Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem

Autor: Krzysztof Mularczyk

23 Październik 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED

Namiot bezcieniowy Newell M40 to mobilne studio fotograficzne. Z jego pomocą wykonasz atrakcyjne zdjęcia produktowe na potrzeby aukcji internetowych oraz profesjonalnych katalogów. Zestaw zawiera komplet teł, mały statyw oraz własne oświetlenie LED.

Przenośne studio fotograficzne

Po rozłożeniu namiot bezcieniowy Newell M40 jest sześcianem o boku 44 cm i waży 2,6 kg. Posiada dwa "wejścia". Zdjęcia można wykonywać zarówno z góry, jak i z boku, na wprost lub pod kątem. Na przykład górne okno idealnie sprawdzi się podczas wykonywania zdjęć typu "flat lay".

Lekka rama wykonana z aluminium ma zapewniać odpowiednią sztywność konstrukcji, a wytrzymały materiał poszycia odporność na uszkodzenia. Montaż namiotu jest prosty i szybki. Po złożeniu natomiast cały zestaw zajmuje niewiele miejsca. Bez problemu można więc zabrać go ze sobą na zlecenie fotograficzne u klienta.

Oświetlenie w zestawie

Namiot został wyposażony w dwa panele LED o maksymalnej jasności 8000 luksów. Świecą temperaturą barwową 5500 K z wysokim współczynnikiem oddania barw CRI na poziomie 92+. Nie wydzielają przy tym nadmiernej ilości ciepła. Można więc fotografować przez długie godziny, bez obaw o przegrzanie lampy, uszkodzenie namiotu, czy fotografowanego obiektu. Newell gwarantuje do 50 000 godzin bezawaryjnej i bezproblemowej pracy.

Co ważne, pozycję paneli można dowolnie regulować w celu osiągnięcia różnych setupów oświetleniowych. Wnętrze namiotu zostało ponadto pokryte specjalnym materiałem, który równomiernie rozprowadza generowane przez lampy światło. Dodatkowy dyfuzor pozwala z kolei uzyskać efekt rozproszonego, miękkiego oświetlenia, redukując przy tym powstawanie odblasków, odbić oraz cieni na fotografowanym produkcie.

Dodatkowe akcesoria i cena

W zestawie znajdują się trzy kolorowe tła (białe, czarne oraz pomarańczowe) wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego odpornego na wilgoć i zagniecenia. Jest też niewielki statyw wraz z uchwytem na telefon komórkowy.

Newell M40 kosztuje 279 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Power Station Newell Asvala - powerbank z gniazdkiem elektrycznym
Power Station Newell Asvala - powerbank z gniazdkiem elektrycznym
Szukasz naprawdę mocnego, ale nadal niewielkiego źródła zasilania na wyjazdy w teren? Power Station Newell Asvala oferuje pojemnośc 41600 mAh i oprócz portów USB...
1
Godox Black Week - oświetlenie foto i wideo do 40% taniej
Godox Black Week - oświetlenie foto i wideo do 40% taniej
Lampy Godox to rozwiązania oferujące jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości na rynku. A teraz można kupić je jeszcze taniej. W ramach promocji na Black Friday,...
2
Newell D-Tap - zasilaj aparaty za pomocą akumulatorów V-Lock
Newell D-Tap - zasilaj aparaty za pomocą akumulatorów V-Lock
Adapter Newell D-Tap to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zwiększyć maksymalny czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu lub na dłużej zapomnieć o konieczności...
10