Removu M1 - nowe możliwości bezprzewodowego mikrofonu

0
Michał Chrzanowski
13 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Removu M1 to bezprzewodowy i wodoodporny mikrofon, który dzięki zaprezentowanemu dziś dedykowanemu adapterowi może współpracować między innymi z lustrzankami.

Pod koniec 2015 roku firma Removu zaprezentowała wodoodporny i bezprzewodowy mikrofon M1, który początkowo był dedykowany do kamer sportowych GoPro. Użyta w mikrofonie technologia Bluetooth 4.0 umożliwia przesyłanie dźwięku do odbiornika, bez zniekształceń i opóźnień, nawet na odległość 40 metrów. Natomiast obrotowy klips pozwala na wygodny montaż mikrofonu na dowolnej części garderoby.

Jednak teraz dzięki specjalnemu adapterowi 3,5 mm będziemy mogli używać z Removu M1 z aparatami, kamerami oraz innymi urządzeniami wyposażonymi w gniazdo mini-jack 3,5 mm.

Adapter jest mocowany za pomocą metalowej zimnej stopki do sanek aparatu. Z kolei mikrofon Removu M1 podłączamy do aparatu za pomocą kabla mini USB – mini-jack. W zestawie wycenionym na 69 zł znajdziemy: mocowanie do odbiornika A1, motalową zimną stopkę, przewód mini USB - mini-jack 3,5 mm o długości 20 cm. Mikrofon M1 wraz z odbiornikiem trzeba dokupić oddzielnie (379 zł).

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie dystrybutora marki Removu - firmy Foxfoto.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
2
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1