Ukryte piękno ptasich piór w obiektywie fotografa National Geographic

Ukryte piękno ptasich piór w obiektywie fotografa National Geographic

Robert Clark jest autorem kilkudziesięciu okładek magazynu National Geographic i setek zdjęć, które ilustrowały pojawiające się w nim artykuły. Najnowsza książka fotografa odkrywa hipnotyczne piękno i funkcjonalność pozornie prostej rzeczy - ptasich piór.

Portfolio Roberta Clarka pokrywa wyjątkowo szeroki zakres dziedzin fotografii. Od zdjęć przyrodniczych, przez reportaż, portrety, fotografię sportową, ilustracyjną aż po zdjęcia kulinarne i produktowe. Na koncie ma publikacje w najbardziej prestiżowych magazynach na świecie, w tym kilkadziesiąt zleceń zrealizowanych na zlecenie National Geographic, z którym to tytułem od kilkunastu lat stale współpracuje.

Jego najnowszy projekt skupia się jednak na rzeczy pozornie dużo bardziej subtelnej niż zwykle fotografowane tematy. Album “Feathers: Displays of Brilliant Plumage” na ponad 170 stronach odkrywa przed nami piękno ptasich piór z całego świata.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

Z pozoru banalny temat, w publikacji Clarka nabiera ciekawego kształtu. Oprócz starannie przygotowanych fotografii, przy każdym zdjęciu znajdziemy opis funkcji jaką pełni dane pióro i ogólną charakterystykę gatunku, do którego należy. Jak się okazuje, kolor i rodzaj upierzenia ma więcej znaczenia nić mogło nam się wydawać.

Książka Roberta Clarka to kolejna publikacja, która pozwoli pochylić się nad pięknem i złożonością świata naturalnego, a także świetny prezent dla wszystkich miłośników ptaków, osób zainteresowanych historią naturalną i fotografów makro.

Album o wymiarach 18 x 23 cm, wydany nakładem wydawnictwa Chronicle Books dostępny jest w sprzedaży w cenie $30.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem chroniclebooks.com. Nie zapomnijcie odwiedzić też strony autora na robertclark.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty
21 Sie 2018
Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.
0
Ruszył Wyjątkowy Konkurs Fotograficzny National Geographic. Do wygrania aparaty, kamery sportowe i publikacja w kalendarzu
21 Sie 2018
Właśnie ruszyła 8. edycja Wyjątkowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez National Geographic i Cyfrowy Polsat. Na uczestników czekają cztery kategorie i wiele ciekawych nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2018 roku.
0
Yongnuo YN 50 mm f/1.4N E - nowy jasny standard do systemu Nikona
21 Sie 2018
Nikoniarze mają się z czego cieszyć. Po wczorajszej premierze szerokokątnego Samyanga, otrzymują kolejny ciekawy obiektyw, który nie nadszarpnie ich budżetu. Oto jasny standard Yongnuo w wersji z bagnetem Nikon F.
0
Samyang AF 14 mm f/2.8 F - szeroki kąt z autofokusem teraz także do aparatów Nikon
20 Sie 2018
Na początku stycznia Samyang pokazał pierwszy w swojej historii obiektyw z autofokusem do lustrzankowego systemu Canon EF. Teraz w ofercie pojawiła się także długo oczekiwana wersja dla nikoniarzy.
0