Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Przyznano Nagrody Pulitzera 2015

Wczoraj ogłoszono laureatów tegorocznych Nagród Pulitzera. Wśród fotografów wyróżnieni zostali Daniel Berehulak, fotoreporter dziennika New York Times dokumentujący epidemię Eboli, oraz załoga gazety St.Louis Post-Dispatch, za zdjęcia przedstawiające zamieszki w Ferguson w stanie Missouri.
0

Autor: Maciej Luśtyk

21 Kwiecień 2015
Artykuł na: minutę

Nagroda Pulitzera to coroczna nagroda przyznawana za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury i muzyki. Wczoraj ogłoszono laureatów w 21 kategoriach, z których dwie zostały poświęcone dokonaniom na polu fotografii. Zdobywcą głównej nagrody za reportaż jest fotoreporter dziennika New York Times, Daniel Berehulak, który spędził 3 tygodnie w Afryce, dokumentując zbierającą zastraszające żniwa epidemię Eboli. Fotograf jest trzykrotnym laureatem nagrody World Press Photo. W 2011 roku nominowany był też po raz pierwszy do nagrody Pulitzera.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Z kolei fotografowie serwisu St.Louis Post-Dispatch zostali odznaczeni za najlepszy materiał newsowy, przedstawiający zamieszki i inne zdarzenia, wynikłe po zabiciu czarnoskórego nastolatka przez policję w Ferguson w stanie Missouri.

Zobacz wszystkie zdjęcia (14)

Więcej informacji o tegorocznych Nagrodach Pulitzera znajdziecie na stronie pulitzer.org

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
68
1
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
528
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
17
0