Synology FlashStation FS1018 i DiskStation DS218 - dwa bogate w funkcje serwery NAS dla wymagających

Autor: Michał Chrzanowski

19 Grudzień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Najnowsze serwery Synology to zaawansowane funkcje przesyłania strumieniowego, udostępniania plików i tworzenia kopii zapasowych. Wszystko zamknięto w kompaktowych obudowach, dzięki czemu bez trudu zmieszczą się na niejedno biurko.

Firmy Synology chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten znany producent w świecie serwerów NAS w swojej ofercie ma liczne rozwiązania kierowane do mniej lub bardziej zaawansowanych użytkowników. Tym razem jednak firma zaprezentowała dwa modele, które powinny przykuć uwagę najbardziej wymagających użytkowników, dla których bezpieczeństwo przechowywania danych stanowi najwyższy priorytet.

Synology FlashStation FS1018

Ten model to wyjątkowo mocny i kompaktowy, 12-kieszeniowy serwer NAS współpracujący wyłącznie z dyskami SSD. Działa on na dwurdzeniowym procesorze Intel Pentium D1508 oraz wykorzystuje 8 GB pamięci DDR4 EEC (z możliwością zwiększenia do 32 GB). Z kolei cztery porty Gigabit LAN można rozbudować w celu poprawy ogólnej wydajności. Ponadto FS1018 obsługuje dodatkowe karty sieciowe z 8 gniazdami PCIe 3.0.

Tak więc najnowszy NAS ,a zapewniać wysoką wydajność i przepustowość - nawet w przypadku wielozadaniowości i hostowania wielu maszyn wirtualnych. Otrzymamy także całkowicie nowy Virtual Machine Manager, który pozwoli bezpiecznie testować nowe wersje oprogramowania, izolować komputery klientów i zwiększyć elastyczność serwera.

Synology DiskStation DS218

Natomiast DS218 to 2-kieszeniowy serwer NAS wyposażony w 64-bitowy procesor czterordzeniowy, zapewniający doskonałą przepustowość sekwencyjną wynoszącą ponad 112 MB/s podczas odczytu i 112 MB/s podczas zapisu. Wyposażono go w pamięć DDR4 o pojemności 2 GB, czyli cztery razy więcej niż w przypadku jego poprzednika. DS218 został też zoptymalizowany pod kątem 10-bitowego transkodowania wideo 4K H.265 za pośrednictwem aplikacji Video Station.

- Filmy wideo w standardzie 4K stają się coraz powszechniejsze, a DS218 został również zoptymalizowane pod kątem 10-bitowego transkodowania wideo 4K H.265. Jeśli dane urządzenie nie obsługuje odtwarzania wideo 4K, serwer DS218 pozwala na transkodowanie wideo 4K online na rozdzielczość 1080p lub niższą w celu płynniejszego oglądania filmów - powiedział Michael Wang, menedżer produktu Synology.

Oba modele pracują z wykorzystaniem DiskStation Manager - jednego z najbardziej zaawansowanych i intuicyjnych systemów operacyjnych do urządzeń Synology NAS, który zapewnia różne aplikacje zwiększające funkcjonalność urządzeń.

Za Synology DiskStation DS218 przyjdzie nam zapłacić około 247 funtów. Z kolei FlashStation FS1018 został wyceniony na około 1437 funtów. Producent nie ujawnił jednak informacji, kiedy oba modele pojawią się w sprzedaży. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.synology.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED 100BS - kompaktowa głowica światła ciągłego
Fomei LED 100BS - kompaktowa głowica światła ciągłego
Fomei wprowadza do sprzedaży nową lampę LED, która łączy kompaktowe wymiary, użyteczną moc, możliwość mocowania modyfikatorów i wygodną obsługę z przystępną ceną....
0
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design, firma znana z produkcji toreb i plecaków fotograficznych, przenosi swoje oryginalne pomysły na rynek smartfonów. Seria Mobile to kompletny system...
8
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft zaprezentował nową generację urządzeń z serii Surface. Tableto-komputery otrzymały m.in. lepsze ekrany, ale nie decydując się na...
9
Powiązane artykuły