Sony HVL-F58AM - lampa czeka na aparat

System Sony Alpha powiększył się o kolejny element. Japoński producent poinformował o opracowaniu nowego modelu silnej lampy błyskowej. Sony HVL-F58AM, tak nazywa się nowy flesz, jest mocniejszy od swojego poprzednika, szybciej się ładuje, ma większy ekranik LCD i jest w pełni przystosowany do pracy z zapowiedzianą pełnoklatkową lustrzanką Sony.
Sony HVL-F58AM to najmocniejsza z lamp systemu Alpha. Nic dziwnego, że została natychmiast skojarzona z pełnoklatkową lustrzanką Sony zapowiedzianą na drugą połowę tego roku. Profesjonalny aparat nie obejdzie się bez odpowiednich obiektywów i lamp - Sony skrupulatnie uzupełnia swoją ofertę w tym zakresie.


Nowa lampa została wyposażona w kilka ciekawych funkcji, wśród nich w system {ITL| Quick Shift Bounce, pozwalający na przechylenie palnika (a z nim ekranu LCD) o 90 stopni w lewo lub w prawo. Do tego dochodzi tradycyjnie pochylanie w przód i w tył. Wydaje się, że bez względu na sytuację fotograf będzie miał możliwość optymalnego obrócenia lampy w celu odpowiedniego odbicia światła. Aktualizacja: głowica lampy niestety nie obraca się wokół własnej osi.


Sony HVL-F58AM ma liczbę przewodnią 58 (przy ogniskowej 105 mm), ładuje się w pięć sekund (o ponad połowę szybciej od modelu HVL-F56AM) i ma nieco większy ekran LCD. Nowy flesz ma możliwość bezprzewodowego sterowania trzema grupami lamp oraz wyzwalania błysku. Energii lampie dostarczają cztery baterie typu AA.

Wymiary lampy to 77 x 147 x 106 a waga wynosi 440 gramów. W sklepach znajdzie się w sierpniu i będzie kosztowała około 500 dolarów.] Poniżej prezentujemy specyfikację techniczną z dotychczas ujawnionymi danymi:

NazwaSony HVL-F58AM
Liczba przewodnia(ISO 100, m) 58 dla 105mm
Czas odświeżaniaokoło 5 sekund
Ilość błyskówb.d.
Zasilanie4 x AA alkaliczne, 4 x AA Ni-MH
Wymiary77mm x 147mm x 106 mm
Wagaok. 440g
Akcesoriafuterał, podstawka
Uwagiautomatyczny zoom 24-105 mm uwzględniajacy czy aparat ma matrycę APS-C czy full frame
Artykuł na Fotopolis7438
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0