Konkurs "Herbata wokół nas" rozstrzygnięty

Trzecia edycja konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Dilmah w ramach Dni Herbaty rozstrzygnięta. Tegoroczny konkurs rozgrywany pod hasłem "Herbata wokół nas" wygrała Justyna Zduńczyk z Wrocławia. Pierwsza nagroda w kategorii profesjonalistów nie została przyznana.
Nagroda, kategoria amatorska, fot. Justyna Zduńczyk
20 października br. jury pod przewodnictwem Adama Golca przyznało nagrody w 3. konkursie fotograficznym "Herbata wokół nas". Wśród amatorów zwyciężyła Justyna Zduńczyk z Wrocławia, która zachwyciła sędziów melancholijnym i bardzo ciepłym, jesiennym zdjęciem kobiety zadumanej nad filiżanką herbaty, z czarnym kotem w tle. W kategorii profesjonalistów tym razem pierwszej nagrody nie przyznano.

Zgłoszone fotografie utwierdziły nas w przekonaniu, że herbata ma bardzo różnorodne oblicza. Okazało się także, że każdy z nas szuka jej gdzie indziej - jedni w fotograficznym studiu, inni na ulicy lub w domowym zaciszu; każdy ma inny pomysł na jej pokazanie - artystyczny, reporterski, kolorowy lub czarno-biały... Tę różnorodność doskonale widać wśród nagrodzonych prac - mówił tuż po zakończeniu obrad jury jeden z sędziów, Piotr Witomski.

Jurorzy zdecydowali o nieprzyznaniu I nagrody w kategorii profesjonalistów (dwutygodniowy wyjazd na Sri Lankę połączony z realizacją wybranego reportażu). Drugą nagrodę otrzymał Tomasz Gola, a trzecią triumfatorka pierwszej edycji konkursu Izabela Urbaniak. Najlepsza "amatorka fotografii", Justyna Zduńczyk, w rywalizacji wyprzedziła Marlenę Wójcicką oraz Lecha Radeckiego.

Wręczenie nagród i publiczna prezentacja prac odbyła się 23 października 2009 roku podczas Warszawskich Dni Fotografii fotopolisEXPO.

Wszystkie nagrodzone zdjęcia znajdziemy na stronie: www.dniherbaty.pl/konkurs.
Justyna Zduńczyk, zwyciężczyni konkursu (druga od lewej)
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Bowens zapowiada powrót z pełną mocą - nowe głowice i szereg akcesoriów
24 Kwi 2019
Drugie życie Bowensa nabiera tempa pod nowym kierownictwem. Producent pokazuje głowicę studyjną i zapowiada nowe akcesoria, które pojawić mają się na przestrzeni bieżącego roku.
0
Bezlusterkowce wygryzają lustrzanki? Zobaczcie czym zrobiono zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2019
24 Kwi 2019
Czy ma znaczenie czym fotografujemy? Wszystko zależy od umiejętności i efektów. Zobaczcie więc, co do pracy wybierają zawodowcy nagrodzeni w tegorocznej edycji World Press Photo.
4
Wiosenne zestawy Irix i Genesis Gear - dla miłośników makro i panoram
24 Kwi 2019
Jeżeli w tym sezonie zamierzaliście poważnie wziąć się za fotografię makro, lub zdjęcia panoramiczne, zestawy Irix i Genesis Gear to coś właśnie dla Was. W ofercie modele 11 mm f/4, 15 mm f/2.4, 150 mm f/2.8 oraz specjalne akcesoria.
0
„Projekt Y“ Marcina Góralskiego to fotograficzna rozprawa o brutalności i zniewoleniu, ale także o kruchości i ulotności ludzkiego życia
24 Kwi 2019
Co oznaczają uniesione ręce? Strach, podporządkowanie a może wręcz przeciwnie są oznaką radości, pewności siebie oraz komfortu? Odpowiedź poznasz już w najbliższy piątek na krakowskim wernisażu „Projektu Y“ Marcina Góralskiego.
1