StandInBaby - nowy sposób na naukę fotografowania noworodków

Autor: Maciej Luśtyk

10 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Fotografowanie noworodków z pewnością nie należy do łatwych zadań. Jest to też temat, w którym niezbyt łatwo nabyć praktykę. Jeśli jednak sesje nowo narodzonych dzieci są waszym marzeniem, mamy dla was dobrą wiadomość. Standinbaby pozwoli Wam przećwiczyć każdy, nawet najbardziej odważny pomysł, bez konieczności posiadania żywego modela.

Nietrudno wyobrazić sobie ile komplikacji możemy napotkać podczas sesji noworodkowej i jak duże doświadczenie musi mieć fotograf, by dobrze sobie z takim zleceniem poradzić. Dzieci nie są bowiem łatwym obiektem do fotografowania, zwłaszcza te małe. Dochodzą też kwestie organizacyjne. Wszystko to sprawia, że w tym temacie niełatwo o nabycie niezbędnej praktyki. Ale to koniec zmartwień dla wszystkich zainteresowanych tematem. StandinBaby tak idealnie trafia w swoją niszę, że aż dziwne, iż nikt wcześniej nie wystartował z produkcją podobnych akcesoriów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Standinbaby to rzeczywistych rozmiarów lalka, która pozwoli nam przećwiczyć wszystkie możliwe pozy dziecka i warianty sesji noworodkowej, bez konieczności korzystania (i narażania) żywego noworodka. Model został opracowany w oparciu o konsultacje z fotografami zajmującymi się sesjami dziecięcymi i rentgeny nowo narodzonych dzieci, dzięki czemu silikonowa lalka oferuje rzeczywisty zakres ruchów niemowlaka. Prace nad Standinbaby trwały ponad 2 lata.

Twórcy mają nadzieję, że uda im się na stałe odmienić i ułatwić zbieranie doświadczenia przez fotografów dziecięcych. Jak zauważają, ich produkt będzie także świetną podstawą do prowadzenia warsztatów w tym zakresie. Nie będzie to jednak tania impreza. Jeden egzemplarz kosztuje aż $750. Jeśli jednak uważacie, że to coś, co pozwoli Wam napędzić swoją karierę, możecie wesprzeć projekt twórców w serwisie Kickstarter.

Raczej nie musimy martwić się o sukces przedsięwzięcia. W ciągu dwóch dni twórcy zebrali już ponad 100 tys. dolarów, a do końca finansowania pozostał jeszcze prawie miesiąc. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, lalki trafią do sprzedaży latem 2016 roku. Ciekawe czy doczekamy się aktualizacji w postaci lalki z funkcjami płaczu i niekontrolowanych ruchów? Okiełznanie bobasa i wstrzelenie się z aparatem w krótki moment gdy pozostaje spokojny, to rzeczy, których raczej nie nauczymy się na modelu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie standinbaby.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Wkłady Camera Cube to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych produktów Peak Design. Teraz powstała ich nowa, ulepszona wersja, czyli Camera Cube V2!
5
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Powiązane artykuły