Przyznano Nagrody Pulitzera 2015

Wczoraj ogłoszono laureatów tegorocznych Nagród Pulitzera. Wśród fotografów wyróżnieni zostali Daniel Berehulak, fotoreporter dziennika New York Times dokumentujący epidemię Eboli, oraz załoga gazety St.Louis Post-Dispatch, za zdjęcia przedstawiające zamieszki w Ferguson w stanie Missouri.

Autor: Maciej Luśtyk

21 Kwiecień 2015
Artykuł na: minutę

Nagroda Pulitzera to coroczna nagroda przyznawana za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury i muzyki. Wczoraj ogłoszono laureatów w 21 kategoriach, z których dwie zostały poświęcone dokonaniom na polu fotografii. Zdobywcą głównej nagrody za reportaż jest fotoreporter dziennika New York Times, Daniel Berehulak, który spędził 3 tygodnie w Afryce, dokumentując zbierającą zastraszające żniwa epidemię Eboli. Fotograf jest trzykrotnym laureatem nagrody World Press Photo. W 2011 roku nominowany był też po raz pierwszy do nagrody Pulitzera.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Z kolei fotografowie serwisu St.Louis Post-Dispatch zostali odznaczeni za najlepszy materiał newsowy, przedstawiający zamieszki i inne zdarzenia, wynikłe po zabiciu czarnoskórego nastolatka przez policję w Ferguson w stanie Missouri.

Zobacz wszystkie zdjęcia (14)

Więcej informacji o tegorocznych Nagrodach Pulitzera znajdziecie na stronie pulitzer.org

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
W tym roku nagrody Pultizera przyznano zespołom fotograficznym agencji Reuters i Getty Images oraz Marcusowi Yamowi z LA Times. Tematy przewodnie to pandemia,...
13
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
World Photography Organisation ogłosiło zwycięzców prestiżowego konkursu SWPA 2022. Oto najlepsze zdjęcia z kategorii profesjonalnej, otwartej i...
29
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
Poznaliśmy ostateczne wyniki tegorocznej, odmienionej edycji konkursu World Press Photo. Oto 4 projekty, które zdobyły główne nagrody WPP 2022.
37
Powiązane artykuły