Natura na luzie, czyli najlepsze zdjęcia z Comedy Wildlife Photography Awards 2016

Natura na luzie, czyli najlepsze zdjęcia z Comedy Wildlife Photography Awards 2016

Jeżeli uważacie, że w fotografii brakuje uśmiechu, zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od dwóch lat nagradza najzabawniejsze zdjęcie przyrodnicze.

Comedy Wildlife Photography Awards to jeden z najnowszych konkursów fotograficznych, które zyskały międzynarodowy rozgłos. W tym roku odbyła się dopiero jego druga edycja, mimo to nie brakowało w niej humorystycznych zdjęć, są sednem wydarzenia. Organizatorem wydarzenia jest fotograf Paul Joynson-Hicks, według którego w tradycyjnych konkursach przyrodniczych brakowało zabawnych zdjęć. Postanowił więc sam stworzyć plebiscyt, który z uśmiechem podchodziłby do tematu fotografowania dzikich zwierząt.

W tym roku zdjęcia rywalizowały ze sobą w 6 kategoriach, spośród których jury wybrało kilkadziesiąt finałowych fotografii, które powalczą o nagrodę Grand Prix. Autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma możliwość wzięcia udziału w tygodniowym safari fotograficznym w Kenii oraz aparat Nikon D810 wraz z obiektywem Nikkor AF-S 24-120 mm f/4G ED VR.

Zobacz wszystkie zdjęcia (40)

Nazwisko zwycięzcy poznamy niebawem, a już teraz organizatorzy udostępnili galerię 40 najlepszych zdjęć z poszczególnych kategorii, które możecie zobaczyć w powyższej galerii.

Na razie nie ma informacji o naborach do kolejnej edycji konkursu, jednak prawdopodobnie tak jak w przypadku dwóch ostatnich edycji, rozpoczną się one na wiosnę.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem comedywildlifephoto.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Zeiss Otus 100 mm f/1.4 - nowy król obiektywów portretowych?
25 Kwi 2019
Nowy pełnoklatkowy obiektyw z serii Otus, kierowany do użytkowników lustrzanek Canon i Nikon oferować ma wszystko, by jakość wykonywanych z jego pomocą portretów stała na jak najwyższym poziomie.
0
Bowens zapowiada powrót z pełną mocą - nowe głowice i szereg akcesoriów
24 Kwi 2019
Drugie życie Bowensa nabiera tempa pod nowym kierownictwem. Producent pokazuje głowicę studyjną i zapowiada nowe akcesoria, które pojawić mają się na przestrzeni bieżącego roku.
0
Bezlusterkowce wygryzają lustrzanki? Zobaczcie czym zrobiono zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2019
24 Kwi 2019
Czy ma znaczenie czym fotografujemy? Wszystko zależy od umiejętności i efektów. Zobaczcie więc, co do pracy wybierają zawodowcy nagrodzeni w tegorocznej edycji World Press Photo.
5
Wiosenne zestawy Irix i Genesis Gear - dla miłośników makro i panoram
24 Kwi 2019
Jeżeli w tym sezonie zamierzaliście poważnie wziąć się za fotografię makro, lub zdjęcia panoramiczne, zestawy Irix i Genesis Gear to coś właśnie dla Was. W ofercie modele 11 mm f/4, 15 mm f/2.4, 150 mm f/2.8 oraz specjalne akcesoria.
0