Benro Polaris - pierwsza elektroniczna głowica do statywu z pełną obsługą aparatu

Autor: Krzysztof Mularczyk

26 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Benro, jeden z największych producentów statywów, pracuje nad projektem sterowanej zdalnie głowicy statywowej, która jednocześnie oferować będzie pełne sterowanie parametrami aparatu i zdalny podgląd na żywo.

Elektroniczna głowica to nie nowość, ale Benro zamierza wprowadzić na rynek uniwersalne, poręczne rozwiązanie naszpikowane funkcjami, które spodobają się fotografującym i filmującym różne tematy, począwszy od makro, po krajobraz, na astrofotografii kończąc.

Benro Polaris ma wyglądać jak klasyczna głowica statywowa, ale będzie w pełni zautomatyzowana. Bezprzewodowa łączność z urządzeniami mobilnymi pozwoli na zdalne sterowanie nią poprzez aplikację, ale oprogramowanie będzie mogło również sterować aparatem. W ten sposób z poziomu smartfona byłaby możliwość pełnej kontroli całego zestawu - ustawienia głowicy i zaprogramowania jej ruchów, a także ustawienia parametrów aparatu i zsynchronizowania ich z pracą głowicy. Wszystko z pełnym wsparciem zdalnego podglądu na żywo na telefonie. W dodatku oprogramowanie miałoby oferować wiele automatycznych funkcji, jak dobór i autokontrola parametrów przy zdjęciach poklatkowych i stackowaniu, a nawet weryfikację prawidłowej ostrości zdjęć.

Nasuwają się od razu pytania o udźwig głowicy, zasilanie, albo dokładność prowadzenia za gwiazdami. Niestety na stronie produktu producent nie podaje takich informacji. Projekt ma pojawić się dopiero na Kickstarterze i ma kosztować 839 dolarów. Zapewne od stopnia zainteresowania zależeć będzie jego powodzenie.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Benro Theta - pierwsze samopoziomujące się statywy. Mają też światłomierz i system zdalnego sterowania aparatem
Benro Theta - pierwsze samopoziomujące się statywy. Mają też światłomierz i system zdalnego...
Czy tak fundamentalne i proste akcesorium jak statyw potrzebuje innowacji? Trójnogi z serii Benro Theta to pomysł na nowoczesne, inteligentne statywy, które dzięki...
6
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Matte Box IQ to narzędzie, które pozwoli w łatwy sposób kontrolować odblaski światła podczas filmowania oraz swobodnie stosować magnetyczne filtry Irix  
11
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.
1
Powiązane artykuły