Nowe drukarki Sony do użytku domowego

Sony wprowadza na rynek dwie nowe drukarki termosublimacyjne przeznaczone do domowego użytku. Zgodne ze standardem wydruku PictBridge drukarki DPP-FP55 i DPP-FP35 umożliwiają bezpośredni wydruk z aparatów cyfrowych bez użycia komputera. Wydrukowane zdjęcia zabezpieczane są specjalną powłoką SuperCoat 2 odporną na wilgoć i zalanie.
Popularność fotografii cyfrowej stworzyła nowy rynek dla domowych wydruków fotograficznych. W połączeniu z technologiami wydruków bezpośrednich, jak PictBridge wspieranymi już teraz praktycznie przez wszystkie nowe modele aparatów cyfrowych, nowe, proste w obsłudze drukarki fotograficzne umożliwiają szybkie uzyskanie zdjęć tym, którzy nie chcą rezygnować z tradycyjnej formy zdjęcia, jako odbitki. Również tym, którzy nie chcą korzystać z komputera.

korzystanie z fotografii cyfrowej nie musi oznaczać rezygnacji z tradycyjnej formy prezentacji zdjęć

Właśnie z myślą o takich użytkownikach firma Sony zaprezentowała dwa modele drukarek foto. Pierwsza z nich DPP-FP55, ma być dostępna w cenie około 600 zł i oferuje możliwość podglądu drukowanych zdjęć na 2-calowym monitorze LCD. Model ten umożliwia także bezpośredni z kart pamięci w standardach SD i MemoryStick.

DPP-FP55 wyposażona w czytnik kart oraz ekran LCD

Drugi, nieco prostszy model DPP-FP35 jest dostępny w cenie około 400 zł, za to nie dysponuje ekranem LCD, ani czytnikiem kart. Komunikuje się z aparatami cyfrowymi za pomocą złącza USB.

Natomiast obie drukarki zabezpieczają wydruki specjalną powłoką SuperCoat 2, która według informacji producenta, zabezpiecza zdjęcia przed zalaniem, wilgocią i zabrudzeniem palcami. Wydruk zdjęcia w formacie 10x15 ma trwać około 63 sekundy. Więcej informacji publikujemy w cytowanych poniżej informacjach prasowych producenta.

DPP-FP35 wyposażona w mniej opcji, za to oferowana w niższej cenie

SONY WPROWADZA DO OFERTY DWIE DRUKARKI: DPP-FP55, DPP-FP35

Europejski rynek fotografii cyfrowej rozwija się bardzo dynamicznie. Z tego powodu Sony wprowadza do oferty dwie nowe drukarki przeznaczone do wykonywania odbitek z fotografii cyfrowych. Oba modele są oparte na zaawansowanej technologii druku sublimacyjnego, która zapewnia trwałość i jakość równą odbitkom z laboratoriów fotograficznych. Podczas druku każda odbitka jest pokrywana specjalną powłoką SuperCoat 2. Dzięki niej zdjęcia stają się odporne na zalanie, wilgoć i zabrudzenie odciskami palców, a przez to trwalsze. Nowe drukarki są zgodne ze standardem PictBridge, który pozwala na wykonywanie odbitek bezpośrednio ze zgodnych z tym standardem aparatów cyfrowych czy telefonów komórkowych.

DPP-FP55: połączenie stylu i funkcjonalności
Drukarka FP55 jest pomyślana jako następca popularnego modelu Sony FP50. Ma kolorowy monitor TFT 2,0", a drukowanie odbitek sprowadza się do wykonania trzech czynności. Nie są nawet potrzebne żadne przewody. Wystarczy włożyć do drukarki kartę pamięci, wybrać z niej żądane obrazy i nacisnąć przycisk drukowania. Dzięki gniazdom na karty SD i MS/MS Duo urządzenie współpracuje z większością aparatów cyfrowych dostępnych na rynku. Fotoamatorzy, którzy wolą zapisywać zdjęcia na komputerze, mogą go połączyć z drukarką przy użyciu kabla USB.

