Sony HVL-F43M

0
Michal Grzegorczyk
27 Czerwiec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Sony HVL-F43M to średniej wielkości flesz, dodatkowo wyposażony w diody umożliwiające doświetlenie nagrywanego filmu światłem ciągłym. Lampa ma uszczelnioną obudowę, która chroni wnętrze przed wpływem wilgoci i kurzu.
Koncern Sony pokazał nową lampę błyskową HVL-F43M, która zastępuje model HVL-F43AM. Nowa lampa charakteryzuje się liczbą przewodnią 43, została wyposażona w zoom pokrywający zakres 24-105 milimetrów oraz możliwość sterowania 3 grupami lamp. Podobnie jak poprzedniczka, HVL-F43M ma system Quick Shift Bounce (szybka zmiana pozycji głowicy przy przejściu z układu poziomego na pionowy i na odwót). Ważnym elementem tego flesza są wbudwane LED-y umożliwiające doświetlenie nagrywanego filmu światłem ciągłym. Całość jest zamknięta w uszczelnionej obudowie odpornej na kurz i wilgoć.


Lampa F43M ma standardową stopkę nazywaną przez Sony Multi Interface, pasującą do aparatów Sony SLT-A99, SLT-A58, NEX-6, Cyber-shot HX50, RX1/RX1R i RX100 II oraz kamer HDR-VG900 i HDR-VG30. Po dokupieniu adaptera ADP-AMA może współpracować także z aparatami ze stopką Auto-lock (tzw. minoltowską).

Poniżej prezentujemy informację prasową na temat tego modelu:

Lepsze zdjęcia dzięki nowej, uniwersalnej lampie błyskowej HVL-F43M

{ITL|- Niewielka lampa błyskowa o liczbie przewodniej 43 wyposażona w system szybkiego przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce oraz obudowę odporną na kurz i wilgoć
- Mocne diody LED umożliwiające doświetlenie nagrywanego filmu
- Stopka Multi Interface pasująca do szeregu urządzeń Sony: najnowszych aparatów SLT z mocowaniem typu A, aparatów/kamer z mocowaniem typu E i wybranych modeli Cyber-shot

Z myślą o nabywcach najnowszych aparatów i kamer wyposażonych w stopkę Multi Interface Shoe, firma Sony wprowadza do oferty nową, zewnętrzną lampę błyskową HVL-F43.

Nowa lampa łączy funkcjonalność z dużą mocą błysku. Jest następcą popularnego, cenionego przez fotografów modelu HVL-F43AM i ma z nim wiele cech wspólnych, do których należy między innymi system Quick Shift Bounce, pozwalający na błyskawiczne korygowanie pozycji głowicy przy zmianie układu zdjęcia z pionowego na poziomy lub na odwrót. Zaletą tego systemu jest jednakowy kąt głowicy przy zdjęciach krajobrazowych i portretowych, a co za tym idzie - spójność oświetlenia.

Model F43AM był przeznaczony do stopki Auto-lock stosowanej w starszych aparatach z mocowaniem typu A. Nowa lampa F43M ma bardziej uniwersalną stopkę Multi Interface, pasującą do aparatów Sony SLT-A99, SLT-A58, NEX-6, Cyber-shot HX50, RX1/RX1R i RX100 II oraz kamer HDR-VG900 i HDR-VG30. Po dokupieniu adaptera ADP-AMA może współpracować także z aparatami ze stopką Auto-lock.

Dla amatorów wideofilmowania ważną zaletą będzie możliwość użycia modelu F43M jako diodowej lampy wideo o dużej jasności. Urządzenie pozwoli na uzyskanie naturalnego, zrównoważonego naświetlenia filmów Full HD między innymi przy nagrywaniu wywiadów, filmowaniu pod światło, rejestracji obrazu na przyjęciach itp.

Dzięki solidnej, odpornej na pył i wilgoć konstrukcji lampa HVL-F43M doskonale sprawdza się zarówno podczas codziennego fotografowania, jak i w trudnych warunkach.

Doświadczeni fotografowie z zadowoleniem powitają funkcję bezprzewodowego sterowania błyskiem, która pozwala na tworzenie w prosty sposób zaawansowanych systemów oświetlających z wieloma lampami. Użytkownik może precyzyjnie regulować względną moc błysków emitowanych przez maksymalnie trzy grupy lamp, aby w ten sposób uzyskać doskonale zrównoważone, profesjonalne naświetlenie.

Wśród pozostałych funkcji warto wymienić automatyczne korygowanie balansu na podstawie informacji o temperaturze barwowej. Ułatwia ono uzyskanie jednolitego balansu bieli w różnych warunkach oświetlenia.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
2
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1
Powiązane artykuły