StandInBaby - nowy sposób na naukę fotografowania noworodków

0
Maciej Luśtyk
10 Grudzień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Fotografowanie noworodków z pewnością nie należy do łatwych zadań. Jest to też temat, w którym niezbyt łatwo nabyć praktykę. Jeśli jednak sesje nowo narodzonych dzieci są waszym marzeniem, mamy dla was dobrą wiadomość. Standinbaby pozwoli Wam przećwiczyć każdy, nawet najbardziej odważny pomysł, bez konieczności posiadania żywego modela.
Nietrudno wyobrazić sobie ile komplikacji możemy napotkać podczas sesji noworodkowej i jak duże doświadczenie musi mieć fotograf, by dobrze sobie z takim zleceniem poradzić. Dzieci nie są bowiem łatwym obiektem do fotografowania, zwłaszcza te małe. Dochodzą też kwestie organizacyjne. Wszystko to sprawia, że w tym temacie niełatwo o nabycie niezbędnej praktyki. Ale to koniec zmartwień dla wszystkich zainteresowanych tematem. StandinBaby tak idealnie trafia w swoją niszę, że aż dziwne, iż nikt wcześniej nie wystartował z produkcją podobnych akcesoriów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Standinbaby to rzeczywistych rozmiarów lalka, która pozwoli nam przećwiczyć wszystkie możliwe pozy dziecka i warianty sesji noworodkowej, bez konieczności korzystania (i narażania) żywego noworodka. Model został opracowany w oparciu o konsultacje z fotografami zajmującymi się sesjami dziecięcymi i rentgeny nowo narodzonych dzieci, dzięki czemu silikonowa lalka oferuje rzeczywisty zakres ruchów niemowlaka. Prace nad Standinbaby trwały ponad 2 lata.Twórcy mają nadzieję, że uda im się na stałe odmienić i ułatwić zbieranie doświadczenia przez fotografów dziecięcych. Jak zauważają, ich produkt będzie także świetną podstawą do prowadzenia warsztatów w tym zakresie. Nie będzie to jednak tania impreza. Jeden egzemplarz kosztuje aż $750. Jeśli jednak uważacie, że to coś, co pozwoli Wam napędzić swoją karierę, możecie wesprzeć projekt twórców w serwisie Kickstarter.

Raczej nie musimy martwić się o sukces przedsięwzięcia. W ciągu dwóch dni twórcy zebrali już ponad 100 tys. dolarów, a do końca finansowania pozostał jeszcze prawie miesiąc. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, lalki trafią do sprzedaży latem 2016 roku. Ciekawe czy doczekamy się aktualizacji w postaci lalki z funkcjami płaczu i niekontrolowanych ruchów? Okiełznanie bobasa i wstrzelenie się z aparatem w krótki moment gdy pozostaje spokojny, to rzeczy, których raczej nie nauczymy się na modelu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie standinbaby.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły