Vanguard Alta Pro 2+ 263CGHT to statyw, dzięki któremu poczujesz się niczym „fotograficzny snajper“

1
Michał Chrzanowski
13 Lipiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli poszukujecie funkcjonalnego statywu, to mamy dobrą wiadomość. Firma Vanguard zaprezentowała właśnie model Alta Pro 2+ 263CGHT - ultralekki karbonowy statyw z innowacyjną głowicą pistoletową.

Na polski rynek trafił właśnie najnowszy karbonowy statyw fotograficzny firmy Vanguard - model ALTA PRO 2+ 263CGHT. Rozwiązanie to wyróżnia się na tle konkurencji kilkoma unikalnymi cechami: bardzo niską wagą, wielokątową kolumną centralną MACC (Multi-Angle Center Column) oraz nową, wygodną, ergonomiczną głowicą pistoletową ze spustem migawki. Warto dodać, że urządzenie zostało w tym roku wyróżnione prestiżową nagrodą TIPA dla najlepszego statywu.

- Statyw Vanguard ALTA PRO 2+ 263CGHT zapewnia niezwykle wszechstronne zastosowanie i doskonale sprawdza się np. w fotografii ślubnej, portretowej, sportowej czy makro. Fotograf może wygodnie blokować/odblokowywać czy zmieniać pozycje aparatu jedną ręką, jednocześnie np. dokonać zmian w jego ustawieniach - zaznacza producent.

Dzięki zastosowaniu w konstrukcji karbonu oraz stopów magnezowych całość jest lekka (waży niespełna 2 kg) stabilna i wygodna w manewrowaniu. Statyw jest trzysekcyjny (nogi blokują się przez obrót o ¼) i z powodzeniem utrzyma obciążenie do 7 kg. Użytkownik może skonfigurować go do maksymalnej wysokości 173.2 cm i minimalnej 23 cm. Na nóżkach umieszczono gumowe podkładki, które można zastąpić opcjonalnymi kolcami.

Wbudowany GH-300T spust migawki umożliwia nastawianie ostrości, co pozwala fotografom na wygodną obsługę aparatu. Statyw umożliwia też na wygodne rejestrowanie panoram - oferuje możliwość obrotu o 720 stopni i 72 punkty – co 5 stopni. Wygodnym rozwiązaniem ma być również automatyczne blokowanie głowicy w danym ustawieniu po puszczeniu uchwytu, a także kontrola tarcia (pozwalająca regulować poziom tarcia kuli, by rekompensować ciężar sprzętu zamontowanego na głowicy). Natomiast bezpieczeństwo sprzętu gwarantuje podwójna blokada szybkozłączki, która zapobiega przypadkowe rozłączenie.

Vanguard Alta Pro 2+ 263CGHT jest już dostępny w sprzedaży w cenie 1990 zł. Po więcej informacji odsyłamy na stronę firmy K-Consult - wyłącznego dystrybutora statywów Vanguard w Polsce.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0