Laowa Magic Shift to konwerter, na który czekało wielu użytkowników Sony

Laowa Magic Shift to konwerter, na który czekało wielu użytkowników Sony

Najnowszy adapter firmy Laowa powinien spodobać się przede wszystkim fotografom architektury. Magic Shift Converter zapewni bowiem korektę perspektywy, co pozwoli za optymalne ujęcie budynków w kadrze - bez niepożądanych przerysowań.

Laowa to stosunkowo młoda firma, która znana jest głównie z produkcji obiektywów. Jednak ostatnio postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o nowe produkty. W maju tego roku zaprezentowała adapter, którego konstrukcja optyczna zbudowana jest tak, by powiększać rozmiar obrazka rzucanego na matrycę. Dzięki niemu do średnioformatowego Fujifilm GFX 50S będziemy mogli podpiąć pełnoklatkowe obiektywy bez obawy, że na zdjęciach pojawi się winieta.

Teraz producent zaprezentował kolejny adapter - Magic Shift Converter. Tym razem jednak został on zaprojektowany z myślą o użytkownikach pełnoklatkowego systemu Sony.

 

Do aparatu będziemy mogli zamocować obiektyw Laowa 12 mm f/2.8 Zero-D oraz większość szkieł Canona lub Nikona. Jednak swoją prawdziwą moc pokaże właśnie z szerokokątnymi konstrukcjami. Wszystko dlatego, że zaprezentowany adapter umożliwia korektę perspektywy (przesunięcie shift), co pozwoli skutecznie wyeliminować krzywizny i zniekształcenia. Tak więc nowy konwerter Laowa powinien przypaść do gustu przede wszystkim fotografom architektury, dla których brak przerysowań jest rzeczą nadrzędną.

Adapter w wersji do obiektywów Canon jest już dostępny w przedsprzedaży. Za Magic Shift Converter przyjdzie zapłacić około 300 dolarów. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się wraz z początkiem sierpnia tego roku. Użytkownicy z obiektywami Nikon AI na swoją wersją będą musieli poczekać do przełomu października i listopada - obiecuje producent.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.venuslens.net.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1R - pierwsze wrażenia (Photokina 2018)
26 Wrz 2018
#Photokina2018 Wczoraj Panasonic ogłosił prawdziwą fotograficzną bombę - nowy pełnoklatkowy system z dwoma profesjonalnymi bezlusterkowcami. Dziś natomiast mogliśmy zobaczyć, jak w rzeczywistości prezentuje się model S1R - prawdziwa bestia z 47 Mp matrycą.
0
Fujifilm GFX 50R - pierwsze wrażenia
26 Wrz 2018
Drugi w systemie średnioformatowy aparat ma być bardziej mobilną wersją modelu GFX 50S. W nasze ręce trafił właśnie egzemplarz przedprodukcyjny. Oto nasze pierwsze wnioski.
1
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0