Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Polska fotografia dziecięca kobietami stoi. Grono fotografek z wyróżnieniami w B&W Child 2020

Największy konkurs fotografii dziecięcej, B&W Child, już od 7 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Niedawno poznaliśmy wyniki jego ostatniej odsłony. Jak zwykle wśród wyróżnionych znalazło się sporo fotografek z polski.

0

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs B&W Child, obecnie największy i jeden z najważniejszych konkursów nagradzającym zdjęcia dzieci, już od 7 lat wyłania najlepsze zdjęcia naszych pociech uchwycone w zawsze stylowej czerni i bieli. Wydarzenie podzielone jest na dwie części, odbywające się w pierwszej i drugiej połowie roku. W obydwu zdjęcia można zgłaszać do czterech kategorii: PortraitFine ArtLifestyle oraz Doc & Street. Po zakończeniu edycji wiosenno-letniej i jesienno-zimowej wybierany jest główny zwycięzca, który może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 1000 euro. 

W przypadku najnowszej odsłony była to nowozelandzka fotografka Sarah Bultitude, której prace, wraz ze zwycięskimi kadrami z poszczególnych kategorii możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Nagrodzone zdjęcia

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Od pierwszej edycji konkurs charakteryzuje się wysokim poziomem prezentowanych prac i choć ostatnio jest pod tym względem jakby trochę gorzej, niezmiennie cieszy fakt, że z edycji na edycję wśród wyróżnionych pojawia się coraz więcej fotografów z Polski. A właściwie fotografek, bo to one bezwględnie dominują w tej dziedzinie.

W pierwszej tegorocznej odsłonie konkursu, wśród polskich fotografek największe triumfy święci Kamila J. Gruss, która zdobyła 2. Miejsce na podium w kategorii Fine Art i aż 9 wyróżnień.

Wyróżnione prace Polaków

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Oprócz niej, specjalnymi wyróżnieniami odznaczonych zostało jeszcze 8 rodzimych fotografek: Joanna Milcarz, Anna Sas-Milewska, Marta Szyszka, Agata Szymanowicz, Agnieszka Jeszke, Magdalena Adamczyk, Jagoda Gramala i Agnieszka Kozłowska.

B&W Child 2020 - weź udział w kolejnej odsłonie

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesów, a resztę zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej odsłonie tegorocznej edycji konkursu, która powinna ruszyć już za kilka tygodni.

Więcej informacji o konkursie i pełną galerię zwycięskich prac ze wszystkich edycji znajdziecie pod adresem blackandwhite.childphotocompetition.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
470
0
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
16
0
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
W tym roku Kalendarz Lavazza przyjął wyjątkową formę. Za jego wygląd odpowiadało bowiem aż 13 światowej sławy fotografów, z których każdy przygotował osobisty projekt....
30
0
Powiązane artykuły