Gripy MK-DR750 i MK-D750 dostępne w sprzedaży w Polsce

0

Autor: Maciej Luśtyk

16 Marzec 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Zamienniki oryginalnego battery gripu do aparatu Nikon D750 produkcji firmy Meike trafiły do sprzedaży w Polsce. Oba modele posiadają dwa pokrętła wyboru ustawień, joystick i przycisk AE-L/AF-L.

O gripie Meike MK-DR750 pisaliśmy pierwszy raz niecały miesiąc temu. Podczas gdy oryginalne akcesorium ciągle nie było dostępne, firma Meike wprowadziła do sprzedaży swoją, dużo tańszą wersję gripu. Meike MK-DR750 to klasyczny battery pack z zestawem przycisków umożliwiającym wygodną kontrolę nad funkcjami aparatu podczas robienia zdjęć w pionie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Na uchwycie znajdziemy dwa pokrętła wyboru ustawień, joystick, spust migawki i przycisk AE/AF Lock. Grip umożliwia przedłużenie pracy aparatu za pomocą 2 akumulatorów lub 6 baterii AA. Ponadto wraz z gripem otrzymujemy bezprzewodowy pilot z funkcją interwałometra umożliwiający zdalne sterowanie aparatem. Zasięg pilota to około 100 metrów.

Do sprzedaży trafił też grip MK-D750, sprzedawany bez pilota do bezprzewodowej obsługi aparatu. Urządzenia są dostępne w sprzedaży w cenach 229 zł (Meike MD-D750) i 369 zł (Meike MK-DR750). Więcej informacji znajdziemy na stronie dystrybutora

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)