Adapter Voigtlander VM-E Close Focus - M na E

Firma Voigtlander stworzyła adapter VM-E Close Focus umożliwiający podłączanie obiektywów z bagnetem M do aparatów z mocowaniem Sony E.

Adapter Voigtlander VM-E Close Focus umożliwia podłączanie obiektywów z bagnetem M do aparatów z mocowaniem Sony E, w tym zaprezentowanych ostatnio pełnoklatkowych bezlusterkowców A7 i A7R. W przeciwiństwie do innych podobnych konstrukcji, adapter firmy Voigtlander ma gwint o skoku 4 milimetrów, który umożliwia zmniejszenie minimalnej odległości ostrzenia. Lista obiektywów wraz z informacją o zmnianie minimalnej odległości ostrzenia znajduje się na stronie Voigtlandera. Średnica adaptera to 62,7 milimetrów, waga to 125 gramów, a cena to 289 euro.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2