To trzeba zobaczyć. Najlepsze podniebne zdjęcia 2016 roku wg Dronestagram

Miliony udostępnionych zdjęć, a spośród nich właśnie te. Koniecznie zobaczcie 20 najlepszych fotografii wykonanych dronami, które zostały wybrane spośród wszystkich zdjęć opublikowanych w serwisie Dronestagram w 2016 roku.

0
Michał Chrzanowski
20 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć wiele osób wciąż patrzy na zdjęcia wykonywane dronami z przymrużeniem oka, ta dziedzina fotografii zyskuje coraz większą popularność i rzeszę zwolenników. W efekcie co rusz powstają inicjatywy, wydarzenia i platformy zrzeszające społeczność użytkowników dronów. Jednym z takich serwisów jest Dronestagram, który jest kierowany do wszystkich entuzjastów fotografowania z lotu ptaka. Tradycją już jest, że każdego roku edytorzy platformy prezentują galerię podsumowującą dany rok. Tym razem otrzymujemy 20 wyjątkowych fotografii, które zostały pieczołowicie wyselekcjonowane spośród milionów zdjęć opublikowanych na łamach serwisu.

Wybrane zdjęcia podkreślają piękno fotografii lotniczej w kilku dziedzinach: sportu, podróży, krajobrazu, dziedzictwa kultury czy w końcu rolnictwa. W tym roku znowu byliśmy zaskoczeni jakością i tematyką przesyłanych zdjęć. W imieniu całego zespołu chcielibyśmy podziękować wszystkim fotografom za pokazanie światu potęgi jaką są drony - powiedzieli edytorzy serwisu Dronestagram.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Dronestagram to nie tylko serwis fotograficzny. Platforma jest także organizatorem konkursu International Drone Photography Contest, gdzie wybierane są najlepsze zdjęcia wykonane za pomocą dronów. Co więcej, zgłoszone fotografie ocenia jury składające się między innymi z dyrektorów i fotoedytorów magazynu National Geographic.

Jeśli więc interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie serwis Dronestagram. Codziennie znajdziecie tam informacje o konkursie jak również nowe, inspirujące zdjęcia z całego świata wykonane z podniebnej perspektywy.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
„Miłość ma wiele twarzy, ale tylko jedno imię”. Najnowszy kalendarz Pirelli, za którego kształt odpowiadał Paolo Roversi to próba odnalezienia szekspirowskiej...
79
8
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Ten konkurs ma nie tylko uczcić pamięć legendy fotoreportażu wojennego, lecz także inspirować, by podążać jego reporterskim śladem. Oto najlepsze zdjęcia...
334
7
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jego głównym przedmiotem badań fotograficznych był od zawsze człowiek, a szczególnie człowiek w mieście. Jean-Marc Caracci ukuł nawet specjalne wyrażenie: „byt...
1
4
Powiązane artykuły