Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sigma TC-1411, TC-2011 oraz UD-11 - nowe telekonwertery i stacja dokująca USB

0

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Wśród pokazanych dzisiaj nowości Sigmy znalazły się również nowe telekonwertery do systemu L-Mount oraz Sigma USB Dock do obiektywów z mocowaniami L i EF-M.

Nowe telekonwertery Sigma TC-1411 i TC-2011 zostały zaprojektowane wyłącznie do użytku z obiektywami Sigmy z mocowaniem L-Mount, które zwiększą ogniskową obiektywu o kolejno 1,4 i 2 razy.

Jak obiecuje producent, dzięki zaawansowanej konstrukcji konwertery utrzymują jakość obrazu oryginalnego obiektywu i pozwolą na pełną współpracę z systemem AF niezależnie od wyjściowej wartości przysłony. Dodatkowo zostały wyposażone w uszczelki, które ochronią je przed kurzem i zachlapaniami.

Wśród nowych akcesoriów znalazł się także Sigma USB Dock UD-11, przeznaczony wyłącznie do obiektywów z mocowaniem L-Mount i Canon EF-M. Stacja dokująca wyposażona została w złącze USB-C i oprócz łatwej aktualizacji oprogramowania czy regulacji systemu AF, w przypadku kompatybilnych szkieł umożliwi także kontrolę czułości pierścienia ostrości.

Cena i dostępność

Nowe telekonwertery trafią na rynek w lipcu 2020 roku w cenach 1790 zł (model TC-1411) i 1990 zł (model TC-2011). Premiera nowej stacji dokującej przewidziana została na lato (dokładna data nieznana). Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 zł.

Więcej informacji o akcesoriach producenta znajdziecie pod adresem sigma-foto.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)