Polska fotografia dziecięca kobietami stoi. Grono fotografek z wyróżnieniami w B&W Child 2020

Największy konkurs fotografii dziecięcej, B&W Child, już od 7 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Niedawno poznaliśmy wyniki jego ostatniej odsłony. Jak zwykle wśród wyróżnionych znalazło się sporo fotografek z polski.

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs B&W Child, obecnie największy i jeden z najważniejszych konkursów nagradzającym zdjęcia dzieci, już od 7 lat wyłania najlepsze zdjęcia naszych pociech uchwycone w zawsze stylowej czerni i bieli. Wydarzenie podzielone jest na dwie części, odbywające się w pierwszej i drugiej połowie roku. W obydwu zdjęcia można zgłaszać do czterech kategorii: PortraitFine ArtLifestyle oraz Doc & Street. Po zakończeniu edycji wiosenno-letniej i jesienno-zimowej wybierany jest główny zwycięzca, który może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 1000 euro. 

W przypadku najnowszej odsłony była to nowozelandzka fotografka Sarah Bultitude, której prace, wraz ze zwycięskimi kadrami z poszczególnych kategorii możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Nagrodzone zdjęcia

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Od pierwszej edycji konkurs charakteryzuje się wysokim poziomem prezentowanych prac i choć ostatnio jest pod tym względem jakby trochę gorzej, niezmiennie cieszy fakt, że z edycji na edycję wśród wyróżnionych pojawia się coraz więcej fotografów z Polski. A właściwie fotografek, bo to one bezwględnie dominują w tej dziedzinie.

W pierwszej tegorocznej odsłonie konkursu, wśród polskich fotografek największe triumfy święci Kamila J. Gruss, która zdobyła 2. Miejsce na podium w kategorii Fine Art i aż 9 wyróżnień.

Wyróżnione prace Polaków

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Oprócz niej, specjalnymi wyróżnieniami odznaczonych zostało jeszcze 8 rodzimych fotografek: Joanna Milcarz, Anna Sas-Milewska, Marta Szyszka, Agata Szymanowicz, Agnieszka Jeszke, Magdalena Adamczyk, Jagoda Gramala i Agnieszka Kozłowska.

B&W Child 2020 - weź udział w kolejnej odsłonie

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesów, a resztę zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej odsłonie tegorocznej edycji konkursu, która powinna ruszyć już za kilka tygodni.

Więcej informacji o konkursie i pełną galerię zwycięskich prac ze wszystkich edycji znajdziecie pod adresem blackandwhite.childphotocompetition.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Polscy fotografowie nagrodzeni w konkursie PX3 2021 - Mikołaj Krawczunas fotografem roku w kategorii reklamowej
Polscy fotografowie nagrodzeni w konkursie PX3 2021 - Mikołaj Krawczunas fotografem roku w...
Poznaliśmy wyniki prestiżowego konkursu PX3 Prix de la Photographie, Paris. Wśród tegorocznych zwycięzców znalazło się kilkunastu Polaków, z czego jeden wygrał główną...
21
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Poznaliśmy najlepsze kadry z tegorocznej edycji największego konkursu poświęconego astrofotografii. Te zdjęcia trzeba zobaczyć!
8
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Lubicie fotografię makro? A gdyby tak pójść o krok dalej?. Oto zapierające dech w piersiach zdjęcia, wykonane przez zwycięzców 47. Edycji prestiżowego konkursu...
23
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)