Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Travel Photographer Asia 2016 – poznaliśmy laureatów

Tysiące nadesłanych zdjęć, spośród nich najlepszą okazała się monochromatyczna fotografia autorstwa Wong Yen Sin’a. Jednak wśród prac zakwalifikowanych do ścisłego finału nie zabrakło także polskiego akcentu.

0

Autor: Michał Chrzanowski

3 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Travel Photographer Asia 2016 to stosunkowo młody konkurs fotograficzny, w którym mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Warunek jest jeden – nadesłane fotografie muszą być wykonane w Azji. 

„TPA to połączenie miłości dwóch miłości: do podróży i fotografii” – mówią organizatorzy Travel Photographer Asia.”To tak naprawdę wyjątkowy festiwal, który został stworzony wokół szerokorozumianej fotografii podróżniczej. Poza typowym konkursem przewidziane są różnego rodzaju warsztaty oraz spotkania pogłębiające wiedzę z tej dziedziny” – dodają.

fot. Wong Yen Sin - laureat nagrody Grand Prix Travel Photographer Asia 2016 

W tegorocznej edycji prace można było zgłaszać w pięciu kategoriach: Ludzie, Życie codzienne, Poczucie miejsca, Natura, Piękny dom. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć najlepszym okazała się monochromatyczna fotografia autorstwa Wong Yen Sin’a. Specjalną nagrodą został nagrodzony Kajan Madrasmail. Z kolei wyróżnienie Merit Prize przypadło Sanjay Ramani. W konkursie nie zabrakło także polskiego akcentu. W gronie finalistów znalazł się Maciej Makowski.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

50 najlepszych zdjęć tegorocznej edycji zostanie zaprezentowanych za wystawie White Box w Kuala Lumpur. Dokładna data wernisażu, jak na razie nie została podana. Więcej zdjęć laureatów, jak i wszystkich finalistów możecie znaleźć na stronie www.travelphotographerasia.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Zdjęcia Krystyny Gnass ukazują Warszawę lat 50. i 60. Prawdopodobnie nigdy nie opuściłyby domowej szafy, gdyby nie wnuczka.
62
0
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Gdy przechodzą ulicami Brazzaville i Kinszasy, nie sposób nie zwrócić na nich uwagi. O sapeurs, przedstawicielach barwnej afrykańskiej subkultury, w nowej książce fotograficznej...
21
0
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Już kilka miesięcy po największej katastrofie w historii energetyki jądrowej na otoczony drutem kolczastym teren zaczęli wracać ludzie. Niektórzy mieszkańcy Czarnobyla i okolic chcieli znów...
412
1
Powiązane artykuły