Nowe drukarki Sony do użytku domowego

0
Michał Sułkiewicz
26 Maj 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Sony wprowadza na rynek dwie nowe drukarki termosublimacyjne przeznaczone do domowego użytku. Zgodne ze standardem wydruku PictBridge drukarki DPP-FP55 i DPP-FP35 umożliwiają bezpośredni wydruk z aparatów cyfrowych bez użycia komputera. Wydrukowane zdjęcia zabezpieczane są specjalną powłoką SuperCoat 2 odporną na wilgoć i zalanie.
Popularność fotografii cyfrowej stworzyła nowy rynek dla domowych wydruków fotograficznych. W połączeniu z technologiami wydruków bezpośrednich, jak PictBridge wspieranymi już teraz praktycznie przez wszystkie nowe modele aparatów cyfrowych, nowe, proste w obsłudze drukarki fotograficzne umożliwiają szybkie uzyskanie zdjęć tym, którzy nie chcą rezygnować z tradycyjnej formy zdjęcia, jako odbitki. Również tym, którzy nie chcą korzystać z komputera.

korzystanie z fotografii cyfrowej nie musi oznaczać rezygnacji z tradycyjnej formy prezentacji zdjęć

Właśnie z myślą o takich użytkownikach firma Sony zaprezentowała dwa modele drukarek foto. Pierwsza z nich DPP-FP55, ma być dostępna w cenie około 600 zł i oferuje możliwość podglądu drukowanych zdjęć na 2-calowym monitorze LCD. Model ten umożliwia także bezpośredni z kart pamięci w standardach SD i MemoryStick.

DPP-FP55 wyposażona w czytnik kart oraz ekran LCD

Drugi, nieco prostszy model DPP-FP35 jest dostępny w cenie około 400 zł, za to nie dysponuje ekranem LCD, ani czytnikiem kart. Komunikuje się z aparatami cyfrowymi za pomocą złącza USB.

Natomiast obie drukarki zabezpieczają wydruki specjalną powłoką SuperCoat 2, która według informacji producenta, zabezpiecza zdjęcia przed zalaniem, wilgocią i zabrudzeniem palcami. Wydruk zdjęcia w formacie 10x15 ma trwać około 63 sekundy. Więcej informacji publikujemy w cytowanych poniżej informacjach prasowych producenta.

DPP-FP35 wyposażona w mniej opcji, za to oferowana w niższej cenie

SONY WPROWADZA DO OFERTY DWIE DRUKARKI: DPP-FP55, DPP-FP35

Europejski rynek fotografii cyfrowej rozwija się bardzo dynamicznie. Z tego powodu Sony wprowadza do oferty dwie nowe drukarki przeznaczone do wykonywania odbitek z fotografii cyfrowych. Oba modele są oparte na zaawansowanej technologii druku sublimacyjnego, która zapewnia trwałość i jakość równą odbitkom z laboratoriów fotograficznych. Podczas druku każda odbitka jest pokrywana specjalną powłoką SuperCoat 2. Dzięki niej zdjęcia stają się odporne na zalanie, wilgoć i zabrudzenie odciskami palców, a przez to trwalsze. Nowe drukarki są zgodne ze standardem PictBridge, który pozwala na wykonywanie odbitek bezpośrednio ze zgodnych z tym standardem aparatów cyfrowych czy telefonów komórkowych.

DPP-FP55: połączenie stylu i funkcjonalności
Drukarka FP55 jest pomyślana jako następca popularnego modelu Sony FP50. Ma kolorowy monitor TFT 2,0", a drukowanie odbitek sprowadza się do wykonania trzech czynności. Nie są nawet potrzebne żadne przewody. Wystarczy włożyć do drukarki kartę pamięci, wybrać z niej żądane obrazy i nacisnąć przycisk drukowania. Dzięki gniazdom na karty SD i MS/MS Duo urządzenie współpracuje z większością aparatów cyfrowych dostępnych na rynku. Fotoamatorzy, którzy wolą zapisywać zdjęcia na komputerze, mogą go połączyć z drukarką przy użyciu kabla USB.

