Ukryte piękno ptasich piór w obiektywie fotografa National Geographic

Ukryte piękno ptasich piór w obiektywie fotografa National Geographic

Robert Clark jest autorem kilkudziesięciu okładek magazynu National Geographic i setek zdjęć, które ilustrowały pojawiające się w nim artykuły. Najnowsza książka fotografa odkrywa hipnotyczne piękno i funkcjonalność pozornie prostej rzeczy - ptasich piór.

Portfolio Roberta Clarka pokrywa wyjątkowo szeroki zakres dziedzin fotografii. Od zdjęć przyrodniczych, przez reportaż, portrety, fotografię sportową, ilustracyjną aż po zdjęcia kulinarne i produktowe. Na koncie ma publikacje w najbardziej prestiżowych magazynach na świecie, w tym kilkadziesiąt zleceń zrealizowanych na zlecenie National Geographic, z którym to tytułem od kilkunastu lat stale współpracuje.

Jego najnowszy projekt skupia się jednak na rzeczy pozornie dużo bardziej subtelnej niż zwykle fotografowane tematy. Album “Feathers: Displays of Brilliant Plumage” na ponad 170 stronach odkrywa przed nami piękno ptasich piór z całego świata.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

Z pozoru banalny temat, w publikacji Clarka nabiera ciekawego kształtu. Oprócz starannie przygotowanych fotografii, przy każdym zdjęciu znajdziemy opis funkcji jaką pełni dane pióro i ogólną charakterystykę gatunku, do którego należy. Jak się okazuje, kolor i rodzaj upierzenia ma więcej znaczenia nić mogło nam się wydawać.

Książka Roberta Clarka to kolejna publikacja, która pozwoli pochylić się nad pięknem i złożonością świata naturalnego, a także świetny prezent dla wszystkich miłośników ptaków, osób zainteresowanych historią naturalną i fotografów makro.

Album o wymiarach 18 x 23 cm, wydany nakładem wydawnictwa Chronicle Books dostępny jest w sprzedaży w cenie $30.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem chroniclebooks.com. Nie zapomnijcie odwiedzić też strony autora na robertclark.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Trwa Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej. Zobacz co przygotowali organizatorzy
25 Kwi 2019
To już czwarta edycja Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Święto fotografowania camerą obscurą potrwa w Brzegu w województwie opolskim jeszcze do niedzieli 28 kwietnia.
0
Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD - wszechstronny zoom do Canona i Nikona
25 Kwi 2019
Wyrazisty obraz, zaawansowana optyka ze stabilizacją, wydajny autofokus oraz uszczelnienia newralgicznych miejsc obiektywu - oto zaprezentowany Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD.
0
„Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet” - pokaz filmu już dziś w CK Lublin
25 Kwi 2019
Pracownia Fotografii Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na cykl filmów poświęconych fotografii - Ruchome kadry. Już dziś (25 kwietnia) o 18:00 odbędzie się pokaz filmu poświęconego legendarnej Zofii Rydet, w którym ona sama jest narratorką!
0
Zeiss Otus 100 mm f/1.4 - nowy król obiektywów portretowych?
25 Kwi 2019
Nowy pełnoklatkowy obiektyw z serii Otus, kierowany do użytkowników lustrzanek Canon i Nikon oferować ma wszystko, by jakość wykonywanych z jego pomocą portretów stała na jak najwyższym poziomie.
1