Galeria Bezdomna cz. 2

Prezentujemy drugą część fotografii uczestników ekspozycji Galerii Bezdomnej na ulicy Złotej w Warszawie.
Prezentujemy drugą część fotografii uczestników ekspozycji Galerii Bezdomnej na ulicy Złotej w Warszawie. Zdjęciom wystawianym towarzyszą fotografie Agnieszki Rasińskiej, która dokumentowała to, co działo się w przeznaczonym do remontu budynku warszawskiego banku. Już za trzy tygodnie następna wielka wystawa - tym razem w Stoczni Gdańskiej.

fot. A. Rasińska

GALERIA BEZDOMNA jest w założeniu inicjatorów pomysłu - Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika, otwarta dla wszystkich fotografujących. Jest jeszcze dość czasu, żeby zaplanować kilkudniowy pobyt w Gdańsku, namówić znajomych i, co nie mniej ważne, przygotować powiększenia ulubionych fotografii. Zainteresowanych prezentacją swoich zdjęć w Stoczni prosimy o kontakt z Jakubem Winiarskim via e-mail jakubwiniarski@poczta.onet.pl lub pod numerem telefonu 0 602 418 831. Fotografie powinny być w formacie .jpg, a ich dłuższy bok nie powinien być większy niż 600 pikseli.

fot. A. Rasińska

Przypominamy, że każdy ze 176 uczestników ekspozycji na Złotej wybiera jedno, jego zdaniem najlepsze zdjęcie i wysyła je na adres bezdomna@fotopolis.pl z dopiskiem WARSZAWA-ZŁOTA. W dziale Galeria prezentujemy nadesłane fotografie w kilku częsciach, które publikujemy co kilka dni.
Po zaprezentowaniu fotografii wszystkich uczestników wystawy na Złotej, zostanie przygotowany internetowy katalog ze wszystkimi zdjęciami, który będzie można ściągnąć ze strony, oglądać w programie QuickTime i wypalić na CD-romie. Katalog będzie dostępny na początku sierpnia, tuż przed otwarciem kolejnej wystawy BEZDOMNEJ. Po zakończeniu ekspozycji w Stoczni Gdańskiej będziemy w podobny sposób prezentować fotografie uczestników tej wystawy.


fot. A. Rasińska

Zapraszamy do przeczytania artykułów o GALERII BEZDOMNEJ opublikowanych do tej pory w Fotopolis:
Artykuł o idei GALERII BEZDOMNEJ
Artykul i fotograficzna relacja z wystawy w budynku przy ulicy Złotej
Artykuł o patronacie internetowym Fotopolis
Fotograficzna relacja i opis Stoczni Gdańskiej
Wszystkie niezbędne informacje o wystawie w Stoczni: jak dotrzeć, co ze sobą zabrać etc., 30.07.2002
Relacja z wernisażu Galerii Bezdomnej w Stoczni, 5.08.2002

Zobacz też część 2 i część 3 fotografii ze Złotej.

Ściągnij elektroniczny katalog z wystaw Galerii Bezdomnej w formie filmu QuickTime (.mov)
Warszawa, Złota, maj 2002
Gdańsk, Stocznia, sierpień 2002
Katowice, Szyb Wilson, październik - listopad 2002

Zobacz wszystkie zdjęcia (14)
Komentarze
Polecane artykuły
Aparaty Fujifilm X-T3 i X-T30 do wygrania w konkursie Grand Press Photo
22 Mar 2019
Fujifilm zostało mecenasem największego w Polsce konkursu fotografii prasowej. Z tej okazji na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają najnowsze aparaty producenta.
0
Art Bibuła - festiwal zinów i photobooków już pod koniec marca w Katowicach
22 Mar 2019
Ponad dwudziestu artystów, osiem spotkań, dwa warsztaty i jedna debata, a do tego setki niezależnych publikacji, których nie zobaczymy w komercyjnym obiegu. Tak zapowiada się pierwszy śląski festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw, który odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki w ostatni weekend marca.
0
Grand Press Photo 2019 czeka na zgłoszenia
22 Mar 2019
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne i książki fotograficzne do Grand Press Photo 2019. Termin składania prac upływa 3 kwietnia o północy.
0
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
21 Mar 2019
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
0