Insight Astronomy Photographer of the Year 2016 - zobaczcie najlepsze prace

Poznaliśmy finalistów konkursu IAPY 2016. Zobaczcie prace, które powalczą o tytuł astrofotografii roku i nagrodę pieniężną o wysokości aż 10 tys. funtów.

0
Maciej Luśtyk
28 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany przez Royal Museums Greenwich konkurs Insight Astronomy Photographer of the Year już od 7 lat cieszy się opinią najbardziej prestiżowego konkursu poświęconego astrofotografii. Przez lata przyciągał zarówno profesjonalistów, jak i początkujących fotografów, a w finałowe galerie zawsze skupiały wyjątkowe prace.

Zachęceni dużym zainteresowaniem organizatorzy, postanowili w tym roku 4-krotnie zwiększyć wartość głównej nagrody, która teraz wynosi aż £10 000. To więcej niż przyznawane jest głównemu laureatowi konkursu World Press Photo.

Jurorzy opowiadają o tegorocznej edycji konkursu

Czy zdjęcia nadsyłane na konkurs zasługują na tak wysoką nagrodę? Oceńcie sami, oglądając poniższą galerię 32 zdjęć, które jury zakwalifikowało do finału. Niestety wśród osób walczących o laur astrofotografa roku zabrakło w tym roku Polaków.

Zobacz wszystkie zdjęcia (30)

Ostateczne wyniki konkursu poznamy 15 września, a dwa dni później w londyńskim Royal Observatory Greenwich rusza wystawa pokonkursowa, na której zobaczymy wszystkie wyróżnione prace.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem rmg.co.uk.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
WPC to konkurs fotograficzny odmienny od tego, do czego przywykliśmy. Zamiast pojedynczych zgłoszeń, rywalizują w nich drużyny profesjonalnych fotografów...
46
1
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Dobiegła końca 9. edycja konkursu Leica Street Photo. Jury wybrało 18 laureatów, których zdjęcia już od 24 stycznia będzie można oglądać w warszawskiej Leica 6x7...
113
4
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Wśród wyróżnionych fotografów w międzynarodowym konkursie fotografii czarno-białej kolejny raz znalazło się duże grono polskich twórców. Zobaczcie najlepsze...
1
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)