Benro Polaris - pierwsza elektroniczna głowica do statywu z pełną obsługą aparatu

Autor: Krzysztof Mularczyk

26 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Benro, jeden z największych producentów statywów, pracuje nad projektem sterowanej zdalnie głowicy statywowej, która jednocześnie oferować będzie pełne sterowanie parametrami aparatu i zdalny podgląd na żywo.

Elektroniczna głowica to nie nowość, ale Benro zamierza wprowadzić na rynek uniwersalne, poręczne rozwiązanie naszpikowane funkcjami, które spodobają się fotografującym i filmującym różne tematy, począwszy od makro, po krajobraz, na astrofotografii kończąc.

Benro Polaris ma wyglądać jak klasyczna głowica statywowa, ale będzie w pełni zautomatyzowana. Bezprzewodowa łączność z urządzeniami mobilnymi pozwoli na zdalne sterowanie nią poprzez aplikację, ale oprogramowanie będzie mogło również sterować aparatem. W ten sposób z poziomu smartfona byłaby możliwość pełnej kontroli całego zestawu - ustawienia głowicy i zaprogramowania jej ruchów, a także ustawienia parametrów aparatu i zsynchronizowania ich z pracą głowicy. Wszystko z pełnym wsparciem zdalnego podglądu na żywo na telefonie. W dodatku oprogramowanie miałoby oferować wiele automatycznych funkcji, jak dobór i autokontrola parametrów przy zdjęciach poklatkowych i stackowaniu, a nawet weryfikację prawidłowej ostrości zdjęć.

Nasuwają się od razu pytania o udźwig głowicy, zasilanie, albo dokładność prowadzenia za gwiazdami. Niestety na stronie produktu producent nie podaje takich informacji. Projekt ma pojawić się dopiero na Kickstarterze i ma kosztować 839 dolarów. Zapewne od stopnia zainteresowania zależeć będzie jego powodzenie.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda to seria wyprawowych plecaków fotograficznych dla najbardziej wymagających użytkowników. W sezonie 2023 firma wprowadza szereg nowości, wśród których znajdziecie nowe modele plecaków,...
42
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn wprowadza do sprzedaży baterie z nowej linii Ultimate, będące najwydajniejszymi na rynku zamiennikami akumulatorów LP-E6NH, EN-EL15C, NP-W235 oraz BLX-1. Nowe baterie...
4
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newel prezentuje kolejną generację miecza LED. Główne nowości to płynna regulacja temperatury i koloru, więcej efektów specjalnych oraz mocniejsza bateria, która pozwoli na 70 minut...
7
Powiązane artykuły