Ukryte piękno ptasich piór w obiektywie fotografa National Geographic

Ukryte piękno ptasich piór w obiektywie fotografa National Geographic

Robert Clark jest autorem kilkudziesięciu okładek magazynu National Geographic i setek zdjęć, które ilustrowały pojawiające się w nim artykuły. Najnowsza książka fotografa odkrywa hipnotyczne piękno i funkcjonalność pozornie prostej rzeczy - ptasich piór.

Portfolio Roberta Clarka pokrywa wyjątkowo szeroki zakres dziedzin fotografii. Od zdjęć przyrodniczych, przez reportaż, portrety, fotografię sportową, ilustracyjną aż po zdjęcia kulinarne i produktowe. Na koncie ma publikacje w najbardziej prestiżowych magazynach na świecie, w tym kilkadziesiąt zleceń zrealizowanych na zlecenie National Geographic, z którym to tytułem od kilkunastu lat stale współpracuje.

Jego najnowszy projekt skupia się jednak na rzeczy pozornie dużo bardziej subtelnej niż zwykle fotografowane tematy. Album “Feathers: Displays of Brilliant Plumage” na ponad 170 stronach odkrywa przed nami piękno ptasich piór z całego świata.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

Z pozoru banalny temat, w publikacji Clarka nabiera ciekawego kształtu. Oprócz starannie przygotowanych fotografii, przy każdym zdjęciu znajdziemy opis funkcji jaką pełni dane pióro i ogólną charakterystykę gatunku, do którego należy. Jak się okazuje, kolor i rodzaj upierzenia ma więcej znaczenia nić mogło nam się wydawać.

Książka Roberta Clarka to kolejna publikacja, która pozwoli pochylić się nad pięknem i złożonością świata naturalnego, a także świetny prezent dla wszystkich miłośników ptaków, osób zainteresowanych historią naturalną i fotografów makro.

Album o wymiarach 18 x 23 cm, wydany nakładem wydawnictwa Chronicle Books dostępny jest w sprzedaży w cenie $30.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem chroniclebooks.com. Nie zapomnijcie odwiedzić też strony autora na robertclark.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Nowości Aputure - wszechstronna lampa LED Light Storm LS CS120 d II oraz softboksy
16 Sty 2019
Na polskim rynku pojawiły się właśnie nowe produkty z oferty Aputure. Wśród nich m.in. nowa generacja jednej z najciekawszych LED-owych lamp światła ciągłego na rynku.
0
CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji
16 Sty 2019
Pokazany rok temu moduł CamFi Pro obiecywał najwygodniejszy bezprzewodowy tethering na rynku. Kwestią zaburzającą workflow była jednak konieczność eksportu przesłanych zdjęć do zewnętrznych aplikacji. Teraz nareszcie materiał możemy bezpośrednio przesyłać m.in do programów Lightroom i Capture One.
0
#StudioEOSR - oznacz zdjęcia i wygraj udział w warsztatach fotografii studyjnej!
16 Sty 2019
Chcesz poznać specyfikę profesjonalnej pracy w studio i możliwości najnowszego bezlusterkowca Canon EOS R? Zobacz, jak wygrać jedno z 6 miejsc w warsztatach, które dla Was mamy.
0
Nowe obiektywy Tamron kompatybilne z bezlusterkowym systemem Nikon Z
16 Sty 2019
Aż 6 zoomów Tamrona otrzymało nową aktualizację, dzięki której obiektywy staną się w pełni kompatybilne z Nikonem Z6 i Z7 oraz adapterem FTZ.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!