Pstrykaliada 2009 - XI edycja ogólnopolskiego konkursu dla studentów

ms
2 Mar 2009
Niezależne Zrzeszenie Studentów ogłosiło XI edycję Konkursu Fotografii Studenckiej Pstrykaliada 2009. W tym roku imprezę przygotowano w 9 miastach Polski. Prace w trzech kategoriach można nadsyłać do 15 marca, w Warszawie do 15 kwietnia. Na autorów czekają nagrody. Zdjęcia wezmą udział w wystawach.
Tegoroczna Pstrykaliada odbędzie się w 9 miastach. Prace, które przejdą wstępne eliminacje w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Opolu, Poznaniu i Wrocławiu powędrują do Warszawy. Tam pod koniec kwietnia jury wyłoni laureatów całej imprezy. W konkursie mogą wziąć udział studenci wszystkich szkół wyższych - zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

W tym roku zaproponowano 3 tematy do wyboru:
- Bóg jest kobietą?
- Małe jest piękne.
- Przejazdem.

Organizatorzy liczą na oryginalne interpretacje. Piszą też, że szczególnie zależy im na zdjęciach, które uchwycą niepowtarzalną chwilę, wzbudzą emocje i skłonią do refleksji.

Zdjęcia w formie oprawionej odbitki oraz pliku cyfrowego należy wysyłać do 15 marca.
Studenci z Warszawy mogą nadsyłać swoje prace nieco dłużej, do 15 kwietnia.
Nagrodami w konkursie są m.in. aparaty fotograficzne firmy OLYMPUS, prenumeraty magazynu FOTO, kursy w Akademii Fotografii oraz nagrody rzeczowe, sponsorowane przez GP BATERIES i Poznaj Świat. Finał konkursu 23 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej.

W dniach 21-24 kwietnia odbędą się ponadto "Dni Pstrykaliady". Organizatorzy planują cykl warsztatów oraz projekcje i wykłady poświęcone fotografii.

Szczególowe informacje o konkursie, kalendarium wystaw i wydarzeń towarzyszących, galeria zgłoszonych prac oraz telefony i maile kontaktowe do organizatorów na stronie: www.pstrykaliada.art.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
Album „Modern Spaces“ Nicolasa Grospierre’a to fotograficzny pomnik modernistycznej architektury
19 Lis 2018
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Warszawskich Targów Książki Artystycznej będzie spotkanie z polsko-francuskim fotografem Nicolasem Grospierrem, który opowie o swojej najnowszej publikacji „Modern Spaces: A Subjective Atlas of 20th-Century Interiors“.
0
„Return“ Piotra Kucia to magia fotografii otworkowej. Wenisaż wystawy już w najbliższy czwartek w Szczecinie
19 Lis 2018
„Czarowanie światłem jest jedynym narzędziem w świecie filmu i fotografii, które tworzą magię obrazu“ - komentuje Piotr Kucia, autor wystawy „Return“. Wernisaż jego zdjęć otworkowych odbędzie się 22 listopada w Galerii Okręgu Szczecińskiego ZPAF.
0
Już dziś kolejne spotkanie z cyklu „Na pierwszej linii“
19 Lis 2018
Jakie są kulisy przygotowania do misji oraz w jaki sposób poradzić sobie z zespołem stresu bojowego opowie były żołnierz sił specjalnych, który prosił o nieujawnianie jego personaliów. Spotkanie już dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego.
0
Skylum wspólnie z EyeEm wystartowali z międzynarodowym stypendium dla fotografów
19 Lis 2018
Jesteś fotografem z kreatywną wizją i ciekawym portfolio? Koniecznie powinieneś zainteresować się nowym stypendium tworzonym przez firmę Skylum i serwisem EyeEm. Do wygrania 1000 dolarów i możliwość stworzenia autorskiego presetu, który będzie częścią programu Luminar.
0