Epson Stylus Pro 4900, 7890, 9890

Autor: Damian Bednarzak

23 Wrzesień 2010
Artykuł na: 6-9 minut
Photokina 2010. Firma Epson przedstawiła trzy nowe drukarki, mające zastąpić modele Epson Stylus Pro 4880, 7880 oraz 9880. Modele 7890 oraz 9890 korzystają z zestawu 8 kolorowych pojemników, natomiast 4900 z aż 11 kolorowych atramentów UltraChrome HDR.
Epson Stylus Pro 4900

Epson Stylus Pro 4900, 7890, 9890 to następcy lini, która pojawiła się w 2007 roku. Stylus Pro 4900 to kompaktowa, 17-calowa drukarka. Dzięki 11 kolorowym atramentom UltraChrome HDR ma osiągać 98% pokrycie skali PANTONE. Modele Epson Stylus Pro 7890 i 9890 to 24 oraz 44-calowe konstrukcje o 8-kolorowym zestawie atramentów UltraChrome K3. Miłośnicy fotografii czarno-białej docenią możliwość korzystania z trzech gęstości czerni.

Epson Stylus Pro 7890

{SPRS]

Nowa 17-calowa drukarka Epson Stylus Pro 4900 osiąga 98% pokrycia skali PANTONE

21 września 2010 -
Firma Epson zaprezentowała Stylus Pro 4900 - kompaktową, 17-calową drukarkę produkcyjną, która wyznacza nowe standardy w odwzorowywaniu kolorów na rynku fotograficznym. Dostarczając najlepszą jakość druku podczas przygotowania zdjęć komercyjnych i reprodukcji dzieł sztuki, drukarka zapewnia jednolitość kolorów i dokładne ich dopasowanie. Ponadto potrafi odwzorować 98% wszystkich kolorów w skali PANTONEŸ. Wysoki stopień zautomatyzowania i wytrzymała konstrukcja sprawiają, że Epson Stylus Pro 4900 to wydajne urządzenie produkcyjne, które sprawdzi się w każdym niewielkim biurze czy pracowni.

Drukarka Epson Stylus Pro 4900 oferuje jedną z najbardziej rozbudowanych gam kolorów na rynku. Dzięki temu tworzenie niepowtarzalnych fotografii i reprodukcji dzieł sztuki jest niezwykle proste. Kolory na wydruku są identyczne z tymi, które znajdują się na oryginalnym obrazie, nawet w przypadku reprodukcji na innym nośniku. Opcjonalne rozwiązanie SpectroProofer zapewnia powtarzalne odwzorowanie kolorów mimo wykorzystywania różnych podłoży i automatycznie mierzy tabele kolorów podczas tworzenia profili ICC.

Dzięki dokładnemu i spójnemu odwzorowaniu kolorów każdy wydruk posiada profesjonalne wykończenie. Jest to rezultatem doskonałych możliwości dopasowywania kolorów przez drukarkę oraz 11-kolorowych atramentów UltraChrome HDR, a także głowicy Advanced-TFP, które zapewniają idealną jakość pojedynczych punktów. Atramenty i technologie są identyczne z wykorzystywanymi w drukarkach produkcyjnych firmy Epson o większym formacie (do 44 cali).

Drukarka Epson Stylus Pro 4900 pozwala na zwiększenie wydajności - jej szybkość produkcyjna może osiągnąć 46 m2/h. Urządzenie nie wymaga skomplikowanych procedur konserwacji, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. Ładowana z przodu taca o dużej pojemności ułatwia wkładanie papieru, a zautomatyzowany podajnik papieru ogranicza czas potrzebny na zmienianie pojedynczych arkuszy na papier w rolce. Drukarka przełącza się automatycznie pomiędzy atramentami czerni fotograficznej i matowej - zainstalowane są oba, aby uniknąć przerwy w wydruku. Wszystkie atramenty znajdują się we wkładach o dużej pojemności, które nie wymagają częstej wymiany i pozwalają oszczędzić pieniądze.

