Pstrykaliada 2009 - XI edycja ogólnopolskiego konkursu dla studentów

ms
2 Mar 2009
Niezależne Zrzeszenie Studentów ogłosiło XI edycję Konkursu Fotografii Studenckiej Pstrykaliada 2009. W tym roku imprezę przygotowano w 9 miastach Polski. Prace w trzech kategoriach można nadsyłać do 15 marca, w Warszawie do 15 kwietnia. Na autorów czekają nagrody. Zdjęcia wezmą udział w wystawach.
Tegoroczna Pstrykaliada odbędzie się w 9 miastach. Prace, które przejdą wstępne eliminacje w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Opolu, Poznaniu i Wrocławiu powędrują do Warszawy. Tam pod koniec kwietnia jury wyłoni laureatów całej imprezy. W konkursie mogą wziąć udział studenci wszystkich szkół wyższych - zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

W tym roku zaproponowano 3 tematy do wyboru:
- Bóg jest kobietą?
- Małe jest piękne.
- Przejazdem.

Organizatorzy liczą na oryginalne interpretacje. Piszą też, że szczególnie zależy im na zdjęciach, które uchwycą niepowtarzalną chwilę, wzbudzą emocje i skłonią do refleksji.

Zdjęcia w formie oprawionej odbitki oraz pliku cyfrowego należy wysyłać do 15 marca.
Studenci z Warszawy mogą nadsyłać swoje prace nieco dłużej, do 15 kwietnia.
Nagrodami w konkursie są m.in. aparaty fotograficzne firmy OLYMPUS, prenumeraty magazynu FOTO, kursy w Akademii Fotografii oraz nagrody rzeczowe, sponsorowane przez GP BATERIES i Poznaj Świat. Finał konkursu 23 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej.

W dniach 21-24 kwietnia odbędą się ponadto "Dni Pstrykaliady". Organizatorzy planują cykl warsztatów oraz projekcje i wykłady poświęcone fotografii.

Szczególowe informacje o konkursie, kalendarium wystaw i wydarzeń towarzyszących, galeria zgłoszonych prac oraz telefony i maile kontaktowe do organizatorów na stronie: www.pstrykaliada.art.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0