Sandisk, Sony i Nikon pracują nad nową generacją profesjonalych kart pamięci

W ramach "CompactFlash Association" powstała grupa robocza pracująca nad kolejną generacją profesjonalnych kart pamięci. W jej skład wchodzą na razie trzy firmy: Sandisk, Sony i Nikon. Nowe karty mają być zdecydowanie szybsze od modeli bazujących na aktualnych specyfikacjach. W nowym standardzie mają być możliwe prędkości transferu danych do 500 MB/s.

O ile sytuacja na rynku amatorskim wydaje się być stabilna - w najbliższych latach będzie królował standard SDXC - o tyle na rynku profesjonalnym jest znacznie więcej niewiadomych. Standard Compact Flash jest rozwijany "małymi krokami" i część producentów uznała, że w niedalekiej przyszlości mógłby się stać wąskim gardłem w profesjonalnych aparatach rejestrujących zdjęcia w dużych rozdzielczościach czy kamerach wideo. Powstała nowa grupa robocza (w ramach "CompactFlash Association"), w której skład weszły firmy Sandisk, Sony i Nikon. Grupa zaproponowała nową generację kart CF o maksymalnej prędkości transferu danych na poziomie 500 MB/s (w aktualnie obowiązującej specyfikacji CF 6.0 maksymalny transfer to 167 MB/s). Nowe karty mają mieć podobną wielkość co Compact Flash. Na razie nie ujawniono większej liczby szczegółów.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0