Błyskawiczny konkurs na fotoreportaż: Miesiąc Fotofestiwali Artystycznych

Już po raz piąty, ale pierwszy w tym roku ogłaszamy nasz błyskawiczny konkurs na fotoreportaż. Tym razem oczekujemy od Was rewelacynych reportaży z festiwali fotograficznych, które odbywają się w Polsce. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda w postaci aparatu Sigma DP1.
0

Autor: Michał Sułkiewicz

23 Maj 2008
Artykuł na: 6-9 minut

Maj bez wątpienia jest w Polsce miesiącem fotografii. W trzech miastach odbywają się aż trzy duże imprezy fotograficzne Miesiąc Fotografii w Krakowie, Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej oraz Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi. Fotopolis.pl jest patronem medialnym tych imprez, o wszystkich pisaliśmy dosyć obszernie na naszych stronach i mamy nadzieję, że nasi czytelnicy ruszyli tłumnie nie tylko do jednego miasta festiwalowego oglądać wystawy i prezentacje. Być może wzięliście ze sobą aparaty i udało Wam się uwiecznić innych pasjonatów fotografii zwiedzających festiwalowe ekspozycje.

Jeżeli uważacie, że Wasze zdjęcia oddają atmosferę tych imprez, ludzkie emocje związane z oglądaniem fotografii czy festiwalowe wydarzenia, czekamy na Wasze reportaże. Autor najlepszego otrzyma profesjonalny aparat kompaktowy Sigma DP1 o wartości 2500 zł ufundowany przez Sigma Pro Centrum. Zwycięski reportaż zostanie również pokazany na stronach fotopolis.pl. Oprócz nagrody głównej, jeżeli inne zgłoszenia będą zasługiwały na wyróżnienie, ich autorzy otrzymają nagrody pocieszenia w postaci literatury fotograficznej.

Na Wasze zdjęcia czekamy do 31 maja 2008 roku. Założenia konkursu oraz szczegółowy regulamin poniżej. Prosimy dokładnie się z nimi zapoznać.

Założenia i regulamin konkursu "Reportaż Fotopolis.pl 5. edycja - Miesiąc Fotofestiwali Artystycznych":

Wiemy, że wielu naszych czytelników fotografuje ważne wydarzenia odbywające się w kraju lub za granicą. Część tych reportaży jest publikowana, ale większość trafia jednak do "szuflady", a właściwie na dyski twarde i płyty CD. Chcielibyśmy najlepsze reportaże pokazać na Fotopolis.pl. Dlatego też ogłaszamy cyklicznie błyskawiczne konkursy na bieżące tematy polityczne, kulturalne, sportowe lub społeczne. Termin nadsyłania zdjęć będzie bardzo krótki, a temat konkursu ogłaszany zaraz przed lub po danym wydarzeniu. Aby wygrać w konkursie, trzeba będzie się wykazać refleksem prawdziwego reportera.

Celem konkursu jest z jednej strony propagowanie na stronach Fotopolis.pl reportażu jako sztuki, a z drugiej strony przybliżenie amatorom fotografii warunków pracy zawodowego reportera gazety lub tygodnika. Oczekujemy do 10. zdjęć w formacie JPEG, rozmiarze 600 pikseli po dłuższym boku i wadze pojedynczego zdjęcia nie większej niż 200 kB. Będziemy w tym względzie bardzo restrykcyjni i odrzucimy wszystkie zgłoszenia nie spełniające warunków technicznych. Oczekujemy, że Wasze reportaże będą jednolitą historią, a jednocześnie zaprezentują ciekawe spojrzenie na temat konkursu.

Na zdjęcia czekamy przez tydzień, a więc do końca soboty 31 maja 2008. Zdjęcia należy przesyłać na adres reportaz@fotopolis.pl opatrzone imieniem i nazwiskiem oraz klauzulą: Oświadczam, że jestem autorem nadesłanych zdjęć i zgadzam się na publikację w serwisie Fotopolis.pl w ramach artykułów związanych z konkursem "Reportaż Fotopolis.pl". Mile widziany będzie komentarz i podpisy do zdjęć.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest otwarty.

2. Przedmiotem konkursu jest reportaż (cykl do 10 zdjęć) relacjonujący majowe festiwale fotograficzne w Polsce.

3. W konkursie nie mogą brać udziału prace uprzednio nagradzane lub wystawiane.

4. Zgłoszenie pracy jest równoznaczne z zobowiązaniem dostarczenia fotografii w formacie umożliwiającym wydruk wysokiej jakości.

5. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 10 zdjęć.

6. Fotografie konkursowe prosimy przesyłać na adres e-mailowy: reportaz@fotopolis.pl.

8. E-mail powinnien zawierać zdjęcia nie przekraczające 200 kB każde oraz opis z następującymi danymi:

tytuł pracy i zdjęć

komentarz do zdjęć (opcjonalnie)

imię i nazwisko

adres zamieszkania/korespondencji autora

telefon kontaktowy

e-mail autora

oświadczenie o treści: Oświadczam, że jestem autorem nadesłanych zdjęć i zgadzam się na publikację w serwisie Fotopolis.pl w ramach artykułów związanych z konkursem "Reportaż Fotopolis.pl".

Prace nie spełniające powyższych warunków nie będą brane pod uwagę.

9. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w prasie, telewizji i Internecie oraz podczas wystawy pokonkursowej i we wszystkich publikacjach związanych z konkursem.

10. Organizator oświadcza, że nadesłane na konkurs prace nie będą wykorzystywane do celów komercyjnych, sprzecznych z ideą konkursu.

11. Prace będą oceniane przez jury złożone z redaktorów Fotopolis.pl.

12. W konkursie zostaną przyznana zostanie nagroda w postaci aparatu cyfrowego Sigma DP1 ufundowanego przez dystrybutora marki firmę K-Consult występującego pod nazwą Sigma Pro Centrum. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień wybranym zgłoszeniom. Nagrody zostaną wysłane pocztą lub będą do odebrania w siedzibie redakcji fotopolis.pl.

Terminarz konkursu

nadsyłanie prac: 23-31 maja 2008

obrady jury: 3 czerwca 2008

ogłoszenie wyników: 4 czerwca 2008

Redakcja zastrzega sobie prawo do przesunięcia terminu ogłoszenia wyników.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zapraszamy!

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Bywa piękna i nastrojowa, czasem groźna i niebezpieczna, ale zawsze niezwykle fotogeniczna. Zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji konkursu fotografii...
51
4
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
39
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)