Adapter Voigtlander VM-E Close Focus - M na E

Firma Voigtlander stworzyła adapter VM-E Close Focus umożliwiający podłączanie obiektywów z bagnetem M do aparatów z mocowaniem Sony E.

Adapter Voigtlander VM-E Close Focus umożliwia podłączanie obiektywów z bagnetem M do aparatów z mocowaniem Sony E, w tym zaprezentowanych ostatnio pełnoklatkowych bezlusterkowców A7 i A7R. W przeciwiństwie do innych podobnych konstrukcji, adapter firmy Voigtlander ma gwint o skoku 4 milimetrów, który umożliwia zmniejszenie minimalnej odległości ostrzenia. Lista obiektywów wraz z informacją o zmnianie minimalnej odległości ostrzenia znajduje się na stronie Voigtlandera. Średnica adaptera to 62,7 milimetrów, waga to 125 gramów, a cena to 289 euro.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0