Sony World Photography Awards 2011

Rozpoczęto przyjmowanie prac konkursowych do kolejnej edycji konkursu Sony World Photography Awards. Organizatorzy ogłosili także listę zmian, które pojawią się na przyszłorocznej imprezie.
0
Marcin Grabowiecki
31 Maj 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Sukces konkursu i festiwalu sprawił, że imprezy z nimi związane odbędą się tym razem w czterech dużych miastach na trzech kontynentach. World Photography Festival odbędzie się zatem w San Francisco, mieście Meksyk, Szanghaju i Londynie, gdzie nastąpi wręczenie nagród.

W tym roku w konkursie pojawiły się nowe kategorie. Kategoria otwarta, która zastąpi kategorię amatorską powstała z myślą o rosnącej liczbie miłośników fotografii. W jej ramach można zgłaszać prace w dziewięciu kategoriach, takich jak "Natura i dzika przyroda" czy "Po zmroku" - tu oceniane będą pojedyncze zdjęcia.
 
Profesjonaliści zaproszeni są do zgłaszania swoich prac w kategorii profesjonalnej, w której oceniana będzie całość przedstawionego materiału. 14 kategorii tematycznych podzielonych jest na trzy podstawowe gatunki: Fotografia Reklamowa, Sztuki piękne oraz Fotografia Dziennikarska i Dokumentalna. Wśród nowych kategorii szczegółowych znajdą się między innymi "Styl życia", "Martwa natura" i "Ludzie".

Zwycięzcy konkursu odbiorą swoje nagrody na uroczystej ceremonii w Londynie 27 kwietnia 2011. Wtedy także ogłoszony zostanie zdobywca głównej nagrody L'Iris d'Or i tytułu Fotografa Roku 2010, który otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 tysięcy dolarów USA oraz profesjonalny sprzęt fotograficzny firmy Sony. Zwycięzca w kategorii otwartej otrzyma 5 tysięcy dolarów i także zestaw sprzętu fotograficznego firmy Sony.

Program studencki zostanie w tym roku zorganizowany wspólnie z galerią internetową Young Tate Online i zostanie powiązany z nową wystawą fotografii w londyńskim muzeum sztuki nowoczesnej "Tate Modern". Wystawa nosi tytuł "Exposed: Voyeurism, Surveillance and the Camera" - a zainspirowany nią temat programu studenckiego to właśnie "Surveillance" ("Obserwacja", ale także "Inwigilacja"). Po raz pierwszy program studencki dostępny jest dla wszystkich uczelni na świecie, na których odbywają się zajęcia z fotografii. Dziesięcioro finalistów wraz z opiekunami naukowymi zostanie zaproszonych do Londynu w kwietniu 2011 i będzie mogło przedstawić swoje prace w ramach World Photography Festival. Zwycięzca programu studenckiego zostanie ogłoszony na ceremonii wręczenia nagród Sony World Photography Awards 27 kwietnia razem ze zwycięzcami kategoriach profesjonalnej i otwartej. Nagrodą będzie sprzęt fotograficzny firmy Sony o łącznej wartości 45 tysięcy euro.

Prace na konkurs można zgłaszać do 5 stycznia 2011.

Szczegółowe informacje o konkursie Sony World Photography Awards można znaleźć na stronie: www.worldphoto.org.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Fotografia artystyczna ma się dobrze. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z LensCulture Art Photography Awards 2019
Fotografia artystyczna ma się dobrze. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z LensCulture Art Photography...
Co roku serwis Lensculture wyłania najlepsze zdjęcia swoich użytkowników w ramach kilku konkursów tematycznych. Zobaczcie fotografie artystyczne, które w tym roku...
13
0
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
149
1
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
190
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)