Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania

0
Michał Chrzanowski
19 Kwiecień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.

Moza AirCross 2

Gimbal Moza AirCross 2 o maksymalnym udźwigu 2.5 kg został wyposażony w akumulator o pojemności 3000 mAh, który ma zapewniać do 12 godzin pracy na pełnym naładowaniu. Poza tym bateria ma własny interfejs ładowania USB i może być ładowana przez zewnętrzny zasilacz. Do tego otrzymujemy trzy wyjścia Multi-CAN z zasilaczem 7,8 V, dzięki czemu moc może zostać dostarczona do modułu follow focus lub samej kamery. Urządzenie także posiada blokadę każdej z trzech osi, co ma zaoszczędzić czas związany z wyważaniem gimbala. „Dzięki doskonałej konstrukcji, AirCross 2 osiąga całkowitą wagę 950g włącznie z baterią, co czyni go najlżejszym stabilizatorem video tego typu na rynku” - zaznacza producent.

Ponadto dodatkowy uchwyt ułatwia przełączanie aparatu między trybem pionowym i poziomym. Efektywny system obliczeniowy AI umożliwia aplikacji Moza App dobór optymalnych parametrów w oparciu o całkowitą wagę gimbala, zmniejszając niedogodności związane z ponowną regulacją. Konfigurowalne przyciski, takie jak inteligentne koło, pokrętło i inteligentny spust, umożliwiają użytkownikowi natychmiastowe sterowanie kamerą - na ekranie OLED zobaczymy aktualne ustawienia aparatu i gimbala.

Moza Mini-S

To z kolei ciekawe rozwiązanie dla osób, które lubią filmować przy użyciu smartfona i chcą, aby zarejestrowany materiał oznaczać się kinematograficznym charakterem. Gimbal o maksymalnym udźwigu 260 g jest kompatybilny z większością obecnie dostępnych na rynku smartfonów. Został zaprojektowany w takich sposób, by był jak najbardziej poręczny i wszechstronny. Składana konstrukcja modelu Mini-S ułatwia przechowywanie i przenoszenie, a dodatkowe zaawansowane funkcje mają pomóc w tworzeniu ciekawych materiałów.

Po zamontowaniu smartfonu na Moza Mini-S, algorytm regulacji umożliwia szybkie ustawienie gimbala i zrównoważenie 3 osi bez większej ingerencji, co pozwoli zaoszczędzić czas i wysiłek związany z kręceniem filmów. Model ten posiada też wiele funkcji obsługiwanych z poziomu urządzenia:  zoom, kontrolę ostrości i szybki podgląd (odtwarzanie), co jeszcze bardziej ułatwia nagrywanie kreatywnego video. Gimbal może pochwalić się również wieloma trybami nagrywania, takimi jak: hiper-lapse, slow motion, Inception, spot gear mode, vertigo i wiele innych.

Moza Slypod

Firma Gudsen przedstawiła też zmotoryzowany monopod, który ma łączyć w sobie precyzyjną technologię suwakowego sterowania ruchem. Korpus z włókna węglowego sprawia, że ​​Moza Slypod waży mniej niż 1000 g, w tym wbudowane baterie. Jednakże Slypod może obsłużyć pionową ładowność aż do 18 kg i poziomą ładowność do 12 kg. Za pomocą aplikacji Moza i opcjonalnego pilota zdalnego kontrolowania, możemy sterować długością, prędkością przesuwu i programowalnym poklatkowym ruchem. 

- Slypod został wyposażony w silnik, który od 0 do 10 000 obr./min zajmuje tylko 15 mikrosekund, co - jak podkreśla producent - deklasuje zwykłe silniki bezszczotkowe. Wbudowany precyzyjny algorytm sterowania ruchem zapewnia płynny ruch nawet dla najbardziej wymagających ujęć.  Technologia napędowa została zaczerpnięta z Mars Rover, silnik przekładniowy o ultra dużej mocy jest w stanie wytwarzać moment obrotowy 1 Nm, wystarczający do napędzania ładowności do 18 kg - zaznacza producent.

Na razie jednak firma Gudsen nie zdradza szczegółów dotyczących ceny i dostępności modeli Moza AirCross 2, Mini-S i Slypod.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0