Epson Stylus Pro 4880, 7880 i 9880 - nowa linia

Autor: Łukasz Kacperczyk

17 Lipiec 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Epson prezentuje nową linię drukarek wielkoformatowych przeznaczonych dla grafików i fotografów. Następców modeli 4800, 7800 i 9800 oznaczono następującymi symbolami: 4880, 7880, 9880. Wszystkie nowe drukarki pracują na atramentach UltraChrome K3 z nowym kolorem Vivid Magenta i korzystają z nowego algorytmu rastrowania.

Świetne drukarki Epson Stylus Pro 4800, 7800 i 9800 doczekały się w końcu (po ponad dwóch latach) następców. Modele Stylus Pro 4880, 7880 i 9880 pozwalają na druk o szerokości do 17 cali (43,18 cm), 24 cali (60,96 cm) i 44 cali (111,76 cm) odpowiednio. Producent podkreśla standardowe wyposażenie wszystkich modeli w gniazdo ethernetowe. Epsony Stylus Pro 7880 i 9880 mają dodatkowo w standardzie możliwość druku na materiałach w rolce. Firma podkreśla znaczenie ulepszonych algorytmów rastrowania (Super Halftone Technology) oraz atramentów pigmentowych UltraChrome K3, w których skład wszedł nowy kolor Vivid magenta.

Epson Stylus Pro 9880 - wydruki o szerokości do 111 cm

Wszystkie opisywane drukarki trafią do sprzedaży we wrześniu bieżącego roku. Nie znamy jeszcze cen. Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

Epson wykorzystuje przełomową technologię pigmentową w nowej linii drukarek wielkoformatowych

Drukarki Epson Stylus Pro 4880, 7880 i 9880 oferują przełomową technologię pigmentową, atramenty UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta oraz usprawnione przetwarzanie obrazu. Zapewniają bogatszą gamę kolorów oraz doskonałe przejścia tonalne i idealnie nadają się dla osób zawodowo zajmujących się wydrukami próbnymi, fotografią, sztuką i grafiką.

17 lipca 2007 -
Epson wprowadza na rynek trzy wielkoformatowe, ośmiokolorowe drukarki do użytku profesjonalnego: 17-calowy (A2) Epson Stylus Pro 4880, 24-calowy (A1) Stylus Pro 7880 oraz 44-calowy (A0+/B0) Stylus Pro 9880. Każda drukarka oferuje technologię atramentową Epson UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta, najnowsze osiągnięcie chemii pigmentowej, które zapewnia szeroką gamę kolorów oraz niedoścignioną jakość obrazu dzięki zestawowi ośmiu kolorów atramentu.

Nowa linia drukarek wielkoformatowych firmy Epson oferuje najwyższą jakość druku wymaganą na rynkach sztuki, fotografii i wydruków próbnych. Nowy, dołączany standardowo interfejs LAN gwarantuje szybkie i efektywne przetwarzanie danych. Ulepszona głowica drukująca podnosi jakość obrazu, a w połączeniu z technologią Epson Super Halftone - nowym algorytmem rastrowania - zapewnia dużą ostrość szczegółów i precyzyjną reprodukcję kolorów.

Linia drukarek wielkoformatowych firmy Epson zapewnia elastyczną obsługę nośników i jest zgodna z szeroką gamą papierów firmy Epson o grubości do 1,5 mm, w tym papieru błyszczącego i matowego, kartonu matowego, papieru artystycznego i papieru zwykłego. Epson Stylus Pro 7880 i Stylus Pro 9880 standardowo obsługują druk na rolce i na arkuszach. Epson Stylus Pro 4880 jest wyposażony w podajnik kasetowy do wysokonakładowego druku na ciętych arkuszach o szerokości od A4 (Letter) do 17" (A2). Nowością jest również ulepszony mechanizm tnący, który przyspiesza proces druku.
Atramenty UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta znacznie poszerzają gamę barw UltraChrome K3 i stanowią przełom w chemii pigmentowej. Pełny zestaw atramentów składa się z dziewięciu kartridży: czarny fotograficzny (Photo Black), czarny matowy (Matte Black), jasny czarny (Light Black), jasno jasny czarny (Light Light Black, turkusowy (Cyan), jasnoturkusowy (Light Cyan), żółty (Yellow), żywy purpurowy (Vivid Magenta) i żywy jasnopurpurowy (Vivid Light Magenta). W dwóch tuszach purpurowych wykorzystano nowe pigmenty o dużej gęstości, które pozwalają uzyskać bardziej intensywne odcienie błękitu i purpury, na przykład w pejzażach morskich i krajobrazach. Kartridże z atramentem czarnym fotograficznym i czarnym matowym są łatwo wymienialne i optymalizują druk na papierze błyszczącym i matowym.
Atramenty UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta zapewniają doskonały balans szarości oraz brak przebarwień. Zachowują też wszystkie zalety poprzedniej generacji UltraChrome K3, na przykład precyzję odwzorowania kolorów neutralnych i ciemnych, znakomitą krótkookresową stabilność barw oraz płynne przejścia tonalne między cieniami a światłami. Nowy zestaw atramentów eliminuje segmentację. Trwała głowica drukująca Epson Micro Piezo oferuje też niedoścignioną spójność wydruków - każdy następny wygląda tak samo jak pierwszy, nawet, jeśli dzieli je kilka miesięcy. Jest to istotne dla użytkowników, którzy drukują materiały w seriach o ograniczonym nakładzie.