Marco Van Niekerk, menedżer ds. drukarek wielkoformatowych w firmie Epson Europe, mówi: "Oferując fotografom niepowtarzalną różnorodność zastosowań, drukarka Epson Stylus Pro 4900 tworzy wysokiej jakości wydruki na wielu różnych nośnikach, nawet o grubości 1,5 mm. Urządzenie może drukować między innymi na grubych matowych papierach fotograficznych lub prezentacyjnych, płótnie i papierze Fine Art. Użytkownicy mogą wybrać drogę podawania papieru, która najbardziej odpowiada ich potrzebom: kasetę na papier, ręczny podajnik arkuszy od góry i od przodu lub rolkę".

Produkt zatwierdzony w programie ENERGY STAR - drukarka Epson Stylus Pro 4900 pozwala użytkownikom zaoszczędzić pieniądze, zadbać o środowisko i obniżyć zużycie energii.

21 września 2010 - Firma Epson zaprezentowała dwie wielkoformatowe drukarki, które łączą dokładne odwzorowanie kolorów z bezkonkurencyjną wydajnością. 24-calową drukarkę Epson Stylus Pro 7890 i 44-calową drukarkę Epson Stylus Pro 9890 stworzono z myślą o profesjonalnych fotografach i rynku reprodukcji sztuki - pozwalając na bardzo szybkie tworzenie realistycznych wydruków.

8-kolorowy zestaw atramentów Epson UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta w połączeniu z głowicą drukującą TFP, która zapewnia lepszą jakość punktów i żywe wyraźne obrazy sprawia, że drukarki wytwarzają lepsze wydruki niż te z laboratorium fotograficznego. Urządzenia osiągają jedną z najszerszych przestrzeni kolorów na rynku z zachowaniem płynnych gradacji tonalnych oraz oferują szeroką skalę naturalnych odcieni szarości. Trzy gęstości czerni, na które składa się standardowa fotograficzna lub matowa czerń (wybierana automatycznie w zależności od nośnika) plus jasna czerń i bardzo jasna czerń, które tworzą doskonałe czarno-białe wydruki o wysokim współczynniku kontrastu z idealnym zakresem tonalnym, poprawionym balansem szarości i bez przebarwień.

To połączenie czarnych atramentów oznacza również, że na wydrukach nie powstaje efekt tzw. bronzingu, czyli na powierzchni drukowania nie da się dostrzec różnic pomiędzy jasnymi i ciemnymi obszarami. Ponadto zredukowano efekt metaweryzmu, zapewniając spójność odcieni szarości niezależnie od źródła światła, w którym wydruki są oglądane.

Opcjonalne rozwiązanie SpectroProofer zapewnia zgodne i powtarzalne odwzorowanie kolorów na różnych nośnikach. Funkcja ta przeprowadza szybki pomiar pasków kontrolnych i tabeli kolorów, tworząc profile ICC oraz wyniki weryfikacji wydruku.

Marco Van Niekerk, menedżer ds. drukarek wielkoformatowych w firmie Epson Europe, mówi: "Drukarki Epson Stylus Pro 7890 i Epson Stylus Pro 9890 nie tylko oferują wierne odwzorowanie kolorów, lecz dają również ogromne zwiększenie wydajności. Urządzenia posiadają wysoką prędkość produkcji wspomaganą przez system automatycznego wykrywania kropli firmy Epson, który pozwala naprawić zablokowane dysze bez potrzeby ingerencji użytkownika. Obie drukarki wyposażono równocześnie w atramenty czarny fotograficzny i matowy, a wbudowany nóż obrotowy pozwala na szybkie i precyzyjne przycięcie wydruków. Rolki papieru są wymieniane bez wysiłku w ciągu kilku sekund, co zwiększyło komfort obsługi".

{SPRE]

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
6
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
2
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły