Przyznano Nagrody Pulitzera 2015

Wczoraj ogłoszono laureatów tegorocznych Nagród Pulitzera. Wśród fotografów wyróżnieni zostali Daniel Berehulak, fotoreporter dziennika New York Times dokumentujący epidemię Eboli, oraz załoga gazety St.Louis Post-Dispatch, za zdjęcia przedstawiające zamieszki w Ferguson w stanie Missouri.
0
Maciej Luśtyk
21 Kwiecień 2015
Artykuł na: minutę
Nagroda Pulitzera to coroczna nagroda przyznawana za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury i muzyki. Wczoraj ogłoszono laureatów w 21 kategoriach, z których dwie zostały poświęcone dokonaniom na polu fotografii. Zdobywcą głównej nagrody za reportaż jest fotoreporter dziennika New York Times, Daniel Berehulak, który spędził 3 tygodnie w Afryce, dokumentując zbierającą zastraszające żniwa epidemię Eboli. Fotograf jest trzykrotnym laureatem nagrody World Press Photo. W 2011 roku nominowany był też po raz pierwszy do nagrody Pulitzera.
Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Z kolei fotografowie serwisu St.Louis Post-Dispatch zostali odznaczeni za najlepszy materiał newsowy, przedstawiający zamieszki i inne zdarzenia, wynikłe po zabiciu czarnoskórego nastolatka przez policję w Ferguson w stanie Missouri.
Zobacz wszystkie zdjęcia (14)

Więcej informacji o tegorocznych Nagrodach Pulitzera znajdziecie na stronie pulitzer.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
52
4
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
24
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
195
0