Pstrykaliada 2009 - XI edycja ogólnopolskiego konkursu dla studentów

ms
2 Mar 2009
Niezależne Zrzeszenie Studentów ogłosiło XI edycję Konkursu Fotografii Studenckiej Pstrykaliada 2009. W tym roku imprezę przygotowano w 9 miastach Polski. Prace w trzech kategoriach można nadsyłać do 15 marca, w Warszawie do 15 kwietnia. Na autorów czekają nagrody. Zdjęcia wezmą udział w wystawach.
Tegoroczna Pstrykaliada odbędzie się w 9 miastach. Prace, które przejdą wstępne eliminacje w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Opolu, Poznaniu i Wrocławiu powędrują do Warszawy. Tam pod koniec kwietnia jury wyłoni laureatów całej imprezy. W konkursie mogą wziąć udział studenci wszystkich szkół wyższych - zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

W tym roku zaproponowano 3 tematy do wyboru:
- Bóg jest kobietą?
- Małe jest piękne.
- Przejazdem.

Organizatorzy liczą na oryginalne interpretacje. Piszą też, że szczególnie zależy im na zdjęciach, które uchwycą niepowtarzalną chwilę, wzbudzą emocje i skłonią do refleksji.

Zdjęcia w formie oprawionej odbitki oraz pliku cyfrowego należy wysyłać do 15 marca.
Studenci z Warszawy mogą nadsyłać swoje prace nieco dłużej, do 15 kwietnia.
Nagrodami w konkursie są m.in. aparaty fotograficzne firmy OLYMPUS, prenumeraty magazynu FOTO, kursy w Akademii Fotografii oraz nagrody rzeczowe, sponsorowane przez GP BATERIES i Poznaj Świat. Finał konkursu 23 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej.

W dniach 21-24 kwietnia odbędą się ponadto "Dni Pstrykaliady". Organizatorzy planują cykl warsztatów oraz projekcje i wykłady poświęcone fotografii.

Szczególowe informacje o konkursie, kalendarium wystaw i wydarzeń towarzyszących, galeria zgłoszonych prac oraz telefony i maile kontaktowe do organizatorów na stronie: www.pstrykaliada.art.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Oto „Zimna Wojna“ jakiej nie znasz. Zobacz kulisy planu filmowego na wyjątkowej wystawie zdjęć Łukasza Bąka
19 Lut 2019
W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, zostanie otwarta wystawa zdjęć Łukasza Bąka „Zimna Wojna - Fotografie”. Wernisaż już 24 lutego.
0
Panasonic Lumix TZ95 - 30-krotny zoom optyczny w kieszonkowym wydaniu
19 Lut 2019
Panasonic Lumix TZ95 To kolejny reprezentant kompaktów z linii TZ. Nowy model może okazać się ciekawą propozycją dla osób poszukujących funkcjonalnych rozwiązań zamkniętych w niewielkim i wszechstronnym aparacie.
0
Panasonic Lumix FZ1000 II - 16-krotny zoom optyczny w ergonomicznym korpusie
19 Lut 2019
1-calowa matryca o rozdzielczości 20,1 Mp, stabilizowany zoom o ekwiwalencie 25-400 mm, filmowanie w 4K i usprawniona ergonomia dobrze znanego korpusu - oto Panasonic Lumix FZ1000 II.
1
Kosmo Foto Mono - panchromatyczny film teraz także do średniego formatu
18 Lut 2019
Popularność panchromatycznego filmu Kosmo Foto Mono 35 mm sprawiła, że producent postanowił rozpocząć także produkcję w wersji 120 do średnioformatowych aparatów.
0