Natura na luzie, czyli najlepsze zdjęcia z Comedy Wildlife Photography Awards 2016

Jeżeli uważacie, że w fotografii brakuje uśmiechu, zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od dwóch lat nagradza najzabawniejsze zdjęcie przyrodnicze.

1
Maciej Luśtyk
10 Październik 2016
Artykuł na: 9-16 minut

Comedy Wildlife Photography Awards to jeden z najnowszych konkursów fotograficznych, które zyskały międzynarodowy rozgłos. W tym roku odbyła się dopiero jego druga edycja, mimo to nie brakowało w niej humorystycznych zdjęć, są sednem wydarzenia. Organizatorem wydarzenia jest fotograf Paul Joynson-Hicks, według którego w tradycyjnych konkursach przyrodniczych brakowało zabawnych zdjęć. Postanowił więc sam stworzyć plebiscyt, który z uśmiechem podchodziłby do tematu fotografowania dzikich zwierząt.

W tym roku zdjęcia rywalizowały ze sobą w 6 kategoriach, spośród których jury wybrało kilkadziesiąt finałowych fotografii, które powalczą o nagrodę Grand Prix. Autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma możliwość wzięcia udziału w tygodniowym safari fotograficznym w Kenii oraz aparat Nikon D810 wraz z obiektywem Nikkor AF-S 24-120 mm f/4G ED VR.

Zobacz wszystkie zdjęcia (40)

Nazwisko zwycięzcy poznamy niebawem, a już teraz organizatorzy udostępnili galerię 40 najlepszych zdjęć z poszczególnych kategorii, które możecie zobaczyć w powyższej galerii.

Na razie nie ma informacji o naborach do kolejnej edycji konkursu, jednak prawdopodobnie tak jak w przypadku dwóch ostatnich edycji, rozpoczną się one na wiosnę.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem comedywildlifephoto.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
148
0
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
189
3
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na podium
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na...
Konkurs MonoVisions już od trzech lat nagradza najlepsze monochromatyczne fotografie z całego świata. Właśnie poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji. Wśród nich...
105
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)