DJI Matrice 600 Pro - jeszcze lepszy i wydajniejszy

Autor: Michał Chrzanowski

14 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma DJI zaprezentowała Matrice 600 Pro - usprawnioną wersję drona zaprojektowanego z myślą o profesjonalnych produkcjach filmowych.

Kiedy w kwietniu 2016 roku swoją premierę miał Matrice 600 został okrzyknięty przez DJI dronem początkującym nową erę dla profesjonalnej fotografii lotniczej i filmowania z przestworzy. Teraz przyszła kolej na jego następce, który przeszedł poważne usprawnienia.

DJI Matrice 600 Pro - podobnie jak poprzednik - został wyposażony w 6 rotorów i 6 niezależnych baterii. Nowa jest natomiast stacja, która teraz umożliwia ładowanie wszystkich akumulatorów jednocześnie. Jak zapewnia producent, dron będzie w stanie utrzymywać się w powietrzu 36 minut i uniesie sprzęt o maksymalnej wadze do 6 kg. Przy maksymalnym załadunku czas lotu skróci się jednak do około 17 minut.

Ponadto urządzenie wyposażono w technologię transmisji danych Lightbridge 2, co pozwoli na streaming materiału HD z odległości aż 5 km. Co więcej, cała konstrukcja została uszczelniona, dzięki czemu otrzymujemy ochronę przed kurzem i deszczem.

Razem z dronem dostajemy zaawansowany kontroler lotu A3 Pro z funkcją potrójnej reduncacji modularnej. Jest to więc największe usprawnienie w stosunku do poprzednika. Kontroler ma zapewniać większą precyzję podczas lotu i zmniejszać hałas i wstrząsy.

DJI Matrice 600 Pro jest kompatybilny z serią kamer Zenmuse oraz 3-osiowy gimbal Ronin-MX. Producent nie ujawnił szczegółów dotyczących ceny oraz dostępności na rynku. Jednak możemy być pewni, że ta będzie oscylować w granicach 5 tys. dolarów. Za poprzednika trzeba zapłacić 4 600 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dji.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
2
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica VM30 to nowoczesny bezprzewodowy mikrofon bezprzewodowy, który sprawdzi się zarówno jako rejestrator nakamerowy, jak i wygodne rozwiązanie do rejestracji wywiadów, streamów czy...
6
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
6