Konkurs BZ WBK Press Foto 2010

Rusza 6. edycja konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2010. Idąc w ślad za Newsreportażem organizatorzy zdecydowali się na utworzenie kategorii "fotokast".
Dziś ruszyła kolejna edycja konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2010. W tym roku prace oceniać będzie jury w składzie: Wojciech Druszcz - przewodniczący, Waldemar Kompała z "Rzeczpospolitej", Wojciech Rzążewski z "Faktu", Wojciech Franus z "National Geographic" oraz Maciej Kosycarz z "Kosycarz Foto Press KFP". Pula nagród wynosi 110 000 złotych.

Zdjęcia można nadsyłać w sześciu kategoriach tematycznych:
  • cywilizacja
  • portret
  • społeczeństwo
  • sport
  • wydarzenia
  • przyroda i środowisko naturalne
W każdej kategorii zostaną przyznane osobne nagrody za zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż.

Nowością w 6. edycji BZ WBK Press Foto będzie kategoria, która zrodziła się z ewolucji sztuki prezentowania obrazu. W tym roku po raz pierwszy będzie można nadsyłać prace w kategorii "najlepszy fotokast", czyli multimedialny, wzbogacony o ścieżkę dźwiękową fotoreportaż. Laureat tej kategorii otrzyma nagrodę w wysokości 3 000 złotych.]

Pozostałe nagrody:
  • Zdjęcie Roku - 15 000 złotych
  • I miejsce w każdej kategorii (osobno za zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż) - 3 000 złotych
  • II miejsce - 2 000 złotych
  • III miejsce - 1 000 złotych
Ponadto Bank Zachodni WBK oraz dziennik "Rzeczpospolita" przyznają dwie specjalne nagrody za prace pojedyncze lub fotoreportaż w wysokości 10 000 zł każda.

Prace na konkurs BZWBK Press Foto można przesyłać do 14 maja 2010 roku. Zdjęcia muszą być wykonane w okresie od 1 kwietnia 2009 roku do 31 marca bieżącego roku.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 17 czerwca 2010 roku w Galerii Zachęta. Następnie zdjęcia laureatów będzie można oglądać na wystawach w wybranych galeriach na terenie całego kraju.

Więcej informacji wraz z regulaminem oraz kartą zgłoszeniową znajdziemy pod adresem: www.bzwbkpressfoto.pl.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
W jakiej kondycji jest współczesny fotoreportaż? Dowiedz się na spotkaniu z Justyną Mielnikiewicz w Zachęcie
23 Kwi 2019
Jak dziś opowiadać o świecie? Czy dokumentalista ma prawo do stylizacji? I czy w ogóle możemy obecnie mówić o jakichś regułach? Już w środę, 24 kwietnia w warszawskiej Zachęcie Justyna Mielnikiewicz opowie o współczesnym fotoreportażu.
0
Nikon Coolpix W150 - nowa odsłona niedrogiego wodoodpornego kompaktu
23 Kwi 2019
Producent zaprezentował najnowszy model z budżetowej linii podwodnych kompaktów. W kwestii specyfikacji niestety bez zmian, otrzymujemy za to funkcję mającą ułatwić fotografowanie dzieciom oraz kilka usprawnień programowych.
0
Porozmawiaj z Danutą Kowalik-Dura o roli kuratora w fotografii
23 Kwi 2019
Już dziś kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o…“. Tym razem Danuta Kowalik-Dura opowie o kulisach swojej pracy i roli jaką w fotografii odgrywa kurator. Start o 18:30 w Galerii Katowice.
0
RawTherapee 5.6 - darmowe oprogramowanie do edycji zdjęć jeszcze mocniejsze
23 Kwi 2019
RawTherapee właśnie doczekało się kolejnej aktualizacji. Wersja 5.6 wprowadza między innymi poprawę wydajności i działania programu, funkcje Pseudo-HiDPI oraz Unclipped, a także możliwość zapisania w nowej zakładce swoich ulubionych ustawień.
1