StandInBaby - nowy sposób na naukę fotografowania noworodków

Autor: Maciej Luśtyk

10 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Fotografowanie noworodków z pewnością nie należy do łatwych zadań. Jest to też temat, w którym niezbyt łatwo nabyć praktykę. Jeśli jednak sesje nowo narodzonych dzieci są waszym marzeniem, mamy dla was dobrą wiadomość. Standinbaby pozwoli Wam przećwiczyć każdy, nawet najbardziej odważny pomysł, bez konieczności posiadania żywego modela.

Nietrudno wyobrazić sobie ile komplikacji możemy napotkać podczas sesji noworodkowej i jak duże doświadczenie musi mieć fotograf, by dobrze sobie z takim zleceniem poradzić. Dzieci nie są bowiem łatwym obiektem do fotografowania, zwłaszcza te małe. Dochodzą też kwestie organizacyjne. Wszystko to sprawia, że w tym temacie niełatwo o nabycie niezbędnej praktyki. Ale to koniec zmartwień dla wszystkich zainteresowanych tematem. StandinBaby tak idealnie trafia w swoją niszę, że aż dziwne, iż nikt wcześniej nie wystartował z produkcją podobnych akcesoriów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Standinbaby to rzeczywistych rozmiarów lalka, która pozwoli nam przećwiczyć wszystkie możliwe pozy dziecka i warianty sesji noworodkowej, bez konieczności korzystania (i narażania) żywego noworodka. Model został opracowany w oparciu o konsultacje z fotografami zajmującymi się sesjami dziecięcymi i rentgeny nowo narodzonych dzieci, dzięki czemu silikonowa lalka oferuje rzeczywisty zakres ruchów niemowlaka. Prace nad Standinbaby trwały ponad 2 lata.

Twórcy mają nadzieję, że uda im się na stałe odmienić i ułatwić zbieranie doświadczenia przez fotografów dziecięcych. Jak zauważają, ich produkt będzie także świetną podstawą do prowadzenia warsztatów w tym zakresie. Nie będzie to jednak tania impreza. Jeden egzemplarz kosztuje aż $750. Jeśli jednak uważacie, że to coś, co pozwoli Wam napędzić swoją karierę, możecie wesprzeć projekt twórców w serwisie Kickstarter.

Raczej nie musimy martwić się o sukces przedsięwzięcia. W ciągu dwóch dni twórcy zebrali już ponad 100 tys. dolarów, a do końca finansowania pozostał jeszcze prawie miesiąc. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, lalki trafią do sprzedaży latem 2016 roku. Ciekawe czy doczekamy się aktualizacji w postaci lalki z funkcjami płaczu i niekontrolowanych ruchów? Okiełznanie bobasa i wstrzelenie się z aparatem w krótki moment gdy pozostaje spokojny, to rzeczy, których raczej nie nauczymy się na modelu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie standinbaby.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
3
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.
6
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell prezentuje kolejne praktyczne akcesorium dla fotografów. Newell LCD-PB-SD to ładowarka pełniąca również rolę czytnika kart SD, a...
5
Powiązane artykuły