Model FP55 cechuje się szybkością działania - wykonanie odbitki o dużej rozdzielczości trwa mniej więcej 63 sekundy. Duży, 2-calowy monitor LCD umożliwia drukowanie bez oglądania zdjęć na telewizorze czy komputerze. Do wyświetlania, porządkowania, przetwarzania i drukowania fotografii wystarcza teraz prosty panel sterowania. Powiększony ekran LCD pozwala również na usunięcie ewentualnego zaczerwienienia oczu jeszcze przed wydrukiem, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy.

Prezentowany model drukarki oferuje także wiele dodatkowych opcji, jak choćby przygotowywanie własnych pocztówek, fotoalbumów czy kalendarzy w różnych formatach. Dostępne są również funkcje przetwarzania obrazu i efekty specjalne. Funkcja ?Multi-photo? pozwala na tworzenie kolaży łączących do 16 zdjęć.]

Najważniejsze cechy produktu:
- Kolorowy monitor TFT 2,0 cala
- Gniazda na karty pamięci SD i MS / MS Duo
- Duża szybkość drukowania, zoptymalizowana pod kątem druku obrazów o dużej rozdzielczości
- Praca bez podłączenia komputera; dodatkowe funkcje, takie jak wydruk kalendarza, drukowanie w wybranym układzie, drukowanie fotoindeksu, osłabianie efektu czerwonych oczu
- Technologia drukowania: druk sublimacyjny (Y/M/C/O)
- Dokładność barw: 256 poziomów x 3 kolory, 16,7 miliona barw
- Rozdzielczość: 300 x 300 dpi
- Odpowiednie materiały drukarskie: SVM-F40P, F80P, F120P
- Format odbitki: 10 x 15 cm
- Pojemność tacy na papier: 20 arkuszy
- Waga tylko 1,1 kg, wymiary 175 x 60 x 137 mm (szer. × wys. × gł.)

Drukarka DPP-FP55 będzie dostępna od lipca br w cenie ok 600 zł,-


Sony DPP-FP55

DPP-FP35: domowe odbitki za przystępną cenę
Drugim wprowadzonym do oferty modelem jest Sony DPP-FP35 - prosta w obsłudze drukarka cyfrowa o przystępnej cenie. Ten nieduży, funkcjonalny model zainteresuje początkujących fotografów, którzy będą go mogli nabyć razem z aparatem. Na podłączenie drukarki do komputera pozwala interfejs USB. Możliwe jest ponadto bezpośrednie drukowanie z aparatów cyfrowych czy telefonów komórkowych zgodnych ze standardem PictBridge.

Najważniejsze cechy produktu:
- Technologia drukowania: druk sublimacyjny (Y/M/C/O)
- Dokładność barw: 256 poziomów x 3 kolory, 16,7 miliona barw
- Rozdzielczość: 300 x 300 dpi
- Odpowiednie materiały drukarskie: SVM-F40P, F80P, F120P
- Format odbitki: 10 x 15 cm
- Pojemność tacy na papier: 20 arkuszy
- Waga tylko 1,0 kg, wymiary 175 x 60 x 137 mm (szer. × wys. × gł.)

Drukarka DPP-FP35 będzie dostępna od sierpnia w cenie ok 400 zł,-


Materiały eksploatacyjne:
Niezbędne materiały są już dostępne na rynku. Sony oferuje obecnie trzy zestawy (SVM-F40P, SVM-F80P i SVM-F120P) pozwalające na wykonanie odpowiednio 40, 80 i 120 odbitek. Każdy zestaw zawiera zarówno papier, jak i kasetkę barwiącą. Nie ma więc ukrytych kosztów barwnika.

Istnieje możliwość wprowadzenia zmian po ukazaniu się niniejszej publikacji.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8