Sony HVL-F58AM - lampa czeka na aparat

System Sony Alpha powiększył się o kolejny element. Japoński producent poinformował o opracowaniu nowego modelu silnej lampy błyskowej. Sony HVL-F58AM, tak nazywa się nowy flesz, jest mocniejszy od swojego poprzednika, szybciej się ładuje, ma większy ekranik LCD i jest w pełni przystosowany do pracy z zapowiedzianą pełnoklatkową lustrzanką Sony.
Sony HVL-F58AM to najmocniejsza z lamp systemu Alpha. Nic dziwnego, że została natychmiast skojarzona z pełnoklatkową lustrzanką Sony zapowiedzianą na drugą połowę tego roku. Profesjonalny aparat nie obejdzie się bez odpowiednich obiektywów i lamp - Sony skrupulatnie uzupełnia swoją ofertę w tym zakresie.


Nowa lampa została wyposażona w kilka ciekawych funkcji, wśród nich w system {ITL| Quick Shift Bounce, pozwalający na przechylenie palnika (a z nim ekranu LCD) o 90 stopni w lewo lub w prawo. Do tego dochodzi tradycyjnie pochylanie w przód i w tył. Wydaje się, że bez względu na sytuację fotograf będzie miał możliwość optymalnego obrócenia lampy w celu odpowiedniego odbicia światła. Aktualizacja: głowica lampy niestety nie obraca się wokół własnej osi.


Sony HVL-F58AM ma liczbę przewodnią 58 (przy ogniskowej 105 mm), ładuje się w pięć sekund (o ponad połowę szybciej od modelu HVL-F56AM) i ma nieco większy ekran LCD. Nowy flesz ma możliwość bezprzewodowego sterowania trzema grupami lamp oraz wyzwalania błysku. Energii lampie dostarczają cztery baterie typu AA.

Wymiary lampy to 77 x 147 x 106 a waga wynosi 440 gramów. W sklepach znajdzie się w sierpniu i będzie kosztowała około 500 dolarów.] Poniżej prezentujemy specyfikację techniczną z dotychczas ujawnionymi danymi:

NazwaSony HVL-F58AM
Liczba przewodnia(ISO 100, m) 58 dla 105mm
Czas odświeżaniaokoło 5 sekund
Ilość błyskówb.d.
Zasilanie4 x AA alkaliczne, 4 x AA Ni-MH
Wymiary77mm x 147mm x 106 mm
Wagaok. 440g
Akcesoriafuterał, podstawka
Uwagiautomatyczny zoom 24-105 mm uwzględniajacy czy aparat ma matrycę APS-C czy full frame
Artykuł na Fotopolis7438
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0