Konkurs „Z podróży koleją” – poznaliśmy zwycięzców

Konkurs „Z podróży koleją” – poznaliśmy zwycięzców

Ponad 1300 nadesłanych zdjęć - każde prezentujące kolej w jej różnorakiej odsłonie. Spośród wszystkich zgłoszeń najlepszą okazała się fotografia „Lekcja proporcji” autorstwa Sebastiana Łuczywo.

Zakończył się I etap konkursu fotograficznego „Z podróży koleją”. Jego celem było promowanie wakacyjnego podróżowania koleją. W ciągu dwóch miesięcy do organizatorów napłynęło ponad 1300 prac. Na początku września Jury wybrało 3 zwycięzców i przyznało 9 wyróżnień.

Nagrodę Grand Prix otrzymało zdjęcie autorstwa Sebastiana Łuczywo pod tytułem „Lekcja proporcji”. Z kolei PKP Intercity przyznało nagrodę specjalną Tomaszowi Wiśniewskiemu za zdjęcie zatytułowane „Pożegnania”. Zaś nagroda specjalna od PKP S.A. trafiła do Mateusza Budzisza za pracę „Tęczowy Poznań”. Poniżej prezentujemy fotografie laureatów jak i wszystkich wyróżnionych fotografów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Wraz z początkiem października rozpoczął się II etap projektu, czyli ogólnopolska wystawa najlepszych prac konkursowych. Ekspozycję będzie można zobaczyć na największych polskich dworcach kolejowych. Poniżej szczegółowy harmonogram wystawy.

  • 28.11-11.12.2016 – Opole Gł.
  • 31.10-13.11.2016 – Warszawa Centralna
  • 1.10-15.10.2016 – Gdynia Gł.
  • 17.10-30.10.2016 – Warszawa Wschodnia
  • 14.11-27.11.2016 – Kraków Gł.
  • 12.12.2016-03.01.2017 – Wrocław Gł.

Więcej informacji na stronie www.zpodrozykoleja.pl.

zdjęcie otwierające: Monika Starzyńska "W podróży"

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Sofort teraz w nowej czarnej odsłonie
24 Wrz 2018
W połowie 2016 roku Leica aparatem Sofort zadebiutowała w świecie fotografii natychmiastowej. Wtedy też aparat był dostępny w trzech wariantach kolorystycznych - białym, pomarańczowym i miętowym. Tym razem do tego grona dołącza kolor czarny.
0
Jacob Aue Sobol: „Fotografuj jak pijany muzyk grający na pianinie“
24 Wrz 2018
„Fotografuj jak pijany muzyk grający na pianinie“ powiedział kiedyś Jacob Aue Sobol, fotograf agencji Magnum Photos. Mówiąc te słowa miał myśli fotografowanie „z ręki”, pracę z intuicją i sercem oraz decydujący moment, w którym zapominamy, że trzymamy w rękach aparat. Właśnie taka jest wystawa „With and Without You“, której wernisaż odbędzie się 28 września w Leica 6x7 Gallery Warszawa.
0
Powrót „I’m Back“. Cyfrowa przystawka do analoga jest już w fazie produkcji
24 Wrz 2018
Pamiętacie „I’m Back“ cyfrową przystawkę, która ma pozwolić na elektroniczny zapis zdjęć wykonanych przy użyciu starych analogowych aparatów. Teraz projekt znalazł się na etapie produkcji i wszystko jest na dobrej drodze, by akcesorium trafiło do sprzedaży.
1
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0