Sigma TC-1411, TC-2011 oraz UD-11 - nowe telekonwertery i stacja dokująca USB

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Czerwiec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Wśród pokazanych dzisiaj nowości Sigmy znalazły się również nowe telekonwertery do systemu L-Mount oraz Sigma USB Dock do obiektywów z mocowaniami L i EF-M.

Nowe telekonwertery Sigma TC-1411 i TC-2011 zostały zaprojektowane wyłącznie do użytku z obiektywami Sigmy z mocowaniem L-Mount, które zwiększą ogniskową obiektywu o kolejno 1,4 i 2 razy.

Jak obiecuje producent, dzięki zaawansowanej konstrukcji konwertery utrzymują jakość obrazu oryginalnego obiektywu i pozwolą na pełną współpracę z systemem AF niezależnie od wyjściowej wartości przysłony. Dodatkowo zostały wyposażone w uszczelki, które ochronią je przed kurzem i zachlapaniami.

Wśród nowych akcesoriów znalazł się także Sigma USB Dock UD-11, przeznaczony wyłącznie do obiektywów z mocowaniem L-Mount i Canon EF-M. Stacja dokująca wyposażona została w złącze USB-C i oprócz łatwej aktualizacji oprogramowania czy regulacji systemu AF, w przypadku kompatybilnych szkieł umożliwi także kontrolę czułości pierścienia ostrości.

Cena i dostępność

Nowe telekonwertery trafią na rynek w lipcu 2020 roku w cenach 1790 zł (model TC-1411) i 1990 zł (model TC-2011). Premiera nowej stacji dokującej przewidziana została na lato (dokładna data nieznana). Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 zł.

Więcej informacji o akcesoriach producenta znajdziecie pod adresem sigma-foto.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
5
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)