Sigma TC-1411, TC-2011 oraz UD-11 - nowe telekonwertery i stacja dokująca USB

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Czerwiec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Wśród pokazanych dzisiaj nowości Sigmy znalazły się również nowe telekonwertery do systemu L-Mount oraz Sigma USB Dock do obiektywów z mocowaniami L i EF-M.

Nowe telekonwertery Sigma TC-1411 i TC-2011 zostały zaprojektowane wyłącznie do użytku z obiektywami Sigmy z mocowaniem L-Mount, które zwiększą ogniskową obiektywu o kolejno 1,4 i 2 razy.

Jak obiecuje producent, dzięki zaawansowanej konstrukcji konwertery utrzymują jakość obrazu oryginalnego obiektywu i pozwolą na pełną współpracę z systemem AF niezależnie od wyjściowej wartości przysłony. Dodatkowo zostały wyposażone w uszczelki, które ochronią je przed kurzem i zachlapaniami.

Wśród nowych akcesoriów znalazł się także Sigma USB Dock UD-11, przeznaczony wyłącznie do obiektywów z mocowaniem L-Mount i Canon EF-M. Stacja dokująca wyposażona została w złącze USB-C i oprócz łatwej aktualizacji oprogramowania czy regulacji systemu AF, w przypadku kompatybilnych szkieł umożliwi także kontrolę czułości pierścienia ostrości.

Cena i dostępność

Nowe telekonwertery trafią na rynek w lipcu 2020 roku w cenach 1790 zł (model TC-1411) i 1990 zł (model TC-2011). Premiera nowej stacji dokującej przewidziana została na lato (dokładna data nieznana). Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 zł.

Więcej informacji o akcesoriach producenta znajdziecie pod adresem sigma-foto.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Chiński producent rozwija ofertę oświetlenia o nowe, kompaktowe lampy LED, które mimo niewielkich rozmiarów oferują imponującą moc i możliwość stosowania akcesoriów z...
8
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox wprowadza na rynek nowe tuby świetlne do pracy na planach filmowych. Lampy z serii Pixel Tube oferują zaawansowane parametry, bezprzewodowe sterowanie,...
1
Hobolite - nowe kompaktowe lampy LED klasy premium. Łączą stylowy design z dobrymi parametrami
Hobolite - nowe kompaktowe lampy LED klasy premium. Łączą stylowy design z dobrymi parametrami
Na polskim rynku debiutuje nowa marka lamp światłą ciągłego. Według producent, misją Hobolite jest tworzenie oświetlenia tak funkcjonalnego, jak pięknego. W ofercie...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)