Przygotuj się do sezonu fotograficznego z filtrami Hoya!

Autor: Redakcja Fotopolis

28 Luty 2021
Artykuł na: 6-9 minut

Temperatura rośnie, a śnieg topnieje w blasku słońca - okoliczności przyrody podgrzewają również atmosferę w fotograficznym świecie. Przedwiośnie to czas, gdy fotografowie rozpoczynają przygotowania do sezonu. Gwarancją oryginalnych ujęć są filtry fotograficzne.

Materiał partnera

Nieodzownym elementem pomagającym uzyskać atrakcyjne rezultaty na zdjęciach są filtry fotograficzne. To stosunkowo niedrogie, lecz funkcjonalne akcesoria, pozwalające wydobyć niepowtarzalny klimat z prezentowanych scen. Dobierając odpowiedni filtr do swoich potrzeb, warto zapoznać się z szeroką ofertą marki Hoya, w której każdy odnajdzie coś dla siebie.

Po co ci filtr fotograficzny?

Będąc fotografami, wszyscy doskonale wiemy jak kosztowna jest optyka do naszych aparatów za którą kryje się wyjątkowa jakość. Jednakże poziom zdjęć może ulec znacznej degradacji, jeśli nie stosujemy również wysokiej klasy akcesoriów. Nakręcając na obiektyw budżetowe, niesprawdzone filtry zaprzepaszczamy nasze starania, gdyż ten element staje się najsłabszym ogniwem łańcucha prowadzącego do powstania finalnego kadru, którego zadaniem jest oczarowanie odbiorcy.

Inwestując duże fundusze w wysokiej jakości optykę, należy również zadbać o stosowne akcesoria, które ją ochronią oraz pomogą uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Filtry są jednak nie tylko narzędziami umożliwiającymi uzyskanie zapierających dech w piersiach efektów, lecz również stanowiącymi podstawowy sposób ochrony drogocennego obiektywu.

Filtry wiodącej marki Hoya, która funkcjonuje w świecie obrazowania od przeszło 80 lat są gwarancją udanego efektu finalnego. Twoja wizja, umiejętności oraz profesjonalne narzędzia od wytwórcy, którego renoma zapisała się na rynku produktów fotograficznych to klucz do sukcesu.

Hoya Fusion ONE

Dla najbardziej wymagających użytkowników Hoya ma do zaproponowania filtry z linii Fusion ONE – to jedna z najnowszych i najbardziej zaawansowanych serii, która jest oparta na nowej technologii optycznej.  Słowo „ONE” w nazwie tej serii pozostało jako dziedzictwo HOYA PRO1D, na pamiątkę jej wkładu w kreatywność fotografów.

Dzięki znaczącym ulepszeniom gama filtrów Fusion ONE stanowi istotny krok naprzód w stosunku do swoich poprzedników i pozwala fotografom na zrealizowanie swoich pasji w komfortowy sposób. Stosując filtr CPL z serii Fusion ONE nie musisz obawiać się o odblaski (aż 18 warstw antyrefleksyjnych) oraz winietowanie, które zredukowano do minimum poprzez wykorzystanie niskoprofilowej konstrukcji. Ponadto powierzchnia filtra jest odporna na zachlapania i odciski palców, dzięki warstwie hydrofobowej. Obok polaryzatorów kołowych, najnowsza zaawansowana seria Fusion ONE dysponuje także Protectorami (filtrami ochronnymi) oraz UV (odcinającymi promieniowanie ultrafioletowe).

Hoya Pro ND

Na miłośników długich czasów ekspozycji, czeka linia filtrów Hoya PRO ND – zaawansowana seria szarych filtrów o gęstości od ND2 aż do ND100000. Jest to szeroka gama akcesoriów oferujących zróżnicowany efekt redukcji światła docierającego do matrycy aparatu, które przekładają się na możliwość uzyskania wyjątkowo kreatywnych efektów. Obok standardowych filtrów pełnych, dostępne są również stopery światła z miękkim efektem przejścia (PRO ND GRAD), które świetnie sprawdzą się przy równoważeniu ekspozycji o wschodzie lub zachodzie słońca.

Produkty z linii PRO ND to obecnie jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie filtrów szarych dostępnych na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Gwarantuje to, że rejestrowany obraz wiernie odwzorowuje kolorystykę. Akcesoria z tej serii dostępne są również w funkcjonalnym zestawie, który daje użytkownikowi gotowe narzędzie do osiągnięcia ciekawych efektów w różnych scenariuszach

Hoya Fusion Antistatic

Fusion Antistatic to przystępna cenowo seria polecana średniozaawansowanym użytkownikom. Zastosowanie nowej technologii powłok antystatycznych sprawia, że te filtry są przeznaczone do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia.

Ich unikatową cechą, wyróżniającą je spośród innych filtrów dostępnych na rynku są antystatyczne powłoki ochronne Antistatic, które stanowią naturalną barierę chroniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, drobnymi pyłkami czy odciskami palców. Te właściwości wpływające na komfort użytkowania, łączą się z bardzo dobrymi parametrami optycznymi.

Jeśli poszukujesz rozwiązania, które ochroni soczewką Twojego obiektywu przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi jak np. piasek czy woda, a jednocześnie poprawi kontrast na zdjęciach odcinając promieniowanie ultrafioletowe – skieruj swoją uwagę na filtry UV z tej serii.

Obok nich dla hobbystów fotografii w terenie marka przewidziała również filtry polaryzacyjne eliminujące niepożądane odblaski i dbające o atrakcyjną kolorystykę oraz Protectory, które nie wpływają w żaden sposób na uzyskany finalnie efekt. Hoya Fusion Antistatic to wysokiej jakości produkty w rozsądnej cenie, które nie tylko otworzą przed Tobą nowe możliwości fotograficzne, lecz także zabezpieczą drogocenny sprzęt.

Decydując się na zakup filtrów fotograficznych warto sięgnąć po wyroby wiodącej marki, które przełożą się na spektakularne rezultaty, zachwycające odbiorców Waszych zdjęć. Miłośnicy dobrej fotografii mogą wybierać spośród wielu serii różnych akcesoriów, dedykowanych zarówno do początkujących jak i zaawansowanych awansowanych adeptów sztuki fotograficznej.

Filtry Hoya dostępne są w rozmiarach od 46 do 95 mm

Poszukując odpowiedniego filtra dla siebie, pamiętaj, że większość filtrów Hoya dostępna jest w najbardziej popularnych średnicach wynoszących od 46 mm do 95 mm. Tak szeroki wybór daje pewność, że każdy da radę dobrać akcesorium odpowiednie do posiadanego obiektywu oraz będące w stanie sprostać indywidualnym potrzebom. Uzupełnij swoją torbę o interesujące filtry efektowe lub po prostu zabezpiecz swój drogocenny obiektyw!

Dowiedz się więcej o produktach Hoya: hoyafilter.pl

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły