Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania

Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania

AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.

Moza AirCross 2

Gimbal Moza AirCross 2 o maksymalnym udźwigu 2.5 kg został wyposażony w akumulator o pojemności 3000 mAh, który ma zapewniać do 12 godzin pracy na pełnym naładowaniu. Poza tym bateria ma własny interfejs ładowania USB i może być ładowana przez zewnętrzny zasilacz. Do tego otrzymujemy trzy wyjścia Multi-CAN z zasilaczem 7,8 V, dzięki czemu moc może zostać dostarczona do modułu follow focus lub samej kamery. Urządzenie także posiada blokadę każdej z trzech osi, co ma zaoszczędzić czas związany z wyważaniem gimbala. „Dzięki doskonałej konstrukcji, AirCross 2 osiąga całkowitą wagę 950g włącznie z baterią, co czyni go najlżejszym stabilizatorem video tego typu na rynku” - zaznacza producent.

Ponadto dodatkowy uchwyt ułatwia przełączanie aparatu między trybem pionowym i poziomym. Efektywny system obliczeniowy AI umożliwia aplikacji Moza App dobór optymalnych parametrów w oparciu o całkowitą wagę gimbala, zmniejszając niedogodności związane z ponowną regulacją. Konfigurowalne przyciski, takie jak inteligentne koło, pokrętło i inteligentny spust, umożliwiają użytkownikowi natychmiastowe sterowanie kamerą - na ekranie OLED zobaczymy aktualne ustawienia aparatu i gimbala.

Moza Mini-S

To z kolei ciekawe rozwiązanie dla osób, które lubią filmować przy użyciu smartfona i chcą, aby zarejestrowany materiał oznaczać się kinematograficznym charakterem. Gimbal o maksymalnym udźwigu 260 g jest kompatybilny z większością obecnie dostępnych na rynku smartfonów. Został zaprojektowany w takich sposób, by był jak najbardziej poręczny i wszechstronny. Składana konstrukcja modelu Mini-S ułatwia przechowywanie i przenoszenie, a dodatkowe zaawansowane funkcje mają pomóc w tworzeniu ciekawych materiałów.

Po zamontowaniu smartfonu na Moza Mini-S, algorytm regulacji umożliwia szybkie ustawienie gimbala i zrównoważenie 3 osi bez większej ingerencji, co pozwoli zaoszczędzić czas i wysiłek związany z kręceniem filmów. Model ten posiada też wiele funkcji obsługiwanych z poziomu urządzenia:  zoom, kontrolę ostrości i szybki podgląd (odtwarzanie), co jeszcze bardziej ułatwia nagrywanie kreatywnego video. Gimbal może pochwalić się również wieloma trybami nagrywania, takimi jak: hiper-lapse, slow motion, Inception, spot gear mode, vertigo i wiele innych.

Moza Slypod

Firma Gudsen przedstawiła też zmotoryzowany monopod, który ma łączyć w sobie precyzyjną technologię suwakowego sterowania ruchem. Korpus z włókna węglowego sprawia, że ​​Moza Slypod waży mniej niż 1000 g, w tym wbudowane baterie. Jednakże Slypod może obsłużyć pionową ładowność aż do 18 kg i poziomą ładowność do 12 kg. Za pomocą aplikacji Moza i opcjonalnego pilota zdalnego kontrolowania, możemy sterować długością, prędkością przesuwu i programowalnym poklatkowym ruchem. 

- Slypod został wyposażony w silnik, który od 0 do 10 000 obr./min zajmuje tylko 15 mikrosekund, co - jak podkreśla producent - deklasuje zwykłe silniki bezszczotkowe. Wbudowany precyzyjny algorytm sterowania ruchem zapewnia płynny ruch nawet dla najbardziej wymagających ujęć.  Technologia napędowa została zaczerpnięta z Mars Rover, silnik przekładniowy o ultra dużej mocy jest w stanie wytwarzać moment obrotowy 1 Nm, wystarczający do napędzania ładowności do 18 kg - zaznacza producent.

Na razie jednak firma Gudsen nie zdradza szczegółów dotyczących ceny i dostępności modeli Moza AirCross 2, Mini-S i Slypod.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12