Konkurs "Herbata wokół nas" rozstrzygnięty

Trzecia edycja konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Dilmah w ramach Dni Herbaty rozstrzygnięta. Tegoroczny konkurs rozgrywany pod hasłem "Herbata wokół nas" wygrała Justyna Zduńczyk z Wrocławia. Pierwsza nagroda w kategorii profesjonalistów nie została przyznana.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

28 Październik 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Nagroda, kategoria amatorska, fot. Justyna Zduńczyk

20 października br. jury pod przewodnictwem Adama Golca przyznało nagrody w 3. konkursie fotograficznym "Herbata wokół nas". Wśród amatorów zwyciężyła Justyna Zduńczyk z Wrocławia, która zachwyciła sędziów melancholijnym i bardzo ciepłym, jesiennym zdjęciem kobiety zadumanej nad filiżanką herbaty, z czarnym kotem w tle. W kategorii profesjonalistów tym razem pierwszej nagrody nie przyznano.

Zgłoszone fotografie utwierdziły nas w przekonaniu, że herbata ma bardzo różnorodne oblicza. Okazało się także, że każdy z nas szuka jej gdzie indziej - jedni w fotograficznym studiu, inni na ulicy lub w domowym zaciszu; każdy ma inny pomysł na jej pokazanie - artystyczny, reporterski, kolorowy lub czarno-biały... Tę różnorodność doskonale widać wśród nagrodzonych prac - mówił tuż po zakończeniu obrad jury jeden z sędziów, Piotr Witomski.

Jurorzy zdecydowali o nieprzyznaniu I nagrody w kategorii profesjonalistów (dwutygodniowy wyjazd na Sri Lankę połączony z realizacją wybranego reportażu). Drugą nagrodę otrzymał Tomasz Gola, a trzecią triumfatorka pierwszej edycji konkursu Izabela Urbaniak. Najlepsza "amatorka fotografii", Justyna Zduńczyk, w rywalizacji wyprzedziła Marlenę Wójcicką oraz Lecha Radeckiego.

Wręczenie nagród i publiczna prezentacja prac odbyła się 23 października 2009 roku podczas Warszawskich Dni Fotografii fotopolisEXPO.

Wszystkie nagrodzone zdjęcia znajdziemy na stronie: www.dniherbaty.pl/konkurs.

Justyna Zduńczyk, zwyciężczyni konkursu (druga od lewej)
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2020
Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2020
Poznaliśmy zwycięzców największego konkursu fotografii na świecie. Fotografem roku uznany został Urugwajczyk Pablo Albarenga, ukazujący związek industrializacji terenu...
208
0
Polacy nagrodzeni w konkursie Moscow International Foto Awards 2020
Polacy nagrodzeni w konkursie Moscow International Foto Awards 2020
Kolejny rok z rzędu konkurs MIFA kończy się szeregiem wyróżnień dla polskich twórców. Choć tym razem żaden z rodaków nie zdobył tytułu Fotografa Roku, to zdjęcia...
29
0
Fotografia sportowa może zaskoczyć. Oto prace finalistów World Sports Photography Awards
Fotografia sportowa może zaskoczyć. Oto prace finalistów World Sports Photography Awards
Też uważacie, że fotografia sportowa jest zbyt mało eksponowana? Zmienić chce to nowy międzynarodowy konkurs World Sports Photography Awards. W finałowej galerii nie...
115
1
Powiązane artykuły