Sigma TC-1411, TC-2011 oraz UD-11 - nowe telekonwertery i stacja dokująca USB

0

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Wśród pokazanych dzisiaj nowości Sigmy znalazły się również nowe telekonwertery do systemu L-Mount oraz Sigma USB Dock do obiektywów z mocowaniami L i EF-M.

Nowe telekonwertery Sigma TC-1411 i TC-2011 zostały zaprojektowane wyłącznie do użytku z obiektywami Sigmy z mocowaniem L-Mount, które zwiększą ogniskową obiektywu o kolejno 1,4 i 2 razy.

Jak obiecuje producent, dzięki zaawansowanej konstrukcji konwertery utrzymują jakość obrazu oryginalnego obiektywu i pozwolą na pełną współpracę z systemem AF niezależnie od wyjściowej wartości przysłony. Dodatkowo zostały wyposażone w uszczelki, które ochronią je przed kurzem i zachlapaniami.

Wśród nowych akcesoriów znalazł się także Sigma USB Dock UD-11, przeznaczony wyłącznie do obiektywów z mocowaniem L-Mount i Canon EF-M. Stacja dokująca wyposażona została w złącze USB-C i oprócz łatwej aktualizacji oprogramowania czy regulacji systemu AF, w przypadku kompatybilnych szkieł umożliwi także kontrolę czułości pierścienia ostrości.

Cena i dostępność

Nowe telekonwertery trafią na rynek w lipcu 2020 roku w cenach 1790 zł (model TC-1411) i 1990 zł (model TC-2011). Premiera nowej stacji dokującej przewidziana została na lato (dokładna data nieznana). Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 zł.

Więcej informacji o akcesoriach producenta znajdziecie pod adresem sigma-foto.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
W ofercie marki Irix pojawił się ciekawy futerał, który według producenta ma być najszybszym w obsłudze futerałem na filtry...
0
0
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne plecaki typu 50/50
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne...
Serie Lowepro Fastpack i Slingshot to świetnie propozycje na jednodniowy wypad w plener ze sprzętem fotograficznym. Teraz są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe, a...
6
0
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i GFX
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i...
Aparaty Fujifilm X i GFX otrzymują nowy reporterski flash i bezprzewodowy system sterowania. Co ciekawe, wygląda na to, że w tym celu firma zawiązała współpracę z...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)