Natura na luzie, czyli najlepsze zdjęcia z Comedy Wildlife Photography Awards 2016

Jeżeli uważacie, że w fotografii brakuje uśmiechu, zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od dwóch lat nagradza najzabawniejsze zdjęcie przyrodnicze.

1
Maciej Luśtyk
10 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Comedy Wildlife Photography Awards to jeden z najnowszych konkursów fotograficznych, które zyskały międzynarodowy rozgłos. W tym roku odbyła się dopiero jego druga edycja, mimo to nie brakowało w niej humorystycznych zdjęć, są sednem wydarzenia. Organizatorem wydarzenia jest fotograf Paul Joynson-Hicks, według którego w tradycyjnych konkursach przyrodniczych brakowało zabawnych zdjęć. Postanowił więc sam stworzyć plebiscyt, który z uśmiechem podchodziłby do tematu fotografowania dzikich zwierząt.

W tym roku zdjęcia rywalizowały ze sobą w 6 kategoriach, spośród których jury wybrało kilkadziesiąt finałowych fotografii, które powalczą o nagrodę Grand Prix. Autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma możliwość wzięcia udziału w tygodniowym safari fotograficznym w Kenii oraz aparat Nikon D810 wraz z obiektywem Nikkor AF-S 24-120 mm f/4G ED VR.

Zobacz wszystkie zdjęcia (40)

Nazwisko zwycięzcy poznamy niebawem, a już teraz organizatorzy udostępnili galerię 40 najlepszych zdjęć z poszczególnych kategorii, które możecie zobaczyć w powyższej galerii.

Na razie nie ma informacji o naborach do kolejnej edycji konkursu, jednak prawdopodobnie tak jak w przypadku dwóch ostatnich edycji, rozpoczną się one na wiosnę.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem comedywildlifephoto.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
38
1
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
22
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
184
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)