Elinchrom ELC 125 i ELC 500 - kompaktowe lampy studyjne ze średniej półki

Autor: Maciej Luśtyk

25 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Elinchrom odświeża ofertę głowic studyjnych. Kompaktowe modele ELC zastąpią popularne lampy RX i BRX, oferując jednocześnie więcej mocy, szybsze czasy przeładowania i współpracę z pomiarem TTL.

Choć w dziś najwięcej szumu robi wokół siebie Godox (na polskim rynku znany pod nazwą Quadralite), lampy Elinchrom to wciąż jedne z najbardziej popularnych pozycji wśród zawodowych fotografów, kojarzące się z jakością, niezawodnością i wygodą pracy. Producent właśnie odświeża linię kompaktowych głowic studyjnych.

Nowe lampy Elinchrom ELC spodobać mają się tak amatorom, jak i nieco bardziej wymagającym twórcom

W ofercie nadal pozostaje topowy model ELC PRO HD o mocy 1000 Ws oraz budżetowa, kierowana do początkujących lampa D-Lite RX One, ale średnio-zaawansowane modele z linii RX i BRX zostaną zastąpione przez nowe lampy Elinchrom ELC 125 i ELC 500. Modele BRX zreszta już od pewnego czasu nie są oficjalnie prezentowane w ofercie producenta na stronie.

Jak nietrudno się domyśleć nowe modele ELC dysponują mocami kolejno: 125 i 500 Ws, dzięki czemu wpasować mają się zarówno w oczekiwania początkujących, jak i już nieco bardziej wymagających fotografów. Nowe lampy, oprócz większej maksymalnej mocy, oferują także dużą wygodę jej dopasowania (w skokach co 1/10 mocy aż do 7 Ws). Nieźle wypadają także czasy przeładowania wynoszące maksymalnie 0,45 s (ELC 125) i 1,1 s (ELC 500).

Ponadto lampy współpracują z pomiarem TTL, oferują tryb HSS, a także wyposażone są w aktywny system chłodzenia Smart Pro-Active, który uczy się naszego stylu pracy i odpowiednio dobiera cykle chłodzenia. Mamy też całkiem mocne światło pilotujące LED o mocy 120 W i współczynniku CRI = 92 oraz pełną współpracę z radiowym systemem wyzwalania Elinchrom Skyport.

Lampy są też kompaktowe (23 x 16,7 x 26,3 cm) i stosunkowo lekkie - ważą od 2 do 2,5 kg.

Cena i dostępność

Nowe lampy mają być oferowane pojedynczo, lub w zestawach dwie głowice i reflektory. Dokładna cena nie jest jeszcze znana, ale szacuje się, że głowice Elinchrom ELC będą kosztować w graniach 500-700 funtów (około 2500-3500 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem elinchrom.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
BenQ SW242Q - profesjonalna specyfikacja za 2000 złotych
BenQ SW242Q - profesjonalna specyfikacja za 2000 złotych
BenQ wprowadza 24-calowy monitor graficzny, który spodoba się osobom szukających zaawansowanych rozwiązań w stosunkowo niskiej cenie. Ekran oferuje rozdzielczość 2K, blisko...
5
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
3
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)