Removu M1 - nowe możliwości bezprzewodowego mikrofonu

0

Autor: Michał Chrzanowski

13 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Removu M1 to bezprzewodowy i wodoodporny mikrofon, który dzięki zaprezentowanemu dziś dedykowanemu adapterowi może współpracować między innymi z lustrzankami.

Pod koniec 2015 roku firma Removu zaprezentowała wodoodporny i bezprzewodowy mikrofon M1, który początkowo był dedykowany do kamer sportowych GoPro. Użyta w mikrofonie technologia Bluetooth 4.0 umożliwia przesyłanie dźwięku do odbiornika, bez zniekształceń i opóźnień, nawet na odległość 40 metrów. Natomiast obrotowy klips pozwala na wygodny montaż mikrofonu na dowolnej części garderoby.

Jednak teraz dzięki specjalnemu adapterowi 3,5 mm będziemy mogli używać z Removu M1 z aparatami, kamerami oraz innymi urządzeniami wyposażonymi w gniazdo mini-jack 3,5 mm.

Adapter jest mocowany za pomocą metalowej zimnej stopki do sanek aparatu. Z kolei mikrofon Removu M1 podłączamy do aparatu za pomocą kabla mini USB – mini-jack. W zestawie wycenionym na 69 zł znajdziemy: mocowanie do odbiornika A1, motalową zimną stopkę, przewód mini USB - mini-jack 3,5 mm o długości 20 cm. Mikrofon M1 wraz z odbiornikiem trzeba dokupić oddzielnie (379 zł).

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie dystrybutora marki Removu - firmy Foxfoto.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2