6. edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic

Wystartował 6 Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic. Podobnie jak w ubiegłym roku prace w pięciu kategoriach należy zgłaszać za pośrednictwem internetowego serwisu Lumisfera.pl.
Już za kilka dni ruszy 6. edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Podobnie jak w ubiegłym roku zdjęcia należy zgłaszać za pośrednictem serwisu {LNK|http://www.lumisfera.pl/;Lumisfera.pl w terminie od 1 czerwca do 31 sierpnia. Dostępne będą cztery kategorie National Geographic:
  • Krajobraz
  • Ludzie
  • Zwierzęta
  • Fotoreportaż
W kategorii "Fotoreportaż" należy zgłosić od 3 do 6 zdjęć, w pozostałych maksymalnie 5 zdjęć (łącznie nie może być ich więcej niż 20). Osobną kategorię - Pejzaż Polski - przygotowała firma Panasonic, partner konkursu. Zdjęcia z tej ostatniej kategorii zostaną wystawione do publicznej oceny w serwisie Lumisfera, choć o zwycięzcy zdecyduje ostatecznie jury. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody: m.in. telewizory 3D, odtwarzacze Blu-ray 3D i aparaty Panasonic oraz drukarki i projektory firmy Epson.


Po szczegółowe informacje na temat konkursu odsyłamy na strony: Lumisfera.pl oraz www.national-geographic.pl] oraz do informacji prasowej:

Lumisfera znów gości Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic

Kolejna edycja prestiżowego konkursu organizowana na lumisfera.pl

Warszawa, 25 maja 2010 r. -
{ITL|National Geographic Polska, wraz z firmą Panasonic, ogłaszają, że po raz drugi z kolei Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic będzie organizowany za pośrednictwem portalu miłośników fotografii lumisfera.pl. Uczestnicy będą mogli zgłaszać swoje prace i konkurować w kilku kategoriach tematycznych. Konkurs rozpocznie się 1 czerwca i będzie trwać do 31 sierpnia.

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic, który w Polsce doczekał się swojej szóstej edycji na stałe zagościł w internecie. Tak jak w zeszłym roku udział w konkursie będzie można zgłosić za pośrednictwem serwisu społecznościowego lumisfera.pl prowadzonego przez firmę Panasonic Polska.

Od 1 czerwca 2010 r. zarówno profesjonalni fotograficy, jak i amatorzy, będą mogli zgłaszać prace do konkursu rejestrując się na stronie www.lumisfera.pl i dodając w portalu swoje zdjęcie, wraz z jego tytułem, opisem, miejscem i datą wykonania. W kategorii "Pejzaż Polski" każda z dodanych prac będzie oceniana również przez użytkowników Lumisfery.

"Ubiegłoroczne udostępnienie strony lumisfera.pl do konkursu organizowanego przez magazyn National Geographic Polska było dużym sukcesem. Przeniesienie konkursu do internetu ułatwiło użytkownikom proces udziału w konkursie jednocześnie przyczyniając się do popularyzacji hobby jakim jest fotografia" - mówi Radek Jaworski, PR Manager Panasonic Polska Podobnie jak w zeszłym roku uczestnicy zgłaszający prace w kategorii "Pejzaż Polski" będą mogli na bieżąco śledzić wyniki konkurujących ze sobą prac, które zostaną ocenione przez innych użytkowników lumisfery, a następnie przez jury konkursu."

W aktualnej edycji konkursu fotograficy mogą współzawodniczyć w kategoriach tematycznych National Geographic Polska oraz kategorii Panasonic - "Pejzaż Polski".

Ocena zdjęć zgłoszonych do kategorii Panasonic "Pejzaż polski" zostanie dokonana przez jury, które obok jakości, oryginalności i kreatywności wykonanych prac, weźmie pod uwagę wyniki głosowania użytkowników serwisu lumisfera.pl.

Regulamin konkursu dostępny będzie wkrótce w siedzibie organizatora, na stronie internetowej www.national-geographic.pl oraz na www.lumisfera.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Jak po wojnie kształtowała się polska fotografia? Dowiesz się z książki “Ogólnopolskie Wystawy Fotografiki w Zachęcie 1952-1962”
22 Maj 2019
Jakie zdjęcia cieszyły się po wojnie największa popularnością? Jak pisano o fotografii? Co przykuwało uwagę krytyków? Tego wszystkiego dowiesz się z nowej książki wydanej przez Zachętę.
0
Peak Design Travel Tripod - statyw podróżny wymyślony od nowa
22 Maj 2019
Kalifornijską firmę Peak Design znamy głównie z innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu sprzętu fotograficznego. Teraz producent prezentuje rewolucyjny statyw podróżny, który spełnić ma potrzeby większości fotografów.
0
Honor 20 Pro - sztuczna inteligencja i pięć aparatów, w tym jeden do makro
22 Maj 2019
Zaprezentowana seria smartfonów Honor to nie jeden a trzy modele z czego Honor 20 Pro pod względem fotograficznym to mocna specyfikacja i zaawansowane rozwiązania. Dostajemy aż pięć aparatów, w tym jeden do ujęć makro, AF z detekcją fazy ze wsparciem laserowym czy pomoc sztucznej inteligencji.
0
Olympus Tough TG-6 - twardziel powraca
22 Maj 2019
Flagowy „wszystkoodporny” kompakt Olympusa to jedna z najbardziej funkcjonalnych konstrukcji w segmencie aparatów do fotografowania pod wodą. Szósta generacja modelu Tough wprowadza kilka ciekawych nowości.
0