Nie żyje Ren Hang, jeden z najbardziej kontrowersyjnych chińskich fotografów

1

Autor: Michał Chrzanowski

28 Luty 2017
Artykuł na: minutę

Jego prace niejednokrotnie szokowały i rodziły pytania związane z ludzką cielesnością. W wieku 29 lat zmarł Ren Hang - jeden z najbardziej wpływowych fotografów młodego pokolenia.

Przez wielu uważany za wielki fotograficzny talent, inni uważali go za zwykłego prowokatora. Jednak jedno jest pewne - obok prac Ren Hanga nie dało się przejść obojętnie. Jego wywrotowe fotografie, które kipiały nagością i szokowały widza przyniosły mu światową sławę. Został okrzyknięty jednym z największych fotografów naszych czasów.

Przyczyny i okoliczności śmierci Ren Hanga nie zostały ujawnione. Od dłuższego czasu młody fotograf zmagał się z depresją, o czym kilkukrotnie informował za pośrednictwem swojej strony i jednego z portali społecznościowych. „Każdego roku ma takie samo życzenie: umrzeć przedwcześnie“ - brzmiał jeden z jego ostatnich wpisów.

Ren Hang urodził się w 1987 roku w Jilin - jednej z północnych chińskich prowincji. Zmarł w lutym 2017 roku. Miał 29 lat.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Ziemia na celuloidzie, czyli krótka historia aparatów w kosmosie
Ziemia na celuloidzie, czyli krótka historia aparatów w kosmosie
Wszyscy wiemy o aparatach Hasselblad, które brały udział w misji Apollo, ale czy wiecie jaki aparat poleciał w kosmos jako pierwszy?
14
1
Od giganta rynku foto do farmaceutyków. Historia Kodaka w 8 minut
Od giganta rynku foto do farmaceutyków. Historia Kodaka w 8 minut
O historii Kodaka można by pewnie napisać książkę, ale jeżeli chcecie szybko prześledzić dzieje jednej z najważniejszych firm w historii fotografii, która od lat nie...
45
0
Filmy o fotografii z Millennium Docs Against Gravity 2020 możesz oglądać online
Filmy o fotografii z Millennium Docs Against Gravity 2020 możesz oglądać online
W ramach 17. edycji Millenium Docs Against Gravity ponad 100 filmów z selekcji festiwalowej możemy obejrzeć z domu. Wśród nich także filmy dotyczące fotografii i...
344
0