Sony HVL-F43AM - nowy flesz

Koncern Sony zaprezentował niewielką zewnętrzną lampę błyskową przeznaczoną dla aparatów Sony Alpha. Model HVL-F43AM ma znany z wcześniejszych konstrukcji system "Quick Shift Bounce", liczbę przewodnią wynoszącą 43 i szczelną obudową chroniącą wnętrze przed wilgocią i kurzem.

Sony HVL-F43AM to lampa błyskowa średniej wielkości przeznaczona do aparatów Sony Alpha. Charakteryzują ją liczba przewodnia wynosząca 43, kąt rozsyłu błysku odpowiadający obiektywowi o ogniskowych 24-105 milimetrów (15 milimetrów przy użyciu wbudowanego dyfuzora) i 22 poziomy mocy. Nowy komplet baterii wystarcza na ponad 200 cykli, a pełne naładowanie trwa około 2,9 sekundy (z bateriami alkalicznymi). W lampie Sony HVL-F43AM zastosowano znany z wcześniejszych konstrukcji system "Quick Shift Bounce", który umożliwia błyskawiczną zmianę położenia palnika przy przejściu z kadru poziomiego do pionowego i na odwrót. Warto zauważyć, że obudowa tego flesza jest szczelna i chroni wnętrze przed wilgocią i pyłem.


Na razie nie znamy ceny tej lampy, ani terminu jej dostępności. Poniżej prezentujemy specyfikację i informację prasową:

NazwaSony HVL-F43AM
Liczba przewodnia(ISO 100, m) 43 dla 105mm
Konstrukcjaszczelna obudowa chroniąca przed pyłem i wilgocią
Zakres błysku24-105 milimetrów (15mm z wbudowany, dyfuzorem)
Czas odświeżaniaokoło 2,9 sekund
Ilość błyskówponad 200 cykli (baterie alkaliczne)
Zasilanie4 x AA alkaliczne, 4 x AA Ni-MH
Wymiary75mm x 129mm x 87 mm
Wagaok. 340g (bez naterii)
Uwagiautomatyczny zoom 24-105 mm uwzględniajacy czy aparat ma matrycę APS-C czy full frame, system Quick Shift Bounce
Artykuł na Fotopolis12600


Sony wprowadza miniaturową, zewnętrzną lampę o dużej mocy błysku HVL-F43AM do aparatów Alpha, wyposażoną w system szybkiego przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce

Zewnętrzna lampa błyskowa HVL-F43AM o liczbie przewodniej 43 wyposażona w system szybkiego przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce, system sterowania względną mocą błysku w trybie bezprzewodowym oraz obudowę odporną na kurz i wilgoć

Zewnętrzna lampa błyskowa HVL-F43AM
Uniwersalna lampa błyskowa Sony HVL-F43AM jest zoptymalizowana pod kątem współpracy ze wszystkimi aparatami z mocowaniem bagnetowym A. Mimo małych wymiarów cechuje się znaczną mocą błysku: jej liczba przewodnia wynosi 43 (m, przy 105 mm i ISO100).

Nowa lampa jest wyposażona w znany już z modelu HVL-F58AM, innowacyjny system szybkiego przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce. Umożliwia on błyskawiczne korygowanie pozycji głowicy przy zmianie układu zdjęcia z pionowego na poziomy lub na odwrót. Dzięki temu niezależnie od sposobu trzymania aparatu można uzyskać spójny wygląd cieni na zdjęciach, a ponadto z łatwością fotografować w świetle odbitym.

Zastosowane w lampie pomysłowe rozwiązania dają jeszcze więcej możliwości twórczego kształtowania oświetlenia. System sterowania względną mocą błysku w trybie bezprzewodowym umożliwia niezależne nastawianie względnej mocy błysku w maksymalnie trzech zespołach lamp*. W efekcie można uzyskać wyrafinowane efekty oświetlenia wielopunktowego bez stosowania złożonych rozwiązań profesjonalnych.

Dzięki odpornej na kurz i wilgoć obudowie lampa HVL-F43AM idealnie nadaje się nie tylko do codziennego fotografowania, lecz również do poważniejszych zastosowań w pomieszczeniach i w plenerze.

Użytkownik ma do dyspozycji 22 poziomy mocy błysku - od 1/1 do 1/128 - nastawiane z dokładnością do 1/3 EV. Duża moc błysku idzie w parze z krótkim czasem ładowania, wynoszącym w przybliżeniu 2,9 s. Mimo rozbudowanego zestawu funkcji, lampa jest łatwa w obsłudze, co wynika z wysokiej jakości zastosowanego ekranu LCD i przycisków kierunku.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8