Insight Astronomy Photographer of the Year 2016 - zobaczcie najlepsze prace

Poznaliśmy finalistów konkursu IAPY 2016. Zobaczcie prace, które powalczą o tytuł astrofotografii roku i nagrodę pieniężną o wysokości aż 10 tys. funtów.

0
Maciej Luśtyk
28 Lipiec 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Organizowany przez Royal Museums Greenwich konkurs Insight Astronomy Photographer of the Year już od 7 lat cieszy się opinią najbardziej prestiżowego konkursu poświęconego astrofotografii. Przez lata przyciągał zarówno profesjonalistów, jak i początkujących fotografów, a w finałowe galerie zawsze skupiały wyjątkowe prace.

Zachęceni dużym zainteresowaniem organizatorzy, postanowili w tym roku 4-krotnie zwiększyć wartość głównej nagrody, która teraz wynosi aż £10 000. To więcej niż przyznawane jest głównemu laureatowi konkursu World Press Photo.

Jurorzy opowiadają o tegorocznej edycji konkursu

Czy zdjęcia nadsyłane na konkurs zasługują na tak wysoką nagrodę? Oceńcie sami, oglądając poniższą galerię 32 zdjęć, które jury zakwalifikowało do finału. Niestety wśród osób walczących o laur astrofotografa roku zabrakło w tym roku Polaków.

Zobacz wszystkie zdjęcia (30)

Ostateczne wyniki konkursu poznamy 15 września, a dwa dni później w londyńskim Royal Observatory Greenwich rusza wystawa pokonkursowa, na której zobaczymy wszystkie wyróżnione prace.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem rmg.co.uk.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Fotografia artystyczna ma się dobrze. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z LensCulture Art Photography Awards 2019
Fotografia artystyczna ma się dobrze. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z LensCulture Art Photography...
Co roku serwis Lensculture wyłania najlepsze zdjęcia swoich użytkowników w ramach kilku konkursów tematycznych. Zobaczcie fotografie artystyczne, które w tym roku...
13
0
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
149
1
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
190
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)