BZWBK Press Foto 2008 rozpoczęta

To już czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej - BZWBK Press Foto organizowanego przez Bank Zachodni WBK. Konkurs jest otwarty, ale osoby biorące w nim udział muszą zawodowo zajmować się fotografią prasową. Tak jak w poprzednim roku na autora najlepszego zdjęcia czeka 15 000 złotych, a łączna pula nagród to 70 000.
Głównym celem konkursu jest prezentacja najlepszej polskiej fotografii prasowej, która dokumentuje ważne problemy i wydarzenia społeczne tak w Polsce, jak i na świecie oraz pokazuje wszelkie aspekty życia społecznego. Jak napisali organizatorzy Konkurs jest też promocją idei humanitaryzmu oraz działań mających na celu wsparcie najuboższych grup społecznych. Służy temu celowi specjalna nagroda „Warto być razem” przyznawana przez organizatora, którą otrzymuje nie tylko reporter, ale i osoba lub organizacja, będąca bohaterem zdjęcia. Nagradzane jest zdjęcie lub zdjęcia dokumentujące szczególne zaangażowanie w sprawy społeczne – pomoc ludziom najbardziej tego potrzebującym.

W tym roku w gronie jury zasiądą: Mariusz Forecki z agencji TamTam, Michał Sadowski z "Rzeczpospolitej", Wojciech Rzążewski z "Faktu", Krzysztof Miller z "Gazety Wyborczej" i Marcin Kapica z tygodnika "Przekrój".

Po zakończeniu konkursu, zdjęcia laureatów zostaną pokazane w ośmiu polskich miastach na cyklu wystaw plenerowych. Od czerwca do listopada wystawa odwiedzi: Warszawę, Gdynię, Kraków, Zakopane, Lublin, Poznań, Łódź, Wrocław. Nowością, w stosunku do edycji zeszłorocznych, jest dodatkowy cykl wystaw, które zostaną zorganizowane w lokalnych ośrodkach kultury w kilkunastu galeriach na terenie całego kraju.REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs fotografii ma charakter otwarty.
2. Udział w konkursie jest bezpłatny.
3. Nadsyłane zdjęcia muszą być wykonane pomiędzy 19 maja 2007 roku a 15 maja 2008 roku, a w przypadku fotoreportaży muszą one być ukończone przed 15 maja 2008 roku. Do konkursu nie można zgłaszać prac nadesłanych do poprzednich edycji Konkursu Fotografii BZWBK Press Foto.
4. Prace do konkursu można zgłaszać w następujących kategoriach:
  • "C" - Cywilizacja (przejawy cywilizacyjnej działalności człowieka - kultura, sztuka, nauka, technika)
  • "P" - Portrety (portrety osób znanych i nieznanych
  • portrety społeczne miejsc, grup społecznych)
  • "S" - Społeczeństwo (zdjęcia przedstawiające aspekty życia codziennego)
  • "SP" - Sport (wydarzenia sportowe, sport w życiu codziennym, życie codzienne w sporcie)
  • "W" - Wydarzenia (zdjęcia z ważnych i mniej ważnych wydarzeń krajowych i zagranicznych)."PR" - Przyroda i środowisko naturalne
5. W każdej z kategorii można nadsyłać zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże. Każde zdjęcie może być zgłoszone do konkursu tylko w jednej kategorii.
6. Zdjęcia nadesłane na konkurs mogą być wykonane w technice czarno-białej lub kolorowej.
7. Fotoreportaż może się składać maksymalnie z 8 (ośmiu) zdjęć.
8. Zdjęcia zgłoszone do konkursu mogą być umieszczane w formie plików cyfrowych na wskazanym przez organizatora konkursu serwerze ftp lub nadsyłane na płytach CD (rozdzielczość 300 dpi).
9. Do konkursu dopuszcza się wyłącznie zdjęcia będące efektem jednokrotnej ekspozycji. Fotomontaże, wielokrotna ekspozycja i zdjęcia manipulowane cyfrowo będą dyskwalifikowane.
10. Wraz ze zgłoszeniem zdjęć do konkursu ich autor lub reprezentujący go podmiot musi wysłać na adres wskazany przez organizatora w zamkniętej, opatrzonej godłem autora kopercie, czytelnie wypełnioną kartę zgłoszeniową konkursu (godło jako dopisek na kopercie). Kartę zgłoszenia pobierzesz tutaj.
12. Prace zgłoszone do konkursu muszą być oznaczone i opisane w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację utworu z godłem. Oznaczenie musi się składać z godła, numeru pracy oraz symbolu kategorii, na przykład: GODŁO 01W.jpg.
13. W przypadku fotoreportaży po numerze pracy powinna następować litera określająca kolejność zdjęcia w serii, na przykład: GODŁO 01AW.jpg ; GODŁO 01BW.jpg; GODŁO 01CW.jpg, itd.
14. Poza pracami zgłoszonymi do konkursu należy dołączyć w postaci elektronicznej (na serwerze ftp w katalogu OPISY lub na płycie CD razem ze zdjęciami) ich opisy w formacie Word lub .txt zawierające oznaczenie (godło, numer pracy, symbol kategorii, w przypadku fotoreportaży także literę określającą kolejność zdjęcia w serii) oraz datę wykonania zdjęcia, informację o wydarzeniu, osobach, miejscu, itp. przedstawionych na zdjęciu.
15. Płyty CD muszą być opatrzone godłem.
16. Prace należy umieszczać w katalogach kategorii, do których są zgłaszane na serwerze ftp:
ftp://62.111.230.26/
login: konkurs
hasło: konkurs
lub nadsyłać z dopiskiem "BZWBK Press Foto 2008" na adres:

