisja obrazu i mocniejsze silniki. Zhiyun przedstawia ulepszoną wersję jednego z najbardziej popularnych gimbali tej firmy.

Zhiyun Weebill 2 został zaprojektowany z myślą o profesjonalnych aparatach bezlusterkowych i cyfrowych lustrzankach, np. zestawie Sony A7 III + FE 24–70 mm f2,8 lub EOS 5D Mark IV + EF 24–70 mm f/2,8 marki Canon.

Obracany wyświetlacz ułatwi pracę z gimbalem

To pierwszy gimbal, w którym zastosowano obracany ekran dotykowy HD o przekątnej 2,88 cali umożliwiający pełną kontrolę nad urządzeniem. Intuicyjny, obrotowy i chowany interfejs umożliwia interakcję z gimbalem, a także dostosowanie parametrów i monitorowanie nagrania za pomocą kilku dotknięć bez przerywania pracy.

Ekran dotykowy umożliwia też dostęp do inteligentnych funkcji, w tym śledzenia uruchamianego jednym dotknięciem, zdjęć poklatkowych i kontroli gestami, dzięki czemu użytkownicy nie muszą sięgać do aplikacji ZY Play.

Zhiyun Weebill 2 gwarantuje lepszą stabilność

Firma Zhiyun wprowadziła w nowym gimbalu zupełnie nowy mikroukład Infineon oraz ulepszony algorytm, który sprawia, że gimbal jest jeszcze stabilniejszy. Połączenie tych innowacji z ulepszonym momentem obrotowym silnika i algorytmem rdzenia w celu zwiększania stabilności sprawia, że gimbal Weebill 2 jest w stanie analizować złożone zakłócenia w celu precyzyjnego wykrywania i kompensacji wielu różnych zaburzeń równowagi aparatu trzymanego w ręku, nawet w warunkach ekstremalnych.

Ten model gimbala jest wyposażony w klasyczny, łatwy w obsłudze uchwyt typu sling, który umożliwia użytkownikom płynne przejście na tryb podwieszany bez użycia dodatkowych akcesoriów lub modyfikacji konstrukcji gimbala.

Zhiyun Weebill 2 - opcje dodatkowe

Razem z nowym gimbalem firma Zhiyun wprowadza na rynek sterownik wizualny MasterEye (VC100), który znajdzie się w zestawie Weebill Pro+. To urządzenie eliminuje konieczność korzystania z osobnego monitora, odbiornika obrazu i sterownika ruchu.

Ponadto nadajnik TransMount Image przeznaczony do gimbala Weebill obsługuje rozdzielczość maksymalnie 1080p i 60 klatek na sekundę, skraca opóźnienie do 60 ms, a jego zasięg transmisji wynosi maksymalnie 150 m.

Zhiyun Weebill 2 - cena i dostępność

Nowy gimbal będzie dostępny w czterech różnych zestawach (podstawowy, combo, combo pro i combo pro plus) w drugiej połowie lipca br. w sugerowanej cenie detalicznej 2790 zł za wersję podstawową.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Sansa Europe Sp. z o.o., dystrybutor marki Mathorn, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych zamienników baterii Nikon EN-EL15C: Mathorn MB-211A oraz Mathorn MB-212A Ultimate. Nowe...
4
Powiązane artykuły