Sandisk, Sony i Nikon pracują nad nową generacją profesjonalych kart pamięci

W ramach "CompactFlash Association" powstała grupa robocza pracująca nad kolejną generacją profesjonalnych kart pamięci. W jej skład wchodzą na razie trzy firmy: Sandisk, Sony i Nikon. Nowe karty mają być zdecydowanie szybsze od modeli bazujących na aktualnych specyfikacjach. W nowym standardzie mają być możliwe prędkości transferu danych do 500 MB/s.

O ile sytuacja na rynku amatorskim wydaje się być stabilna - w najbliższych latach będzie królował standard SDXC - o tyle na rynku profesjonalnym jest znacznie więcej niewiadomych. Standard Compact Flash jest rozwijany "małymi krokami" i część producentów uznała, że w niedalekiej przyszlości mógłby się stać wąskim gardłem w profesjonalnych aparatach rejestrujących zdjęcia w dużych rozdzielczościach czy kamerach wideo. Powstała nowa grupa robocza (w ramach "CompactFlash Association"), w której skład weszły firmy Sandisk, Sony i Nikon. Grupa zaproponowała nową generację kart CF o maksymalnej prędkości transferu danych na poziomie 500 MB/s (w aktualnie obowiązującej specyfikacji CF 6.0 maksymalny transfer to 167 MB/s). Nowe karty mają mieć podobną wielkość co Compact Flash. Na razie nie ujawniono większej liczby szczegółów.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0