Pstrykaliada 2009 - XI edycja ogólnopolskiego konkursu dla studentów

ms
2 Mar 2009
Niezależne Zrzeszenie Studentów ogłosiło XI edycję Konkursu Fotografii Studenckiej Pstrykaliada 2009. W tym roku imprezę przygotowano w 9 miastach Polski. Prace w trzech kategoriach można nadsyłać do 15 marca, w Warszawie do 15 kwietnia. Na autorów czekają nagrody. Zdjęcia wezmą udział w wystawach.
Tegoroczna Pstrykaliada odbędzie się w 9 miastach. Prace, które przejdą wstępne eliminacje w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Opolu, Poznaniu i Wrocławiu powędrują do Warszawy. Tam pod koniec kwietnia jury wyłoni laureatów całej imprezy. W konkursie mogą wziąć udział studenci wszystkich szkół wyższych - zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

W tym roku zaproponowano 3 tematy do wyboru:
- Bóg jest kobietą?
- Małe jest piękne.
- Przejazdem.

Organizatorzy liczą na oryginalne interpretacje. Piszą też, że szczególnie zależy im na zdjęciach, które uchwycą niepowtarzalną chwilę, wzbudzą emocje i skłonią do refleksji.

Zdjęcia w formie oprawionej odbitki oraz pliku cyfrowego należy wysyłać do 15 marca.
Studenci z Warszawy mogą nadsyłać swoje prace nieco dłużej, do 15 kwietnia.
Nagrodami w konkursie są m.in. aparaty fotograficzne firmy OLYMPUS, prenumeraty magazynu FOTO, kursy w Akademii Fotografii oraz nagrody rzeczowe, sponsorowane przez GP BATERIES i Poznaj Świat. Finał konkursu 23 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej.

W dniach 21-24 kwietnia odbędą się ponadto "Dni Pstrykaliady". Organizatorzy planują cykl warsztatów oraz projekcje i wykłady poświęcone fotografii.

Szczególowe informacje o konkursie, kalendarium wystaw i wydarzeń towarzyszących, galeria zgłoszonych prac oraz telefony i maile kontaktowe do organizatorów na stronie: www.pstrykaliada.art.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
Poznaj obiektywy Sigma Cine. Bezpłatne seminarium dla filmowców w sklepach BEiKS
20 Wrz 2018
BEiKS zaprasza na bezpłatne spotkania szkoleniowe dotyczące obiektywów filmowych z linii Sigma Cine. Wydarzenia odbędą się 2 i 3 października w Warszawie i Kraśniku.
0
„Między dymem a… rzeczywistością“ Tomasza Juszkiewicza to fotograficzna opowieść o ludziach i ich historiach
20 Wrz 2018
„Ludzie w mojej fotografii są najważniejsi, a ich losy, dobre czy złe, uczą nas jak żyć, jak stawać się lepszym“ - mówi Tomasz Juszkiewicz, autor dokumentu „Między dymem a…rzeczywistością“. Wernisaż jego fotografii już w przyszły czwartek w Galerii Okręgu Szczecińskiego ZPAF.
0
Voigtlander Color-Skopar 21 mm f/3.5 Aspherical oficjalnie zaprezentowany
20 Wrz 2018
Po miesiącach oczekiwań Voigtlander w końcu zaprezentował model Color-Skopar 21 mm f/3.5 Aspherical - szerokokątną stałkę zoptymalizowaną pod względem sensorów o dużej rozdzielczości stosowanych w pełnoklatkowych bezlusterkowcach Sony. Obiektyw w sprzedaży ma pojawić się już w przyszłym miesiącu. Koszt: około 750 dolarów.
0
Nikon zaprzestaje wszelkich działań na rynku brazylijskim
19 Wrz 2018
Pod koniec listopada 2017 roku Nikon zapowiedział zamknięcie kanałów sprzedaży internetowej w Brazylii. Teraz poinformował u zupełnym wycofaniu ze swojej działalności na tym rynku.
0