Jinbei HD610 - TTL i HSS w plenerze

Jinbei HD610 - TTL i HSS w plenerze

HD610 to jedna z niewielu lamp błyskowych Jinbei przeznaczona specjalnie do pracy w plenerze. Została wyposażona w wydajny akumulator oraz tryb pracy z krótkimi czasami naświetlania i współpracę z pomiarem TTL.

Firma Jinbei odświeżyła swoją linię profesjonalnych lamp błyskowych. Nowy model HD610 to następca niezwykle popularnego HD600. Podobnie jak starszy brat został zaprojektowany, by efektywnie pracować w terenie. Nowy HD610 został wyposażony w przenośny akumulator o pojemności 6600 mAh, który ma pozwolić na wykonanie około 500 błysków z pełną mocą. Tak więc lampa powinna przypaść do gustu wszystkim tym, którzy zawodowo zajmują się fotografowaniem poza studiem.

Jak zapewnia producent, Jinbei HD610 dysponuje mocą aż 600 Ws (możliwość regulacji od 1/1 do 1/128). Ponadto lampa współpracuje z pomiarem TTL, dzięki czemu powinna sprawdzić się podczas fotografowania dynamicznych i szybko zmieniających się scen. Niestety ta funkcja jest wyłącznie kompatybilna z aparatami Nikon i Canon. Niemniej jednak HD610 wyposażono w port USB więc nie jest wykluczone, że w przyszłości pojawi się aktualizacja oprogramowania, która zapewni korzystanie z TTL także urządzeniom innych producentów. Lampa umożliwia również pracę z krótkimi czasami naświetlania do 1/8000 s (tryb HSS), co pozwoli na komfortową pracę w plenerze, przy ostrym słońcu.

Na zewnątrz - w porównaniu do poprzedniego generacji - zmieniło się sporo. Konstrukcja jest kompaktowa, natomiast design jest bardziej nowoczesny. Na tylnej ścianie został umieszczony kolorowy ekran LCD. Wespół z prostym i intuicyjnym interfejsem będziemy mogli szybko zmienić najważniejsze ustawienia i parametry lampy.

Jinbei HD610 ma być dostępna w sprzedaży już od września 2016 roku. Do lampy będziemy mogli zamocować akcesoria w standardzie Bowens. Niestety na razie cena modelu HD610 wciąż pozostaje niewiadomą. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie jinbei.eu.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0