GoodFellows
ul. Czeczota 8/1
02-607 Warszawa


Do konkursu zostaną dopuszczone prace spełniające wymogi regulaminu i umieszczone na serwerze ftp lub nadesłane na wskazany adres do godziny 16.00 dnia 21 maja 2008 r. (liczy się data stempla pocztowego).
18. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 czerwca 2008 roku.

Nagrody

Jury przyzna następujące nagrody w konkursie:
8.1. Nagrodę główną konkursu za Zdjęcie Roku w wysokości 15.000 PLN;
8.2. Nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w każdej kategorii konkursu, osobno za zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż w wysokości 2.000 PLN;
8.3. Nagrody za zajęcie drugiego miejsca w każdej kategorii konkursu, osobno za zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż w wysokości 1.000 PLN;
8.4. Nagrody za zajęcie trzeciego miejsca w każdej kategorii konkursu, osobno za zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż w wysokości 500 PLN]
Dodatkowo:
  • Bank Zachodni WBK przyzna specjalną nagrodę "Warto być razem" za zdjęcie pojedyncze lub fotoreportaż w wysokości 10.000 PLN
  • Dziennik "Rzeczpospolita" przyzna specjalną nagrodę za zdjęcie pojedyncze lub fotoreportaż w wysokości 10.000 PLN

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.bzwbkpressfoto.pl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Album „Modern Spaces“ Nicolasa Grospierre’a to fotograficzny pomnik modernistycznej architektury
19 Lis 2018
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Warszawskich Targów Książki Artystycznej będzie spotkanie z polsko-francuskim fotografem Nicolasem Grospierrem, który opowie o swojej najnowszej publikacji „Modern Spaces: A Subjective Atlas of 20th-Century Interiors“.
0
„Return“ Piotra Kucia to magia fotografii otworkowej. Wenisaż wystawy już w najbliższy czwartek w Szczecinie
19 Lis 2018
„Czarowanie światłem jest jedynym narzędziem w świecie filmu i fotografii, które tworzą magię obrazu“ - komentuje Piotr Kucia, autor wystawy „Return“. Wernisaż jego zdjęć otworkowych odbędzie się 22 listopada w Galerii Okręgu Szczecińskiego ZPAF.
0
Już dziś kolejne spotkanie z cyklu „Na pierwszej linii“
19 Lis 2018
Jakie są kulisy przygotowania do misji oraz w jaki sposób poradzić sobie z zespołem stresu bojowego opowie były żołnierz sił specjalnych, który prosił o nieujawnianie jego personaliów. Spotkanie już dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego.
0
Skylum wspólnie z EyeEm wystartowali z międzynarodowym stypendium dla fotografów
19 Lis 2018
Jesteś fotografem z kreatywną wizją i ciekawym portfolio? Koniecznie powinieneś zainteresować się nowym stypendium tworzonym przez firmę Skylum i serwisem EyeEm. Do wygrania 1000 dolarów i możliwość stworzenia autorskiego presetu, który będzie częścią programu Luminar.
0