Epson Stylus Pro 7880 - druk do szerokości 60 cm

Drukarki oferują też technologię Epson Super Halftone, nowy mechanizm rastrowania obrazu. Zwiększa on jakość wydruków, która obniża się w obrazach o niskiej rozdzielczości oraz trybach dwukierunkowych. Nowy algorytm mapujący redukuje ziarnistość obrazu zarówno w niskiej, jak i wysokiej rozdzielczości. Rezultatem są wygładzone obrazy z bardziej precyzyjnym odwzorowaniem barw.

Epson uruchamia też serwis MyEpsonprinter.eu. Ten nowy portal pozwala posiadaczom drukarek Epson Stylus Pro uzyskać najbardziej aktualne informacje techniczne oraz monitorować wydajność każdej drukarki. W zabezpieczonej witrynie użytkownicy mogą przeglądać zrealizowane zadania druku, informacje o sprzęcie i dane historyczne, a także śledzić kluczowe wskaźniki wydajności, takie jak koszt eksploatacji i koszt jednego wydruku. Z witryny MyEpsonprinter.eu mogą również korzystać serwisanci, aby szybko zidentyfikować przyczynę i zasięg ewentualnych problemów, co oszczędza czas i zmniejsza koszty rozmów telefonicznych.

"Seria Stylus Pro obejmuje najnowocześniejsze technologie druku firmy Epson i pod względem jakości prześciga inne ośmiokolorowe drukarki dostępne na rynku. Ostatnie innowacje są wynikiem szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych, których celem było usprawnienie procesu produkcyjnego i zaoferowanie najwyższej jakości wydruków. Epson cieszy się zasłużoną reputacją firmy, która dostarcza doskonałe i niezawodne produkty spełniające potrzeby profesjonalistów. Dlatego pozostajemy numerem jeden dla osób zawodowo zajmujących się wydrukami próbnymi, sztuką, fotografią i grafiką" - powiedział Tomasz Kuciński, odpowiedzialny za drukarki wielkoformatowe w polskim oddziale firmy Epson.

Seria Epson Stylus Pro - kluczowe cechy i funkcje:

- Spójne wydruki dzięki głowicy drukującej Epson Micro Piezo
- Technologia atramentowa Epson UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta
- Przetwarzanie obrazów z wykorzystaniem technologii Epson Super Halftone Screening
- Maksymalna rozdzielczość 2880 x 1440 dpi
- Oddzielne kartridże z atramentem o dużej pojemności ? 110 lub 220 ml
- Wymienne kartridże z atramentem czarnym fotograficznymi i czarnym matowym
- Profesjonalna obsługa nośników o szerokościach 44" (111,76 cm), 24" (60,96 cm) lub 17" (43,18 cm) w postaci rolki lub arkuszy
- Druk bezmarginesowy (BorderFree) z rolki o szerokości od 8" (20,32 cm) do 44" (111,76 cm)
- Druk na kartonie o grubości 1,5 mm
- Wbudowany system automatycznego cięcia nośnika
- Duża szybkość mechanizmu drukującego
- Standardowe złącza USB 2.0 i 10/100 Ethernet
- Łatwy w obsłudze, podświetlany panel sterowania LCD
- Zgodność z siecią MyEpson Printer
- Technologia ciśnieniowych kartridży z atramentem w drukarkach Stylus Pro 7880 i Stylus Pro 9880
- Podajnik kasetowy w drukarce Stylus Pro 4880
- Opcjonalna jednostka odbiorcza do drukarki Stylus Pro 9880

Stylus Pro 9880 (A0+) - dostępna od września 2007 roku
Stylus Pro 7880 (A1) - dostępna od września 2007 roku
Stylus Pro 4880 (A2) - dostępna od września 2007 roku

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
2
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)