Removu M1 - nowe możliwości bezprzewodowego mikrofonu

Autor: Michał Chrzanowski

13 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Removu M1 to bezprzewodowy i wodoodporny mikrofon, który dzięki zaprezentowanemu dziś dedykowanemu adapterowi może współpracować między innymi z lustrzankami.

Pod koniec 2015 roku firma Removu zaprezentowała wodoodporny i bezprzewodowy mikrofon M1, który początkowo był dedykowany do kamer sportowych GoPro. Użyta w mikrofonie technologia Bluetooth 4.0 umożliwia przesyłanie dźwięku do odbiornika, bez zniekształceń i opóźnień, nawet na odległość 40 metrów. Natomiast obrotowy klips pozwala na wygodny montaż mikrofonu na dowolnej części garderoby.

Jednak teraz dzięki specjalnemu adapterowi 3,5 mm będziemy mogli używać z Removu M1 z aparatami, kamerami oraz innymi urządzeniami wyposażonymi w gniazdo mini-jack 3,5 mm.

Adapter jest mocowany za pomocą metalowej zimnej stopki do sanek aparatu. Z kolei mikrofon Removu M1 podłączamy do aparatu za pomocą kabla mini USB – mini-jack. W zestawie wycenionym na 69 zł znajdziemy: mocowanie do odbiornika A1, motalową zimną stopkę, przewód mini USB - mini-jack 3,5 mm o długości 20 cm. Mikrofon M1 wraz z odbiornikiem trzeba dokupić oddzielnie (379 zł).

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie dystrybutora marki Removu - firmy Foxfoto.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
2
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2