Sony DPP-EX50 - pocztówki na życzenie

Firma Sony wprowadza na rynek kolejną drukarkę termosublimacyjną formatu 10 x 15. Model DPP-EX50 pozwala na wydruk bezramkowy i posiada wbudowaną funkcję redukcji efektu "czerwonych oczu". Drukarka trafi do sprzedaży w maju tego roku.
Firma Sony wprowadza na rynek kolejną drukarkę termosublimacyjną formatu 10 x 15. Model DPP-EX50 pozwala na wydruk bezramkowy i posiada wbudowaną funkcję redukcji efektu "czerwonych oczu". Drukarka trafi do sprzedaży w maju tego roku.

Sony DPP-EX50

Zacznijmy od fotograficznych właściwości modelu DPP-EX50. Druk pocztówki trwa zaledwie 80 sekund - po tym czasie otrzymujemy suchą "odbitkę" o trwałości co najmniej 100 lat (według zapewnień producenta), co daje znaczną przewagę nad drukarkami atramentowymi (zarówno pod względem natychmiastowej "suchości" i trwałości wydruku). Nie możemy też zapomnieć o tym, że jest to pierwsza na świecie drukarka z wbudowaną funkcją redukcji czerwonych oczu.

Najnowsza propozycja Sony może też służyć do przeglądania zdjęć zapisanych na karcie pamięci (Memory Stick i Compact Flash - pozostałe standardy przy użyciu opcjonalnego adaptera) na ekranie telewizora. Urządzenie ma zapisane w pamięci liczne szablony, które pozwalają na wydrukowanie zdjęć w formie kalendarza, wybrać tło obrazka, dodać podpis itp. - dzięki temu w wielu przypadkach korzystanie z komputera rzeczywiście staje się zbędne; choćby dlatego, że drukarka jest zgodna ze standardem druku bezpośredniego PictBridge. Dzięki pionowemu ustawieniu, urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca na biurku (lub gdziekolwiek indziej zdecydujemy się je postawić).

Drukarka Sony DPP-EX50 trafi do sprzedaży w maju tego roku i będzie kosztowała 1299 zł (sugerowana przez producenta cena detaliczna).

Sony DPP-EX50

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

DPP-EX50 - domowe laboratorium fotograficzne

Technologia druku termosublimacyjnego zapewnia dużą szybkość, żywe kolory, fotograficzną jakość i trwałość wydruków

Warszawa, kwiecień 2004 r. - Firma Sony informuje o wprowadzeniu nowej drukarki termosublimacyjnej DPP-EX50. To niezależne urządzenie gwarantuje fotograficzną jakość wydruków, znacznie przewyższającą efekty działania zwykłych drukarek atramentowych. Jest przy tym łatwe w obsłudze i może zapewnić rozrywkę całej rodzinie. W ciągu zaledwie 80 sekund uzyskuje się suchy wydruk zdjęcia w formacie pocztówkowym. Jest to jednocześnie pierwsza na świecie drukarka z wbudowaną funkcją redukcji efektu czerwonych oczu.

"Nowa, elegancka drukarka DPP-EX50 jest łatwa w obsłudze, a korzystanie z niej sprawia wiele radości" - powiedział Diederik Nederlof, Dyrektor Działu Cyfrowego przetwarzania obrazu firmy Sony Europe. "Wystarczy podłączyć do niej aparat albo umieścić w odpowiednim gnieździe kartę pamięci Memory Stick lub CompactFlash - i już można drukować zdjęcia doskonałej jakości. Wbudowane oprogramowanie sprawia, że drukowanie własnych pocztówek, kalendarzy i stylizowanych grafik jest łatwe i przyjemne.
Jeszcze większą przyjemność sprawi podłączenie DPP-EX50 do telewizora, można wtedy zrobić pokaz slajdów dla rodziny i znajomych, a najlepsze zdjęcia natychmiast wydrukować naciskając jeden przycisk".

Fotograficzna jakość
Zaawansowana metoda druku termosublimacyjnego, zastosowana w połączeniu z procesorem służącym do precyzyjnego przetwarzania obrazu, umożliwiają błyskawiczne drukowanie zdjęć o rozdzielczości 3,8 miliona pikseli i pokrywanie ich dodatkowo specjalną powłoką chroniącą wydruki, zapewniającą trwałość odbitki, na okres co najmniej 100 lat. Drukarka DPP-EX50 pozwala użytkownikom na wykonywanie trwałych odbitek wysokiej jakości samodzielnie, bez korzystania z usług zakładów fotograficznych. Daje zarazem większe możliwości wyboru i swobodę twórczą.

Dostępna jest opcja wydrukowania zdjęcia bez obramowania na papierze o różnych formatach (maksymalnie 10 x 15 cm). Uzupełnieniem standardowych funkcji dotyczących układu zdjęć są liczne wbudowane szablony, dzięki którym łatwo można wybrać odpowiedni wzór kalendarza ze zdjęciami, tło fotografii, czy nawet umieścić pod nimi opisy. Projekt wydruku można też zapisać na karcie pamięci do późniejszego wykorzystania. Ponadto panel sterowania drukarki pozwala ustawić liczbę kopii do wydruku (maksymalnie do 99 zdjęć).

Unikatową funkcją w modelu DPP-EX50, aktywną po podłączeniu drukarki do telewizora, jest redukcja efektu czerwonych oczu powodowanego działaniem lampy błyskowej. Z wyświetlanego na ekranie menu Edycja
(Edit) trzeba tylko wybrać opcję Redukcja efektu czerwonych oczu (Red-eye Reduction), zaznaczyć obszar jej działania za pomocą narzędzia Pozycja (Position) i panelu sterowania drukarki, a następnie nacisnąć przycisk Wykonaj (Execute), aby natychmiast skorygować niedoskonałość zdjęcia i przygotować obraz do wydrukowania.
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest drukowanie podczas pokazu slajdów
(Print During Slideshow). Wystarczy po podłączeniu drukarki do telewizora wybrać program Pokaz ręcznie sterowany (Manual Slideshow), aby naciskając przycisk Drukuj (Print) otrzymać wydruk wybranego zdjęcia z ekranu.

Komunikacja
DPP-EX50 jest urządzeniem uniwersalnym, współpracującym z telewizorem (aby wyświetlać zdjęcia i korzystać z rozbudowanego menu) lub z komputerem PC (z zainstalowanym oprogramowaniem PictureGear Studio wersja 2.0*). Drukarkę można też obsługiwać przy wykorzystaniu wbudowanego panelu sterowania LCD, pozwalającego wybierać i drukować zdjęcia z listy (Index Print).
Do przeglądu i selekcji zdjęć może służyć również wyświetlacz LCD w podłączonym aparacie cyfrowym.

Dzięki pełnej zgodności modelu DPP-EX50 ze standardem PictBridge, oznaczone odpowiednim logo aparaty fotograficzne czy kamery innych producentów mogą bez kłopotu współpracować z tą drukarką.

System menu na panelu sterowania LCD umożliwia wybór źródła danych: karta pamięci Memory Stick, Memory Stick Pro, karta CompactFlash lub MicroDrive, bezpośrednie połączenie z aparatem zgodnym ze standardem PictBridge lub z komputerem PC. Karty pamięci Memory Stick Duo można podłączać za pośrednictwem opcjonalnego adaptera. Natomiast adapter CompactFlash Adaptor - również opcjonalny - pozwala na korzystanie z kart pamięci w formacie SmartMedia, SD i xD-Picture.

Drukarka DPP-EX50 będzie dostępna od maja w cenie 1 299 zł,-.

* Oprogramowanie jest dołączane do drukarki
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2