Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Oto prawdziwy rekord świata. Firma Samsung zapowiedziała dysk SSD o pojemności 30 TB

0

Autor: Michał Chrzanowski

21 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Imponująca pojemność 30 TB, prędkość odczytu 2100 MB/s, szybkość zapisu w granicach 1700 MB/s oraz łącznie 40 GB pamięci DRAM - tak w liczbach prezentuje się zapowiedziany przez Samsunga nośnik SSD PM1643.

Firmie Samsung udało się przekroczyć kolejną barierę w segmencie nośników SSD, która do tej pory była uznawana za nieosiągalną. Zapowiedziany model Serial Attached SCSI PM1643 będzie korzystał z 2,5-calowego dysku SAS o maksymalnej pojemności 30,72 TB, co jest nowym rekordem w tej dziedzinie sprzętu. Jak zapewnia producent, na tym nośniku swobodnie będziemy mogli przechować dziesiątki godzin nagrań w najwyższej rozdzielczości - o tysiącach zdjęć RAW nie wspominając. Do tego najnowszy dysk Samsunga ma gwarantować wyjątkową wydajność. Będzie zapewniał prędkość odczytu wynoszącą 2100 MB/s. Natomiast szybkość zapisu ma oscylować w granicach 1700 MB/s.

- Dzięki wprowadzeniu na rynek dysku SSD o pojemności 30,72 TB po raz kolejny niszczymy barierę wydajności pamięci masowej, pokazując w ten sposób nowe horyzonty dla systemów pamięci masowej o bardzo dużej pojemności na całym świecie - wyjaśnia Jaesoo Han, zastępca dyrektora Memory Sales & Marketing Team firmy Samsung.

Takie osiągi modelu PM1643 są możliwe dzięki „połączeniu 32 nowych pakietów flash 1 TB NAND, z których każdy składa się z 16 ułożonych w stos warstw chipów V-NAND 512 Gb“ - czytamy w informacji prasowej. Najnowszy napęd Samsunga korzysta również z technologii TSV (Through Silicon Via), która umożliwia połączenie 8-chipowych układów DDR4, tworząc dzięki temu 10 pakietów DRAM TSV 4GB, co łącznie daje 40 GB pamięci DRAM. Co więcej, tego typu technologia została po raz pierwszy wykorzystana w nośnikach SSD.

Dysk PM1643 już trafił do produkcji. Niemniej jednak Samsung nie ujawnił kiedy i w jakiej cenie 30 TB nośnik pojawi się na rynku. Producent zdradził natomiast, że takie same rozwiązania zostaną także zaimplementowane do jednostek o mniejszych pojemnościach.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły