Krótko

Intrepid Compact Enlarger - kompaktowy powiększalnik i stacja do digitalizacji w jednym

1

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy projekt Intrepid ma być odpowiedzią na współczesne potrzeby osób zainteresowanych pracą w ciemni. Kompaktowe rozmiary i wszechstronność zastosowań czynią z niego wyjątkowo atrakcyjne narzędzie.

Markę Intrepid możecie kojarzyć z kickstarterowego projektu przystępnego aparatu wielkoformatowego. Teraz twórcy spoglądają na pracę z fotografią analogową od drugiej strony i przedstawiają Intrepid Compact Enlarger, czyli uniwersalny, kompaktowy powiększalnik, który w założeniu pozwolić ma na wygodne własnoręczne wykonywanie odbitek z filmów małoobrazkowych i średnioformatowych.

Główną zaletą powiększalnika, oprócz kompaktowych wymiarów i możliwości zamocowania na zwykłym statywie, jest podświetlenie LED wraz ze sterownikiem, które w zupełności zastępować ma filtry kolorystyczne używane w tradycyjnych powiększalnikach. Do tego ścianka z podświetleniem posłużyć ma także do „przefotografowywania” negatywów, co w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularną metodą digitalizacji materiałów analogowych.

Cena i dostępność

Całość w cenie 220 funtów (ok. 1170 zł) jeśli zdecydujemy się wesprzeć kampanię na Kickstarterze. Mamy pewne zastrzeżenia co do wygody pozycjonowania powiększalnika na statywie i przestrzeni jakiej wymaga taki zestaw, ale poza tym, Intrepid Compact Enlarger wydaje się być naprawdę praktycznym narzędziem. A gdy nie będziemy go używać, zmieści się do pudełka po butach.

Gotowy produkt trafić ma do kupujących w maju 2021 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu w serwisie kickstarter.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell FDL-USB-C - szybka ładowarka na 2 baterie do aparatów Sony, Canon, Nikon i Fujifilm
Newell FDL-USB-C - szybka ładowarka na 2 baterie do aparatów Sony, Canon, Nikon i Fujifilm
Też nie lubicie żonglować ładowarkami na dzień przed zleceniem? Nowa ładowarka Newella pozwoli wam szybko naładować dwie baterie do aparatu.
12
1
Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter i 1.4x Full Frame Expander - “magiczne” konwertery do obiektywów filmowych
Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter i 1.4x Full Frame Expander - “magiczne” konwertery do...
Laowa wprowadza do sprzedaży interesujące konwertery dla filmowców. Dzięki pierwszemu uzyskasz kinowy format 2.35:1, drugi zamieni obiektyw Super35 w pełnoklatkowy.
0
0
Quadralite Thea 300 oraz 600 RGB PRO - wszechstronne panele LED do produkcji filmowych i fotograficznych
Quadralite Thea 300 oraz 600 RGB PRO - wszechstronne panele LED do produkcji filmowych i...
Dwie nowe lampy LED wprowadza na rynek firma Quadralite. Panele Thea 300 RGB PRO oraz Thea 600 RGB PRO zapewniają wszechstronne oświetlenie i szerokie możliwości konfiguracji
5
0
Powiązane artykuły