Sandisk, Sony i Nikon pracują nad nową generacją profesjonalych kart pamięci

W ramach "CompactFlash Association" powstała grupa robocza pracująca nad kolejną generacją profesjonalnych kart pamięci. W jej skład wchodzą na razie trzy firmy: Sandisk, Sony i Nikon. Nowe karty mają być zdecydowanie szybsze od modeli bazujących na aktualnych specyfikacjach. W nowym standardzie mają być możliwe prędkości transferu danych do 500 MB/s.

O ile sytuacja na rynku amatorskim wydaje się być stabilna - w najbliższych latach będzie królował standard SDXC - o tyle na rynku profesjonalnym jest znacznie więcej niewiadomych. Standard Compact Flash jest rozwijany "małymi krokami" i część producentów uznała, że w niedalekiej przyszlości mógłby się stać wąskim gardłem w profesjonalnych aparatach rejestrujących zdjęcia w dużych rozdzielczościach czy kamerach wideo. Powstała nowa grupa robocza (w ramach "CompactFlash Association"), w której skład weszły firmy Sandisk, Sony i Nikon. Grupa zaproponowała nową generację kart CF o maksymalnej prędkości transferu danych na poziomie 500 MB/s (w aktualnie obowiązującej specyfikacji CF 6.0 maksymalny transfer to 167 MB/s). Nowe karty mają mieć podobną wielkość co Compact Flash. Na razie nie ujawniono większej liczby szczegółów.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1