Konkurs "Herbata wokół nas" rozstrzygnięty

Trzecia edycja konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Dilmah w ramach Dni Herbaty rozstrzygnięta. Tegoroczny konkurs rozgrywany pod hasłem "Herbata wokół nas" wygrała Justyna Zduńczyk z Wrocławia. Pierwsza nagroda w kategorii profesjonalistów nie została przyznana.
0
Marcin Grabowiecki
28 Październik 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Nagroda, kategoria amatorska, fot. Justyna Zduńczyk
20 października br. jury pod przewodnictwem Adama Golca przyznało nagrody w 3. konkursie fotograficznym "Herbata wokół nas". Wśród amatorów zwyciężyła Justyna Zduńczyk z Wrocławia, która zachwyciła sędziów melancholijnym i bardzo ciepłym, jesiennym zdjęciem kobiety zadumanej nad filiżanką herbaty, z czarnym kotem w tle. W kategorii profesjonalistów tym razem pierwszej nagrody nie przyznano.

Zgłoszone fotografie utwierdziły nas w przekonaniu, że herbata ma bardzo różnorodne oblicza. Okazało się także, że każdy z nas szuka jej gdzie indziej - jedni w fotograficznym studiu, inni na ulicy lub w domowym zaciszu; każdy ma inny pomysł na jej pokazanie - artystyczny, reporterski, kolorowy lub czarno-biały... Tę różnorodność doskonale widać wśród nagrodzonych prac - mówił tuż po zakończeniu obrad jury jeden z sędziów, Piotr Witomski.

Jurorzy zdecydowali o nieprzyznaniu I nagrody w kategorii profesjonalistów (dwutygodniowy wyjazd na Sri Lankę połączony z realizacją wybranego reportażu). Drugą nagrodę otrzymał Tomasz Gola, a trzecią triumfatorka pierwszej edycji konkursu Izabela Urbaniak. Najlepsza "amatorka fotografii", Justyna Zduńczyk, w rywalizacji wyprzedziła Marlenę Wójcicką oraz Lecha Radeckiego.

Wręczenie nagród i publiczna prezentacja prac odbyła się 23 października 2009 roku podczas Warszawskich Dni Fotografii fotopolisEXPO.

Wszystkie nagrodzone zdjęcia znajdziemy na stronie: www.dniherbaty.pl/konkurs.
Justyna Zduńczyk, zwyciężczyni konkursu (druga od lewej)
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Galerie
Audubon Photography Awards 2019 - wyniki
Audubon Photography Awards 2019 - wyniki
Zobacz wyjątkowy świat ptaków na zdjęciach laureatów jubileuszowej, dziesiątej edycji Audubon Photography Awards.
0
1
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a...
454
1
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania...
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam...
23
2