Ukryte piękno ptasich piór w obiektywie fotografa National Geographic

Ukryte piękno ptasich piór w obiektywie fotografa National Geographic

Robert Clark jest autorem kilkudziesięciu okładek magazynu National Geographic i setek zdjęć, które ilustrowały pojawiające się w nim artykuły. Najnowsza książka fotografa odkrywa hipnotyczne piękno i funkcjonalność pozornie prostej rzeczy - ptasich piór.

Portfolio Roberta Clarka pokrywa wyjątkowo szeroki zakres dziedzin fotografii. Od zdjęć przyrodniczych, przez reportaż, portrety, fotografię sportową, ilustracyjną aż po zdjęcia kulinarne i produktowe. Na koncie ma publikacje w najbardziej prestiżowych magazynach na świecie, w tym kilkadziesiąt zleceń zrealizowanych na zlecenie National Geographic, z którym to tytułem od kilkunastu lat stale współpracuje.

Jego najnowszy projekt skupia się jednak na rzeczy pozornie dużo bardziej subtelnej niż zwykle fotografowane tematy. Album “Feathers: Displays of Brilliant Plumage” na ponad 170 stronach odkrywa przed nami piękno ptasich piór z całego świata.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

Z pozoru banalny temat, w publikacji Clarka nabiera ciekawego kształtu. Oprócz starannie przygotowanych fotografii, przy każdym zdjęciu znajdziemy opis funkcji jaką pełni dane pióro i ogólną charakterystykę gatunku, do którego należy. Jak się okazuje, kolor i rodzaj upierzenia ma więcej znaczenia nić mogło nam się wydawać.

Książka Roberta Clarka to kolejna publikacja, która pozwoli pochylić się nad pięknem i złożonością świata naturalnego, a także świetny prezent dla wszystkich miłośników ptaków, osób zainteresowanych historią naturalną i fotografów makro.

Album o wymiarach 18 x 23 cm, wydany nakładem wydawnictwa Chronicle Books dostępny jest w sprzedaży w cenie $30.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem chroniclebooks.com. Nie zapomnijcie odwiedzić też strony autora na robertclark.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Żyjesz z pasją? Pokaż ją z Samyangiem AF 14 mm f/2.8 i wygraj swój własny egzemplarz
20 Paź 2018
Wspólnie z Foto-Techniką, wyłącznym dystrybutorem marki Samyang w Polsce, wystartowaliśmy z wyjątkowym konkursem, w którym będziecie mogli sprawdzić w boju wysokiej jakości, szerokokątny obiektyw Samyang AF 14 mm f/2.8. Autor najlepszego testu otrzyma swój własny egzemplarz tego modelu z mocowaniem Nikon lub Canon.
0
Zawiedzeni możliwościami filmowymi Canona EOS R? Magic Lantern już nad nim pracuje
19 Paź 2018
Oprogramowanie Magic Lantern znane jest chyba wszystkim, którzy na przestrzenie ostatniej dekady zgłębiali temat filmowania lustrzankami Canona. W przypadku niektórych modeli pozwala ono diametralnie rozszerzyć możliwości filmowe aparatu. Teraz jego twórcy biorą na warsztat model EOS R.
1
Magda Franczak, „Kaduk“ - najnowsza wystawa w ramach projektu „Żywe Archiwa”
19 Paź 2018
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na kolejną odsłonę projektu „Żywe Archiwa”. Nowa wystawa „Kaduk“ jest pod wieloma względami inna od wcześniejszych. Magdalena Franczak podjęła się reinterpretacji zbioru anonimowych portretów ocalonych od zapomnienia.
0
Amundsen Photo Awards - pozostał miesiąc na zgłaszanie prac
19 Paź 2018
“Poszukujemy zdjęć nietuzinkowych, odkrywających nieznane, wyjątkowych w formie i przekazie. Nie tylko z najodleglejszych zakątków świata” - mówią organizatorzy konkursu. Amundsen Photo Awards czeka na zgłoszenia jeszcze do 18 listopada.
0