Jinbei HD610 - TTL i HSS w plenerze

Jinbei HD610 - TTL i HSS w plenerze

HD610 to jedna z niewielu lamp błyskowych Jinbei przeznaczona specjalnie do pracy w plenerze. Została wyposażona w wydajny akumulator oraz tryb pracy z krótkimi czasami naświetlania i współpracę z pomiarem TTL.

Firma Jinbei odświeżyła swoją linię profesjonalnych lamp błyskowych. Nowy model HD610 to następca niezwykle popularnego HD600. Podobnie jak starszy brat został zaprojektowany, by efektywnie pracować w terenie. Nowy HD610 został wyposażony w przenośny akumulator o pojemności 6600 mAh, który ma pozwolić na wykonanie około 500 błysków z pełną mocą. Tak więc lampa powinna przypaść do gustu wszystkim tym, którzy zawodowo zajmują się fotografowaniem poza studiem.

Jak zapewnia producent, Jinbei HD610 dysponuje mocą aż 600 Ws (możliwość regulacji od 1/1 do 1/128). Ponadto lampa współpracuje z pomiarem TTL, dzięki czemu powinna sprawdzić się podczas fotografowania dynamicznych i szybko zmieniających się scen. Niestety ta funkcja jest wyłącznie kompatybilna z aparatami Nikon i Canon. Niemniej jednak HD610 wyposażono w port USB więc nie jest wykluczone, że w przyszłości pojawi się aktualizacja oprogramowania, która zapewni korzystanie z TTL także urządzeniom innych producentów. Lampa umożliwia również pracę z krótkimi czasami naświetlania do 1/8000 s (tryb HSS), co pozwoli na komfortową pracę w plenerze, przy ostrym słońcu.

Na zewnątrz - w porównaniu do poprzedniego generacji - zmieniło się sporo. Konstrukcja jest kompaktowa, natomiast design jest bardziej nowoczesny. Na tylnej ścianie został umieszczony kolorowy ekran LCD. Wespół z prostym i intuicyjnym interfejsem będziemy mogli szybko zmienić najważniejsze ustawienia i parametry lampy.

Jinbei HD610 ma być dostępna w sprzedaży już od września 2016 roku. Do lampy będziemy mogli zamocować akcesoria w standardzie Bowens. Niestety na razie cena modelu HD610 wciąż pozostaje niewiadomą. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie jinbei.eu.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1