Travel Photographer Asia 2016 – poznaliśmy laureatów

Tysiące nadesłanych zdjęć, spośród nich najlepszą okazała się monochromatyczna fotografia autorstwa Wong Yen Sin’a. Jednak wśród prac zakwalifikowanych do ścisłego finału nie zabrakło także polskiego akcentu.

Autor: Michał Chrzanowski

3 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Travel Photographer Asia 2016 to stosunkowo młody konkurs fotograficzny, w którym mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Warunek jest jeden – nadesłane fotografie muszą być wykonane w Azji. 

„TPA to połączenie miłości dwóch miłości: do podróży i fotografii” – mówią organizatorzy Travel Photographer Asia.”To tak naprawdę wyjątkowy festiwal, który został stworzony wokół szerokorozumianej fotografii podróżniczej. Poza typowym konkursem przewidziane są różnego rodzaju warsztaty oraz spotkania pogłębiające wiedzę z tej dziedziny” – dodają.

fot. Wong Yen Sin - laureat nagrody Grand Prix Travel Photographer Asia 2016 

W tegorocznej edycji prace można było zgłaszać w pięciu kategoriach: Ludzie, Życie codzienne, Poczucie miejsca, Natura, Piękny dom. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć najlepszym okazała się monochromatyczna fotografia autorstwa Wong Yen Sin’a. Specjalną nagrodą został nagrodzony Kajan Madrasmail. Z kolei wyróżnienie Merit Prize przypadło Sanjay Ramani. W konkursie nie zabrakło także polskiego akcentu. W gronie finalistów znalazł się Maciej Makowski.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

50 najlepszych zdjęć tegorocznej edycji zostanie zaprezentowanych za wystawie White Box w Kuala Lumpur. Dokładna data wernisażu, jak na razie nie została podana. Więcej zdjęć laureatów, jak i wszystkich finalistów możecie znaleźć na stronie www.travelphotographerasia.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Red Bull Illume 2023 - poznaliśmy wyniki najbardziej ekstremalnego konkursu fotografii sportowej
Red Bull Illume 2023 - poznaliśmy wyniki najbardziej ekstremalnego konkursu fotografii sportowej
Konkurs Red Bull Illume co dwa lata nagradza najlepsze ujęcia sportów ekstremalnych i związanej z nimi kultury. W tym roku po raz pierwszy w historii nagrodę główną otrzymała kobieta,...
8
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Za nami kolejna edycja „komediowego” konkursu fotograficznego, poświęconego dzikiej naturze. Wśród głównych zwycięzców Comedy Wildlife Photography Award znalazł się Polak Jacek...
20
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Adra Pallon to dokumentalista, który wykorzystując fotografię i multimedia pochyla się nad problemami społecznymi w bliskim mu regionie, Galicji. 
16
Powiązane artykuły