Polska fotografia dziecięca kobietami stoi. Grono fotografek z wyróżnieniami w B&W Child 2020

Największy konkurs fotografii dziecięcej, B&W Child, już od 7 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Niedawno poznaliśmy wyniki jego ostatniej odsłony. Jak zwykle wśród wyróżnionych znalazło się sporo fotografek z polski.

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs B&W Child, obecnie największy i jeden z najważniejszych konkursów nagradzającym zdjęcia dzieci, już od 7 lat wyłania najlepsze zdjęcia naszych pociech uchwycone w zawsze stylowej czerni i bieli. Wydarzenie podzielone jest na dwie części, odbywające się w pierwszej i drugiej połowie roku. W obydwu zdjęcia można zgłaszać do czterech kategorii: PortraitFine ArtLifestyle oraz Doc & Street. Po zakończeniu edycji wiosenno-letniej i jesienno-zimowej wybierany jest główny zwycięzca, który może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 1000 euro. 

W przypadku najnowszej odsłony była to nowozelandzka fotografka Sarah Bultitude, której prace, wraz ze zwycięskimi kadrami z poszczególnych kategorii możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Nagrodzone zdjęcia

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Od pierwszej edycji konkurs charakteryzuje się wysokim poziomem prezentowanych prac i choć ostatnio jest pod tym względem jakby trochę gorzej, niezmiennie cieszy fakt, że z edycji na edycję wśród wyróżnionych pojawia się coraz więcej fotografów z Polski. A właściwie fotografek, bo to one bezwględnie dominują w tej dziedzinie.

W pierwszej tegorocznej odsłonie konkursu, wśród polskich fotografek największe triumfy święci Kamila J. Gruss, która zdobyła 2. Miejsce na podium w kategorii Fine Art i aż 9 wyróżnień.

Wyróżnione prace Polaków

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Oprócz niej, specjalnymi wyróżnieniami odznaczonych zostało jeszcze 8 rodzimych fotografek: Joanna Milcarz, Anna Sas-Milewska, Marta Szyszka, Agata Szymanowicz, Agnieszka Jeszke, Magdalena Adamczyk, Jagoda Gramala i Agnieszka Kozłowska.

B&W Child 2020 - weź udział w kolejnej odsłonie

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesów, a resztę zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej odsłonie tegorocznej edycji konkursu, która powinna ruszyć już za kilka tygodni.

Więcej informacji o konkursie i pełną galerię zwycięskich prac ze wszystkich edycji znajdziecie pod adresem blackandwhite.childphotocompetition.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Tomasz Kawecki poszukuje dawnych duchów, które musiały przystosować się do dzisiejszego świata. Z lampą jako jedynym źródłem światła eksploruje dziury w ziemi, jaskinie i ciemne zakamarki w...
5
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Kryzys migracyjny i wojna Hamasu z Izraelem. Za te tematy przyznano tegoroczne nagrody Pulitzera w kategoriach fotograficznych dwóm zespołom prasowym - Associated Press i Reuters.
17
Zmiany w życiu matki i córki: Agnieszka Pazdykiewicz i projekt "Przejście"
Zmiany w życiu matki i córki: Agnieszka Pazdykiewicz i projekt "Przejście"
Przemijanie, menopauza, starzenie się, a obok dorastanie, dojrzewanie i zmiany. Agnieszka Pazdykiewicz fotografuje specyficzny okres w życiu swoim i córki w projekcie "Przejście".
80030
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)