XII Ogólnopolski konkurs Fotografii Studenckiej

Trwa XII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej. Prace w trzech kategoriach można przesyłać do 5 marca.
Życie studentów w XXI wieku przepełnione jest licznymi obowiązkami, pogonią za wiedzą i sukcesem, ale także głośnymi i hucznymi imprezami. Czy w takich okolicznościach student jest w stanie zatrzymać się w tej pędzącej machinie, dostrzec piękno ukryte pod osłoną codziennych sytuacji, zwykłych otaczających go ludzi i architektury, usłyszeć wciąż cichnące modlitwy sztuki? - pytają organizatorzy.

Odpowiedzią ma być XII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów SGH. Do 5 marca studenci z całej Polski będą mieli okazje przesyłać swoje fotografie z uwzględnieniem tegorocznych kategorii, którymi są:
  • Spowiedź Fotografa
  • Białe na białym
  • Architektura
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: 2-letnie stypendium na Wydziale Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej, Warsztaty Fotografii i Cyfrowej Obróbki Obrazu w Akademii Fotografii, Kurs Fotografii Cyfrowej w Akademii Fotografii oraz aparaty Olympus, zestawy baterii GP Batteries i książki wydawnictwa Arkady.

W skład jury oceniającego fotografie wchodzić będą profesjonaliści. Wydarzeniu towarzyszy "Pstrykaliada", czyli wystawy nadesłanych prac na 20 renomowanych uczelniach, interesujące cykle warsztatów, projekcje i wykłady prowadzone przez znakomitych fotografów, którzy zarażą studentów swoją pasją oraz odkryją przed nimi tajniki sztuki fotografowania. 

Kończącym momentem tego fotograficznego przedsięwzięcia będzie uroczysta Gala Finałowa, podczas której zaprezentowani zostaną laureaci konkursu wraz z ich pracami, sponsorzy i patroni OKFS.

Więcej informacji zanjdziemy na stronie: www.okfs.art.pl.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Holga Printer - tania drukarka do instaksów, która nie potrzebuje zasilania
16 Paź 2018
Chyba trudno o osobę, której nie świecą się oczy na widok zdjęć natychmiastowych. W dobie smartfonów, coraz większą popularnością cieszą się drukarki, które pozwalają w ten sposób drukować zdjęcia z telefonu. Zwykle jednak nie należą one do tanich.
0
TourBox to niedroga konsola, która usprawni pracę w programach graficznych
16 Paź 2018
Choć może to brzmieć niewiarygodnie, często fotografowie spędzają znacznie więcej czasu na obróbce niż samym wykonywaniu zdjęć. Nic dziwnego, że wciąż powstają rozwiązania, które mają ten proces przyspieszyć. Twórcy konsoli TourBox obrali przy tym bardzo ciekawy kierunek.
0
Zeiss Batis 40 mm f/2 Close Focus - znamy polską cenę i dostępność
16 Paź 2018
Zeiss Batis 40 mm f / 2 CF to już piąty obiektyw z tej serii do pełnoklatkowych aparatów Sony. Kompaktowy odporny na warunki pogodowe, minimalistyczny design z charakterystycznym wbudowanym wyświetlaczem OLED oraz ponadprzeciętna optyka, uniwersalna ogniskowa i krótka minimalna odległość ostrzenia mają sprawić, że znajdzie się dla niego miejsce w arsenale wielu fotografów.
0
„Zbrodnia“ to pierwsza w Polsce indywidualna wystawa prac Mac'a Adamsa
16 Paź 2018
Już 25 października w przestrzeniach Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie odbędzie się wernisaż fotografii Maca Adamsa. „Zbrodnia“ to „sytuacje niejednoznaczne i równocześnie niepokojące, zdjęcia manipulujące percepcją widza“.
0