Jinbei HD610 - TTL i HSS w plenerze

Jinbei HD610 - TTL i HSS w plenerze

HD610 to jedna z niewielu lamp błyskowych Jinbei przeznaczona specjalnie do pracy w plenerze. Została wyposażona w wydajny akumulator oraz tryb pracy z krótkimi czasami naświetlania i współpracę z pomiarem TTL.

Firma Jinbei odświeżyła swoją linię profesjonalnych lamp błyskowych. Nowy model HD610 to następca niezwykle popularnego HD600. Podobnie jak starszy brat został zaprojektowany, by efektywnie pracować w terenie. Nowy HD610 został wyposażony w przenośny akumulator o pojemności 6600 mAh, który ma pozwolić na wykonanie około 500 błysków z pełną mocą. Tak więc lampa powinna przypaść do gustu wszystkim tym, którzy zawodowo zajmują się fotografowaniem poza studiem.

Jak zapewnia producent, Jinbei HD610 dysponuje mocą aż 600 Ws (możliwość regulacji od 1/1 do 1/128). Ponadto lampa współpracuje z pomiarem TTL, dzięki czemu powinna sprawdzić się podczas fotografowania dynamicznych i szybko zmieniających się scen. Niestety ta funkcja jest wyłącznie kompatybilna z aparatami Nikon i Canon. Niemniej jednak HD610 wyposażono w port USB więc nie jest wykluczone, że w przyszłości pojawi się aktualizacja oprogramowania, która zapewni korzystanie z TTL także urządzeniom innych producentów. Lampa umożliwia również pracę z krótkimi czasami naświetlania do 1/8000 s (tryb HSS), co pozwoli na komfortową pracę w plenerze, przy ostrym słońcu.

Na zewnątrz - w porównaniu do poprzedniego generacji - zmieniło się sporo. Konstrukcja jest kompaktowa, natomiast design jest bardziej nowoczesny. Na tylnej ścianie został umieszczony kolorowy ekran LCD. Wespół z prostym i intuicyjnym interfejsem będziemy mogli szybko zmienić najważniejsze ustawienia i parametry lampy.

Jinbei HD610 ma być dostępna w sprzedaży już od września 2016 roku. Do lampy będziemy mogli zamocować akcesoria w standardzie Bowens. Niestety na razie cena modelu HD610 wciąż pozostaje niewiadomą. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie jinbei.eu.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1