Sony HVL-F58AM - lampa czeka na aparat

0
Michal Grzegorczyk
19 Czerwiec 2008
Artykuł na: 2-3 minuty
System Sony Alpha powiększył się o kolejny element. Japoński producent poinformował o opracowaniu nowego modelu silnej lampy błyskowej. Sony HVL-F58AM, tak nazywa się nowy flesz, jest mocniejszy od swojego poprzednika, szybciej się ładuje, ma większy ekranik LCD i jest w pełni przystosowany do pracy z zapowiedzianą pełnoklatkową lustrzanką Sony.
Sony HVL-F58AM to najmocniejsza z lamp systemu Alpha. Nic dziwnego, że została natychmiast skojarzona z pełnoklatkową lustrzanką Sony zapowiedzianą na drugą połowę tego roku. Profesjonalny aparat nie obejdzie się bez odpowiednich obiektywów i lamp - Sony skrupulatnie uzupełnia swoją ofertę w tym zakresie.


Nowa lampa została wyposażona w kilka ciekawych funkcji, wśród nich w system {ITL| Quick Shift Bounce, pozwalający na przechylenie palnika (a z nim ekranu LCD) o 90 stopni w lewo lub w prawo. Do tego dochodzi tradycyjnie pochylanie w przód i w tył. Wydaje się, że bez względu na sytuację fotograf będzie miał możliwość optymalnego obrócenia lampy w celu odpowiedniego odbicia światła. Aktualizacja: głowica lampy niestety nie obraca się wokół własnej osi.


Sony HVL-F58AM ma liczbę przewodnią 58 (przy ogniskowej 105 mm), ładuje się w pięć sekund (o ponad połowę szybciej od modelu HVL-F56AM) i ma nieco większy ekran LCD. Nowy flesz ma możliwość bezprzewodowego sterowania trzema grupami lamp oraz wyzwalania błysku. Energii lampie dostarczają cztery baterie typu AA.

Wymiary lampy to 77 x 147 x 106 a waga wynosi 440 gramów. W sklepach znajdzie się w sierpniu i będzie kosztowała około 500 dolarów.] Poniżej prezentujemy specyfikację techniczną z dotychczas ujawnionymi danymi:

NazwaSony HVL-F58AM
Liczba przewodnia(ISO 100, m) 58 dla 105mm
Czas odświeżaniaokoło 5 sekund
Ilość błyskówb.d.
Zasilanie4 x AA alkaliczne, 4 x AA Ni-MH
Wymiary77mm x 147mm x 106 mm
Wagaok. 440g
Akcesoriafuterał, podstawka
Uwagiautomatyczny zoom 24-105 mm uwzględniajacy czy aparat ma matrycę APS-C czy full frame
Artykuł na Fotopolis7438
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Akcesoria
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Na przestrzeni lat widzieliśmy już wiele pomysłów na kompaktowe, składane namioty bezcieniowe. Photon pretenduje do miana najbardziej uniwersalnego rozwiązania tego...
0
0
Zhiyun Crane M2 - jeden gimbal do wszystkich urządzeń?
Zhiyun Crane M2 - jeden gimbal do wszystkich urządzeń?
Jeżeli do filmowania wykorzystujecie różne urządzenia, Zhiyun ma coś dla Was. Nowy kompaktowy gimbal Crane M2 został przystosowany do pracy ze wszystkimi typami...
0
0
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0