Vanguard Alta Pro 2+ 263CGHT to statyw, dzięki któremu poczujesz się niczym „fotograficzny snajper“

1
Michał Chrzanowski
13 Lipiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli poszukujecie funkcjonalnego statywu, to mamy dobrą wiadomość. Firma Vanguard zaprezentowała właśnie model Alta Pro 2+ 263CGHT - ultralekki karbonowy statyw z innowacyjną głowicą pistoletową.

Na polski rynek trafił właśnie najnowszy karbonowy statyw fotograficzny firmy Vanguard - model ALTA PRO 2+ 263CGHT. Rozwiązanie to wyróżnia się na tle konkurencji kilkoma unikalnymi cechami: bardzo niską wagą, wielokątową kolumną centralną MACC (Multi-Angle Center Column) oraz nową, wygodną, ergonomiczną głowicą pistoletową ze spustem migawki. Warto dodać, że urządzenie zostało w tym roku wyróżnione prestiżową nagrodą TIPA dla najlepszego statywu.

- Statyw Vanguard ALTA PRO 2+ 263CGHT zapewnia niezwykle wszechstronne zastosowanie i doskonale sprawdza się np. w fotografii ślubnej, portretowej, sportowej czy makro. Fotograf może wygodnie blokować/odblokowywać czy zmieniać pozycje aparatu jedną ręką, jednocześnie np. dokonać zmian w jego ustawieniach - zaznacza producent.

Dzięki zastosowaniu w konstrukcji karbonu oraz stopów magnezowych całość jest lekka (waży niespełna 2 kg) stabilna i wygodna w manewrowaniu. Statyw jest trzysekcyjny (nogi blokują się przez obrót o ¼) i z powodzeniem utrzyma obciążenie do 7 kg. Użytkownik może skonfigurować go do maksymalnej wysokości 173.2 cm i minimalnej 23 cm. Na nóżkach umieszczono gumowe podkładki, które można zastąpić opcjonalnymi kolcami.

Wbudowany GH-300T spust migawki umożliwia nastawianie ostrości, co pozwala fotografom na wygodną obsługę aparatu. Statyw umożliwia też na wygodne rejestrowanie panoram - oferuje możliwość obrotu o 720 stopni i 72 punkty – co 5 stopni. Wygodnym rozwiązaniem ma być również automatyczne blokowanie głowicy w danym ustawieniu po puszczeniu uchwytu, a także kontrola tarcia (pozwalająca regulować poziom tarcia kuli, by rekompensować ciężar sprzętu zamontowanego na głowicy). Natomiast bezpieczeństwo sprzętu gwarantuje podwójna blokada szybkozłączki, która zapobiega przypadkowe rozłączenie.

Vanguard Alta Pro 2+ 263CGHT jest już dostępny w sprzedaży w cenie 1990 zł. Po więcej informacji odsyłamy na stronę firmy K-Consult - wyłącznego dystrybutora statywów Vanguard w Polsce.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0