Adapter Voigtlander VM-E Close Focus - M na E

Firma Voigtlander stworzyła adapter VM-E Close Focus umożliwiający podłączanie obiektywów z bagnetem M do aparatów z mocowaniem Sony E.

Adapter Voigtlander VM-E Close Focus umożliwia podłączanie obiektywów z bagnetem M do aparatów z mocowaniem Sony E, w tym zaprezentowanych ostatnio pełnoklatkowych bezlusterkowców A7 i A7R. W przeciwiństwie do innych podobnych konstrukcji, adapter firmy Voigtlander ma gwint o skoku 4 milimetrów, który umożliwia zmniejszenie minimalnej odległości ostrzenia. Lista obiektywów wraz z informacją o zmnianie minimalnej odległości ostrzenia znajduje się na stronie Voigtlandera. Średnica adaptera to 62,7 milimetrów, waga to 125 gramów, a cena to 289 euro.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1