Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nieznane zdjęcia ze sztabu kryzysowego prezydenta USA zrobione 11 września 2001 roku

Na profilu Narodowego Archiwum Stanów Zjednoczonych w serwisie Flickr udostępniono serię 356 fotografii wykonanych w sztabie kryzysowym prezydenta USA po tragicznych wydarzeniach z 11 września 2001 roku. Zobaczcie wybraną galerię zdjęć.
0

Autor: Maciej Luśtyk

28 Lipiec 2015
Artykuł na: minutę

Rząd USA opublikował serię nieznanych dotąd zdjęć zrobionych przez fotografa ówczesnego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Dicka Cheneya w dzień pamiętnych ataków terrorystycznych 11 września 2001 roku. Na specjalnym koncie Narodowego Archiwum Stanów Zjednoczonych w serwisie Flickr znajdziemy 356 fotografii ukazujących prezydenta i innych najważniejszych polityków z USA podczas obrad w sztabie kryzysowym. Poniżej znajdziecie galerię kilku wybranych przez nas zdjęć.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Mimo że same zdjęcia raczej nie pretendują do nagrody w konkursach fotografii prasowej, to stanowią świetną dokumentację tamtych chwil. Warto zwrócić uwagę na wyraz twarzy niektórych fotografowanych osób by uświadomić sobie powagę i ciężar sytuacji, z którą musieli się zmagać. Jest to też ciekawe spojrzenie na czas kiedy fotografowie pracowali jeszcze na kliszach.

Pełną galerię 365 zdjęć znajdziecie w serwisie flickr.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
103
1
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
586
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
18
0
Powiązane artykuły