Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Massoud Hossaini zdobywcą Nagrody Pulitzera

Fotografia przedstawiająca dziewczynę opłakującą ofiary zamachu bombowego w Afganistanie zdobyła Nagrodę Pulitzera w kategorii "Breaking News Photography". Jej autorem jest reprezentowany przez agencję France-Presse Afgańczyk Massoud Hossaini.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

18 Kwiecień 2012
Artykuł na: minutę
Massoud Hossaini / Agence France Presse

Nagrodzone Pulitzerem w kategorii "Breaking News Photography" zdjęcie Massouda Hossaini przedstawia młodą dziewczynę opłakującą afgańskich szyitów, którzy zostali zaatakowani przez zamachowca samobójcę. Brali oni udział w religijnej ceremonii w sanktuarium w Kabulu. Trzydziestoletni Massoud Hossaini zrobił nagrodzone zdjęcie w grudniu ubiegłego roku. Wybuch w Kabulu zabił 80 osób, 150 osób zostało rannych.

Nagrodę Pulitzera w kategorii "Feature Photography" dostał Craig F. Walker - fotograf "Denver Post". Jego zdjęcia przedstawiają doświadczenia żołnierza Armii Amerykańskiej zmagającego się z traumą po służbie w Iraku

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
74
1
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
559
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
17
0
Powiązane artykuły