Krótko

Intrepid Compact Enlarger - kompaktowy powiększalnik i stacja do digitalizacji w jednym

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy projekt Intrepid ma być odpowiedzią na współczesne potrzeby osób zainteresowanych pracą w ciemni. Kompaktowe rozmiary i wszechstronność zastosowań czynią z niego wyjątkowo atrakcyjne narzędzie.

Markę Intrepid możecie kojarzyć z kickstarterowego projektu przystępnego aparatu wielkoformatowego. Teraz twórcy spoglądają na pracę z fotografią analogową od drugiej strony i przedstawiają Intrepid Compact Enlarger, czyli uniwersalny, kompaktowy powiększalnik, który w założeniu pozwolić ma na wygodne własnoręczne wykonywanie odbitek z filmów małoobrazkowych i średnioformatowych.

Główną zaletą powiększalnika, oprócz kompaktowych wymiarów i możliwości zamocowania na zwykłym statywie, jest podświetlenie LED wraz ze sterownikiem, które w zupełności zastępować ma filtry kolorystyczne używane w tradycyjnych powiększalnikach. Do tego ścianka z podświetleniem posłużyć ma także do „przefotografowywania” negatywów, co w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularną metodą digitalizacji materiałów analogowych.

Cena i dostępność

Całość w cenie 220 funtów (ok. 1170 zł) jeśli zdecydujemy się wesprzeć kampanię na Kickstarterze. Mamy pewne zastrzeżenia co do wygody pozycjonowania powiększalnika na statywie i przestrzeni jakiej wymaga taki zestaw, ale poza tym, Intrepid Compact Enlarger wydaje się być naprawdę praktycznym narzędziem. A gdy nie będziemy go używać, zmieści się do pudełka po butach.

Gotowy produkt trafić ma do kupujących w maju 2021 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu w serwisie kickstarter.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły