“The Nature Photography Contest” rozstrzygnięty. Polacy wygrywają aż w dwóch kategoriach

“The Nature Photography Contest” to udany debiut w kalendarzu konkursów fotograficznych. Właśnie poznaliśmy wyniki pierwszej edycji. Wśród zwycięzców i wyróżnionych są Polacy.

Autor: Redakcja Fotopolis

16 Styczeń 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Do pierwszej edycji przyrodniczego konkursu “The Nature Photography Contest” prawie 400 fotografów zgłosiło ponad tysiąc zdjęć. Jury oceniało prace w 10 kategoriach oraz przyznało dwa tytuły - Zdjęcie Roku i Fotografa Roku. Pula nagród w konkursie to 2000 euro.

"Te fotografie to nie tylko wyjątkowe obrazy, ale także wezwanie do działania na rzecz ochrony i zachowania naszej planety. Poprzez The Nature Photography Contest staramy się rozbudzać świadomość i poczucie piękna, które nas otacza" - piszą organizatorzy.

Zdjęcie lwa morskiego fotografią roku

Prestiżowy tytuł Zdjęcie Roku 2023 powędrował do Glenna Ostle'a za fotografię "Lew morski w Los Islotes". Jury doceniło uchwycenie dokładnego momentu, kiedy lew morski wydaje się pozować przed ławicą ryb, która tworzy niepowtarzalne naturalne tło. Oprócz tytułu Glenn Ostle otrzymał 1000 euro.

Zdjęcie Roku 2023 / "Lew morski w Los Islotes" fot. Glenn Ostle / The Nature Photography Contest

Alain Schroeder Fotografem Roku 2023

Ważnym wyróżnieniem, choć bez nagrody pieniężnej, jest w tym konkursie tytuł Fotografa Roku. Przyznawany jest uczestnikowi, który najbardziej wyróżnia się w różnych kategoriach swoimi umiejętnościami, kreatywnością i pasją do fotografii.

Jury uznało, że na tytuł Fotografa Roku 2023 zasłużył Alain Schroeder, który zwyciężył także w kategorii "Wspólna planeta". W ramach nowo zdobytego tytułu, Alain będzie odpowiedzialny za podjęcie decyzji o kraju, w którym zostanie zasadzonych prawie 400 drzew w ramach współpracy konkursu z One Tree Planted.

Fotograf Roku 2023 / fot. Alain Schroeder / The Nature Photography Contest

Zwycięzcy 10 kategorii - wśród nich Marek Biegalski i Adrian Truchta

Jury konkursu “The Nature Photography Contest” wyłoniło także zwycięzców każdej z 10 kategorii. Fotografowie, którzy zajęli pierwsze miejsca otrzymali nagrody w wysokości 100 euro.

I miejsce w kat. Krajobraz naturalny / "Płonący kwiat" fot. Marek Biegalski  / The Nature Photography Contest

I miejsce w kat. Makrofotografia / "Marzyciel – Philaeus chrysops" fot. Adrian Truchta / The Nature Photography Contest

Cieszy nas, że wśród nagrodzonych uczestników znalazło się dwóch Polaków. W kategorii Krajobraz naturalny zwyciężył Marek Biegalski za zdjęcie rzeki lodowcowej pt. “Płonący kwiat” wykonane w Islandii, natomiast w kategorii Makrofotografia Adrian Truchta za zdjęcie pająka pt. "Marzyciel".

Poniżej prezentujemy galerię wszystkich dziesięciu zwycięskich zdjęć. 

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

The Nature Photography Contest - wyróżnienia dla Polaków

Poza zwycięską dwójką, w gronie finalistów konkursu znaleźli się także Robert Bogacz w kat. Ptaki, Łukasz Maliszewski w kat. Życie roślin oraz Małgorzata Piechota i Robert Bogacz w kat. Dzika przyroda. Gratulujemy!

Wyróżnienie w kat. Ptaki / fot. Robert Bogacz / The Nature Photography Contest

Wyróżnienie w kat. Życie roślin / fot. Łukasz Maliszewski / The Nature Photography Contest

Wyróżnienie w kat. Dzika przyroda / fot. Małgorzata Piechota / The Nature Photography Contest

Wyróżnienie w kat. Dzika przyroda / fot. Robert Bogacz / The Nature Photography Contest

 

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
World Press Photo 2024 rozstrzygnięte - oto zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
World Press Photo 2024 rozstrzygnięte - oto zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
Poznaliśmy laureatów największego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku główną nagrodę zdobył Mohammed Salem za przejmujące zdjęcie dokumentujące konflikt w Strefie...
23
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Po paru latach podróży, podczas których przemierzył tysiące kilometrów i sfotografował około 500 prowincjonalnych miejscowości, Marcin Urbanowicz kończy swoją prace nad książką fotograficzną...
24
Efemeryczność fotografii ulicznej - malarski street Brada Jonesa
Efemeryczność fotografii ulicznej - malarski street Brada Jonesa
Jego zdjęcia porównywane są do malarstwa. Gra światłocieniem i planami, wypatrując surrealizmu w codziennych scenach ulicznych. Brad Jones od dwunastu lat mieszka...
11