Sony HVL-F43AM - nowy flesz

Koncern Sony zaprezentował niewielką zewnętrzną lampę błyskową przeznaczoną dla aparatów Sony Alpha. Model HVL-F43AM ma znany z wcześniejszych konstrukcji system "Quick Shift Bounce", liczbę przewodnią wynoszącą 43 i szczelną obudową chroniącą wnętrze przed wilgocią i kurzem.

Sony HVL-F43AM to lampa błyskowa średniej wielkości przeznaczona do aparatów Sony Alpha. Charakteryzują ją liczba przewodnia wynosząca 43, kąt rozsyłu błysku odpowiadający obiektywowi o ogniskowych 24-105 milimetrów (15 milimetrów przy użyciu wbudowanego dyfuzora) i 22 poziomy mocy. Nowy komplet baterii wystarcza na ponad 200 cykli, a pełne naładowanie trwa około 2,9 sekundy (z bateriami alkalicznymi). W lampie Sony HVL-F43AM zastosowano znany z wcześniejszych konstrukcji system "Quick Shift Bounce", który umożliwia błyskawiczną zmianę położenia palnika przy przejściu z kadru poziomiego do pionowego i na odwrót. Warto zauważyć, że obudowa tego flesza jest szczelna i chroni wnętrze przed wilgocią i pyłem.


Na razie nie znamy ceny tej lampy, ani terminu jej dostępności. Poniżej prezentujemy specyfikację i informację prasową:

NazwaSony HVL-F43AM
Liczba przewodnia(ISO 100, m) 43 dla 105mm
Konstrukcjaszczelna obudowa chroniąca przed pyłem i wilgocią
Zakres błysku24-105 milimetrów (15mm z wbudowany, dyfuzorem)
Czas odświeżaniaokoło 2,9 sekund
Ilość błyskówponad 200 cykli (baterie alkaliczne)
Zasilanie4 x AA alkaliczne, 4 x AA Ni-MH
Wymiary75mm x 129mm x 87 mm
Wagaok. 340g (bez naterii)
Uwagiautomatyczny zoom 24-105 mm uwzględniajacy czy aparat ma matrycę APS-C czy full frame, system Quick Shift Bounce
Artykuł na Fotopolis12600


Sony wprowadza miniaturową, zewnętrzną lampę o dużej mocy błysku HVL-F43AM do aparatów Alpha, wyposażoną w system szybkiego przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce

Zewnętrzna lampa błyskowa HVL-F43AM o liczbie przewodniej 43 wyposażona w system szybkiego przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce, system sterowania względną mocą błysku w trybie bezprzewodowym oraz obudowę odporną na kurz i wilgoć

Zewnętrzna lampa błyskowa HVL-F43AM
Uniwersalna lampa błyskowa Sony HVL-F43AM jest zoptymalizowana pod kątem współpracy ze wszystkimi aparatami z mocowaniem bagnetowym A. Mimo małych wymiarów cechuje się znaczną mocą błysku: jej liczba przewodnia wynosi 43 (m, przy 105 mm i ISO100).

Nowa lampa jest wyposażona w znany już z modelu HVL-F58AM, innowacyjny system szybkiego przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce. Umożliwia on błyskawiczne korygowanie pozycji głowicy przy zmianie układu zdjęcia z pionowego na poziomy lub na odwrót. Dzięki temu niezależnie od sposobu trzymania aparatu można uzyskać spójny wygląd cieni na zdjęciach, a ponadto z łatwością fotografować w świetle odbitym.

Zastosowane w lampie pomysłowe rozwiązania dają jeszcze więcej możliwości twórczego kształtowania oświetlenia. System sterowania względną mocą błysku w trybie bezprzewodowym umożliwia niezależne nastawianie względnej mocy błysku w maksymalnie trzech zespołach lamp*. W efekcie można uzyskać wyrafinowane efekty oświetlenia wielopunktowego bez stosowania złożonych rozwiązań profesjonalnych.

Dzięki odpornej na kurz i wilgoć obudowie lampa HVL-F43AM idealnie nadaje się nie tylko do codziennego fotografowania, lecz również do poważniejszych zastosowań w pomieszczeniach i w plenerze.

Użytkownik ma do dyspozycji 22 poziomy mocy błysku - od 1/1 do 1/128 - nastawiane z dokładnością do 1/3 EV. Duża moc błysku idzie w parze z krótkim czasem ładowania, wynoszącym w przybliżeniu 2,9 s. Mimo rozbudowanego zestawu funkcji, lampa jest łatwa w obsłudze, co wynika z wysokiej jakości zastosowanego ekranu LCD i przycisków kierunku.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0