Jinbei HD610 - TTL i HSS w plenerze

Jinbei HD610 - TTL i HSS w plenerze

HD610 to jedna z niewielu lamp błyskowych Jinbei przeznaczona specjalnie do pracy w plenerze. Została wyposażona w wydajny akumulator oraz tryb pracy z krótkimi czasami naświetlania i współpracę z pomiarem TTL.

Firma Jinbei odświeżyła swoją linię profesjonalnych lamp błyskowych. Nowy model HD610 to następca niezwykle popularnego HD600. Podobnie jak starszy brat został zaprojektowany, by efektywnie pracować w terenie. Nowy HD610 został wyposażony w przenośny akumulator o pojemności 6600 mAh, który ma pozwolić na wykonanie około 500 błysków z pełną mocą. Tak więc lampa powinna przypaść do gustu wszystkim tym, którzy zawodowo zajmują się fotografowaniem poza studiem.

Jak zapewnia producent, Jinbei HD610 dysponuje mocą aż 600 Ws (możliwość regulacji od 1/1 do 1/128). Ponadto lampa współpracuje z pomiarem TTL, dzięki czemu powinna sprawdzić się podczas fotografowania dynamicznych i szybko zmieniających się scen. Niestety ta funkcja jest wyłącznie kompatybilna z aparatami Nikon i Canon. Niemniej jednak HD610 wyposażono w port USB więc nie jest wykluczone, że w przyszłości pojawi się aktualizacja oprogramowania, która zapewni korzystanie z TTL także urządzeniom innych producentów. Lampa umożliwia również pracę z krótkimi czasami naświetlania do 1/8000 s (tryb HSS), co pozwoli na komfortową pracę w plenerze, przy ostrym słońcu.

Na zewnątrz - w porównaniu do poprzedniego generacji - zmieniło się sporo. Konstrukcja jest kompaktowa, natomiast design jest bardziej nowoczesny. Na tylnej ścianie został umieszczony kolorowy ekran LCD. Wespół z prostym i intuicyjnym interfejsem będziemy mogli szybko zmienić najważniejsze ustawienia i parametry lampy.

Jinbei HD610 ma być dostępna w sprzedaży już od września 2016 roku. Do lampy będziemy mogli zamocować akcesoria w standardzie Bowens. Niestety na razie cena modelu HD610 wciąż pozostaje niewiadomą. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie jinbei.eu.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13