Olympus P-11 - szybka termosublimacja

0
Tomasz Gutkowski
29 Sierpień 2005
Artykuł na: 4-5 minut
Olympus uzupełnia ofertę narzędzi fotograficznych o termosublimacyjną drukarkę Olympus P-11. Jak podaje producent, jest to najszybsze tego typu urządzenie na rynku - tempo zadruku "pocztówki" bez ramki wynosi 33 s. P-11 zgodna jest z PictBridge i posiada złącze USB.
Olympus wprowadza do oferty kolejną kompaktową drukarkę termosublimacyjną. Olympus P-11 przeznaczona jest do użytku domowego i biurowego, a dzięki niewielkim rozmiarom i nienagannej estetyce może służyć jako stała ozdoba biurka. Producent chwali swoje urządzenie za szybkość działania - bezramkowy zadruk papieru w formacie 10 x 15 cm zajmuje 33 s, co jest podobno najlepszym wynikiem na rynku. P-11 zgodna jest ze standardem PictBridge i posiada złącze USB, co umożliwia wykonanie wydruków wprost z aparatu. Zdjęcia powlekane są folią ochronną uodparniającą wydruk na szkodliwe działanie promieni UV. Więcej szczegółów w poniższej informacji prasowej.Najszybsze wydruki 10 x 15 w fotograficznej jakości!*

Fotograficzna drukarka termosublimacyjna Olympus P-11

Hamburg, 29 sierpnia 2005 - Choć ogromną zaletą cyfrowej fotografii jest możliwość obejrzenia zdjęcia natychmiast po jego wykonaniu, to jednak nic nie może równać się z rzeczywistą siłą wyrazu prawdziwej fotografii pozostawiającej niezatarty ślad w pamięci. Zamiast tłoczyć się wokół ekranu LCD aparatu fotograficznego, bądź monitora komputerowego, wydrukowane zdjęcia można wygodnie podać każdemu, by zobaczył je w pełnej wspaniałości lub ułożone w albumie przejrzał w dowolnej chwili. Na szczęście wysokiej jakości papierowe fotografie można zawsze wykonać w warunkach domowych. I co najciekawsze dzięki termosublimacyjnej drukarce Olympus P-11 odbitki ze szczególnych momentów życia, takich jak narodziny dziecka czy szczęście młodej pary po ślubie, mogą być niemal natychmiast wydrukowane i od razu można pokazywać je przyjaciołom i rodzinie. Wystarczą 33 sekundy, by powstał wspaniały wydruk bez białej ramki o formacie 10x15cm. Czyni to z modelu P-11 najszybszą* dostępną na rynku fotograficzną drukarkę termo-sublimacyjną.


Drukarka Olympus P-11 zapewnia pierwszorzędne rezultaty wydruków, które śmiało mogą rywalizować z możliwościami profesjonalnych laboratoriów fotograficznych. Tę zadziwiającą jakość uzyskuje się dzięki termosublimacyjnemu procesowi drukowania. Aż do 16.77 milionów płynnie w siebie przechodzących tonacji barw jest nanoszonych na papier, by powstawały zdjęcia o niezwykle realistycznej gradacji odcieni - efekt jakiego większość drukarek atramentowych nie może zapewnić niezależnie od tego, jak wielką liczbą dpi się szczycą. Błyszczące, pozbawione białej ramki wydruki A6 (10x15cm) powstają w zaledwie 33 sekundy. Odbitki są odporne na promieniowanie UV oraz - w przeciwieństwie do normalnych wydruków z laboratoriów fotograficznych - automatycznie laminowane, co zabezpiecza je przed takimi czynnikami otoczenia jak promienie słoneczne, kurz, wilgoć oraz możliwość trwałego zaplamienia.

Dowolny aparat obsługujący standard PictBridge może być bezpośrednio podłączony do drukarki P-11 dla realizacji wydruku całkowicie bez pośrednictwa komputera. Nie mniej jednak, ten najnowszy produkt firmy Olympus jest również wyposażony w interfejs USB. Pozwala on łatwo wydrukować edytowane wcześniej lub zapisane w komputerze zdjęcia.

Niewielkie wymiary - 184.2 x 180.0 x 157.6mm (szer. x gł. x wys.) - tej atrakcyjnie zaprojektowanej drukarki fotograficznej pozwalają umieścić ją nawet na małej powierzchni, by zaś jeszcze bardziej zaoszczędzić miejsce na półce lub biurku, taca drukarki została umieszczona na górze urządzenia.

Zapewniając błyskawiczne wydruki fotograficznej jakości termosublimacyjna drukarka fotograficzna Olympus P-11 zwraca na siebie uwagę również poprzez stylowy wygląd i bardzo przystępny poziom cenowy. Model ten będzie dostępny począwszy od jesieni 2005.


Fotograficzna drukarka Olympus P-11:
- Termosublimacyjna drukarka o rozdzielczości 310 dpi zapewniająca 16.77 milionów kolorów
- Foto-realistyczne wydruki w formacie A6-size (148mm×100mm)
- Wydruk w zaledwie 33 sek.
- Drukowanie całkowicie bez białej ramki
- Maks. rozmiar obrazu 12 milionów pikseli (TIFF 10 milionów pikseli)
- Kompatybilna z PictBridge (Standard bezpośredniego drukowania)
- Interfejs USB dla drukowania z komputera osobistego

* Najszybsza na świecie drukarka termo-sublimacyjna drukująca w formacie 10x15cm, stan na lipiec 2005.]

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
51
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)