Olympus P-11 - szybka termosublimacja

0

Autor: Tomasz Gutkowski

29 Sierpień 2005
Artykuł na: 6-9 minut
Olympus uzupełnia ofertę narzędzi fotograficznych o termosublimacyjną drukarkę Olympus P-11. Jak podaje producent, jest to najszybsze tego typu urządzenie na rynku - tempo zadruku "pocztówki" bez ramki wynosi 33 s. P-11 zgodna jest z PictBridge i posiada złącze USB.

Olympus wprowadza do oferty kolejną kompaktową drukarkę termosublimacyjną. Olympus P-11 przeznaczona jest do użytku domowego i biurowego, a dzięki niewielkim rozmiarom i nienagannej estetyce może służyć jako stała ozdoba biurka. Producent chwali swoje urządzenie za szybkość działania - bezramkowy zadruk papieru w formacie 10 x 15 cm zajmuje 33 s, co jest podobno najlepszym wynikiem na rynku. P-11 zgodna jest ze standardem PictBridge i posiada złącze USB, co umożliwia wykonanie wydruków wprost z aparatu. Zdjęcia powlekane są folią ochronną uodparniającą wydruk na szkodliwe działanie promieni UV. Więcej szczegółów w poniższej informacji prasowej.

Najszybsze wydruki 10 x 15 w fotograficznej jakości!*

Fotograficzna drukarka termosublimacyjna Olympus P-11

Hamburg, 29 sierpnia 2005 - Choć ogromną zaletą cyfrowej fotografii jest możliwość obejrzenia zdjęcia natychmiast po jego wykonaniu, to jednak nic nie może równać się z rzeczywistą siłą wyrazu prawdziwej fotografii pozostawiającej niezatarty ślad w pamięci. Zamiast tłoczyć się wokół ekranu LCD aparatu fotograficznego, bądź monitora komputerowego, wydrukowane zdjęcia można wygodnie podać każdemu, by zobaczył je w pełnej wspaniałości lub ułożone w albumie przejrzał w dowolnej chwili. Na szczęście wysokiej jakości papierowe fotografie można zawsze wykonać w warunkach domowych. I co najciekawsze dzięki termosublimacyjnej drukarce Olympus P-11 odbitki ze szczególnych momentów życia, takich jak narodziny dziecka czy szczęście młodej pary po ślubie, mogą być niemal natychmiast wydrukowane i od razu można pokazywać je przyjaciołom i rodzinie. Wystarczą 33 sekundy, by powstał wspaniały wydruk bez białej ramki o formacie 10x15cm. Czyni to z modelu P-11 najszybszą* dostępną na rynku fotograficzną drukarkę termo-sublimacyjną.

Drukarka Olympus P-11 zapewnia pierwszorzędne rezultaty wydruków, które śmiało mogą rywalizować z możliwościami profesjonalnych laboratoriów fotograficznych. Tę zadziwiającą jakość uzyskuje się dzięki termosublimacyjnemu procesowi drukowania. Aż do 16.77 milionów płynnie w siebie przechodzących tonacji barw jest nanoszonych na papier, by powstawały zdjęcia o niezwykle realistycznej gradacji odcieni - efekt jakiego większość drukarek atramentowych nie może zapewnić niezależnie od tego, jak wielką liczbą dpi się szczycą. Błyszczące, pozbawione białej ramki wydruki A6 (10x15cm) powstają w zaledwie 33 sekundy. Odbitki są odporne na promieniowanie UV oraz - w przeciwieństwie do normalnych wydruków z laboratoriów fotograficznych - automatycznie laminowane, co zabezpiecza je przed takimi czynnikami otoczenia jak promienie słoneczne, kurz, wilgoć oraz możliwość trwałego zaplamienia.

Dowolny aparat obsługujący standard PictBridge może być bezpośrednio podłączony do drukarki P-11 dla realizacji wydruku całkowicie bez pośrednictwa komputera. Nie mniej jednak, ten najnowszy produkt firmy Olympus jest również wyposażony w interfejs USB. Pozwala on łatwo wydrukować edytowane wcześniej lub zapisane w komputerze zdjęcia.

Niewielkie wymiary - 184.2 x 180.0 x 157.6mm (szer. x gł. x wys.) - tej atrakcyjnie zaprojektowanej drukarki fotograficznej pozwalają umieścić ją nawet na małej powierzchni, by zaś jeszcze bardziej zaoszczędzić miejsce na półce lub biurku, taca drukarki została umieszczona na górze urządzenia.

Zapewniając błyskawiczne wydruki fotograficznej jakości termosublimacyjna drukarka fotograficzna Olympus P-11 zwraca na siebie uwagę również poprzez stylowy wygląd i bardzo przystępny poziom cenowy. Model ten będzie dostępny począwszy od jesieni 2005.

Fotograficzna drukarka Olympus P-11:

- Termosublimacyjna drukarka o rozdzielczości 310 dpi zapewniająca 16.77 milionów kolorów

- Foto-realistyczne wydruki w formacie A6-size (148mm×100mm)

- Wydruk w zaledwie 33 sek.

- Drukowanie całkowicie bez białej ramki

- Maks. rozmiar obrazu 12 milionów pikseli (TIFF 10 milionów pikseli)

- Kompatybilna z PictBridge (Standard bezpośredniego drukowania)

- Interfejs USB dla drukowania z komputera osobistego

* Najszybsza na świecie drukarka termo-sublimacyjna drukująca w formacie 10x15cm, stan na lipiec 2005.]

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)