Laowa Magic Shift to konwerter, na który czekało wielu użytkowników Sony

Laowa Magic Shift to konwerter, na który czekało wielu użytkowników Sony

Najnowszy adapter firmy Laowa powinien spodobać się przede wszystkim fotografom architektury. Magic Shift Converter zapewni bowiem korektę perspektywy, co pozwoli za optymalne ujęcie budynków w kadrze - bez niepożądanych przerysowań.

Laowa to stosunkowo młoda firma, która znana jest głównie z produkcji obiektywów. Jednak ostatnio postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o nowe produkty. W maju tego roku zaprezentowała adapter, którego konstrukcja optyczna zbudowana jest tak, by powiększać rozmiar obrazka rzucanego na matrycę. Dzięki niemu do średnioformatowego Fujifilm GFX 50S będziemy mogli podpiąć pełnoklatkowe obiektywy bez obawy, że na zdjęciach pojawi się winieta.

Teraz producent zaprezentował kolejny adapter - Magic Shift Converter. Tym razem jednak został on zaprojektowany z myślą o użytkownikach pełnoklatkowego systemu Sony.

 

Do aparatu będziemy mogli zamocować obiektyw Laowa 12 mm f/2.8 Zero-D oraz większość szkieł Canona lub Nikona. Jednak swoją prawdziwą moc pokaże właśnie z szerokokątnymi konstrukcjami. Wszystko dlatego, że zaprezentowany adapter umożliwia korektę perspektywy (przesunięcie shift), co pozwoli skutecznie wyeliminować krzywizny i zniekształcenia. Tak więc nowy konwerter Laowa powinien przypaść do gustu przede wszystkim fotografom architektury, dla których brak przerysowań jest rzeczą nadrzędną.

Adapter w wersji do obiektywów Canon jest już dostępny w przedsprzedaży. Za Magic Shift Converter przyjdzie zapłacić około 300 dolarów. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się wraz z początkiem sierpnia tego roku. Użytkownicy z obiektywami Nikon AI na swoją wersją będą musieli poczekać do przełomu października i listopada - obiecuje producent.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.venuslens.net.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1