Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Benro Polaris - pierwsza elektroniczna głowica do statywu z pełną obsługą aparatu

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

26 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Benro, jeden z największych producentów statywów, pracuje nad projektem sterowanej zdalnie głowicy statywowej, która jednocześnie oferować będzie pełne sterowanie parametrami aparatu i zdalny podgląd na żywo.

Elektroniczna głowica to nie nowość, ale Benro zamierza wprowadzić na rynek uniwersalne, poręczne rozwiązanie naszpikowane funkcjami, które spodobają się fotografującym i filmującym różne tematy, począwszy od makro, po krajobraz, na astrofotografii kończąc.

Benro Polaris ma wyglądać jak klasyczna głowica statywowa, ale będzie w pełni zautomatyzowana. Bezprzewodowa łączność z urządzeniami mobilnymi pozwoli na zdalne sterowanie nią poprzez aplikację, ale oprogramowanie będzie mogło również sterować aparatem. W ten sposób z poziomu smartfona byłaby możliwość pełnej kontroli całego zestawu - ustawienia głowicy i zaprogramowania jej ruchów, a także ustawienia parametrów aparatu i zsynchronizowania ich z pracą głowicy. Wszystko z pełnym wsparciem zdalnego podglądu na żywo na telefonie. W dodatku oprogramowanie miałoby oferować wiele automatycznych funkcji, jak dobór i autokontrola parametrów przy zdjęciach poklatkowych i stackowaniu, a nawet weryfikację prawidłowej ostrości zdjęć.

Nasuwają się od razu pytania o udźwig głowicy, zasilanie, albo dokładność prowadzenia za gwiazdami. Niestety na stronie produktu producent nie podaje takich informacji. Projekt ma pojawić się dopiero na Kickstarterze i ma kosztować 839 dolarów. Zapewne od stopnia zainteresowania zależeć będzie jego powodzenie.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Miał być astronomem, ale został mężem, ojcem i fotografem. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Xencelabs Pen Medium - tablet graficzny z zewnętrznym sterownikiem
Xencelabs Pen Medium - tablet graficzny z zewnętrznym sterownikiem
Rynek tabletów do rysowania przyspieszył. Xencelabs wprowadza do sprzedaży swój pierwszy tablet graficzny z dwoma piórkami i niezależnym sterownikiem.
3
0
Fotopro P6 - nowy lekki i poręczny statyw z włókna węglowego
Fotopro P6 - nowy lekki i poręczny statyw z włókna węglowego
Na rynek wszedł statyw z włókna węglowego Fotopro P6 oraz niskoprofilowa głowica kulowa P-6H. Są sprzedawane osobno, ale razem tworzą dobrze wyważony zestaw.
1
0
Rode Wireless Go II - bezprzewodowe mikroporty nowej generacji. Użyjesz ich także ze smartfonem, lub w ogóle bez aparatu
Rode Wireless Go II - bezprzewodowe mikroporty nowej generacji. Użyjesz ich także ze smartfonem,...
Rode rozwija ideę kompaktowego, łatwego w użyciu bezprzewodowego mikroportu i prezentuje zestaw Wireless Go II, który umożliwia rejestrację dwukanałowego dźwięku,...
9
0