Model FP55 cechuje się szybkością działania - wykonanie odbitki o dużej rozdzielczości trwa mniej więcej 63 sekundy. Duży, 2-calowy monitor LCD umożliwia drukowanie bez oglądania zdjęć na telewizorze czy komputerze. Do wyświetlania, porządkowania, przetwarzania i drukowania fotografii wystarcza teraz prosty panel sterowania. Powiększony ekran LCD pozwala również na usunięcie ewentualnego zaczerwienienia oczu jeszcze przed wydrukiem, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy.

Prezentowany model drukarki oferuje także wiele dodatkowych opcji, jak choćby przygotowywanie własnych pocztówek, fotoalbumów czy kalendarzy w różnych formatach. Dostępne są również funkcje przetwarzania obrazu i efekty specjalne. Funkcja ?Multi-photo? pozwala na tworzenie kolaży łączących do 16 zdjęć.]

Najważniejsze cechy produktu:
- Kolorowy monitor TFT 2,0 cala
- Gniazda na karty pamięci SD i MS / MS Duo
- Duża szybkość drukowania, zoptymalizowana pod kątem druku obrazów o dużej rozdzielczości
- Praca bez podłączenia komputera; dodatkowe funkcje, takie jak wydruk kalendarza, drukowanie w wybranym układzie, drukowanie fotoindeksu, osłabianie efektu czerwonych oczu
- Technologia drukowania: druk sublimacyjny (Y/M/C/O)
- Dokładność barw: 256 poziomów x 3 kolory, 16,7 miliona barw
- Rozdzielczość: 300 x 300 dpi
- Odpowiednie materiały drukarskie: SVM-F40P, F80P, F120P
- Format odbitki: 10 x 15 cm
- Pojemność tacy na papier: 20 arkuszy
- Waga tylko 1,1 kg, wymiary 175 x 60 x 137 mm (szer. × wys. × gł.)

Drukarka DPP-FP55 będzie dostępna od lipca br w cenie ok 600 zł,-


Sony DPP-FP55

DPP-FP35: domowe odbitki za przystępną cenę
Drugim wprowadzonym do oferty modelem jest Sony DPP-FP35 - prosta w obsłudze drukarka cyfrowa o przystępnej cenie. Ten nieduży, funkcjonalny model zainteresuje początkujących fotografów, którzy będą go mogli nabyć razem z aparatem. Na podłączenie drukarki do komputera pozwala interfejs USB. Możliwe jest ponadto bezpośrednie drukowanie z aparatów cyfrowych czy telefonów komórkowych zgodnych ze standardem PictBridge.

Najważniejsze cechy produktu:
- Technologia drukowania: druk sublimacyjny (Y/M/C/O)
- Dokładność barw: 256 poziomów x 3 kolory, 16,7 miliona barw
- Rozdzielczość: 300 x 300 dpi
- Odpowiednie materiały drukarskie: SVM-F40P, F80P, F120P
- Format odbitki: 10 x 15 cm
- Pojemność tacy na papier: 20 arkuszy
- Waga tylko 1,0 kg, wymiary 175 x 60 x 137 mm (szer. × wys. × gł.)

Drukarka DPP-FP35 będzie dostępna od sierpnia w cenie ok 400 zł,-


Materiały eksploatacyjne:
Niezbędne materiały są już dostępne na rynku. Sony oferuje obecnie trzy zestawy (SVM-F40P, SVM-F80P i SVM-F120P) pozwalające na wykonanie odpowiednio 40, 80 i 120 odbitek. Każdy zestaw zawiera zarówno papier, jak i kasetkę barwiącą. Nie ma więc ukrytych kosztów barwnika.

Istnieje możliwość wprowadzenia zmian po ukazaniu się niniejszej publikacji.
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0