Sandisk, Sony i Nikon pracują nad nową generacją profesjonalych kart pamięci

W ramach "CompactFlash Association" powstała grupa robocza pracująca nad kolejną generacją profesjonalnych kart pamięci. W jej skład wchodzą na razie trzy firmy: Sandisk, Sony i Nikon. Nowe karty mają być zdecydowanie szybsze od modeli bazujących na aktualnych specyfikacjach. W nowym standardzie mają być możliwe prędkości transferu danych do 500 MB/s.

O ile sytuacja na rynku amatorskim wydaje się być stabilna - w najbliższych latach będzie królował standard SDXC - o tyle na rynku profesjonalnym jest znacznie więcej niewiadomych. Standard Compact Flash jest rozwijany "małymi krokami" i część producentów uznała, że w niedalekiej przyszlości mógłby się stać wąskim gardłem w profesjonalnych aparatach rejestrujących zdjęcia w dużych rozdzielczościach czy kamerach wideo. Powstała nowa grupa robocza (w ramach "CompactFlash Association"), w której skład weszły firmy Sandisk, Sony i Nikon. Grupa zaproponowała nową generację kart CF o maksymalnej prędkości transferu danych na poziomie 500 MB/s (w aktualnie obowiązującej specyfikacji CF 6.0 maksymalny transfer to 167 MB/s). Nowe karty mają mieć podobną wielkość co Compact Flash. Na razie nie ujawniono większej liczby szczegółów.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0